Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Michael Jackson Hayatını Kaybetti

Bu konu şu haber ile ilgilidir: Michael Jackson Hayatını Kaybetti
  • ruhi hadi gül • 28 Haziran 2009 00:00 • #638032
    günlerdir hiç durmadan ağlıyorum.ölmediğine dair ortaya atılan saçma sapan teorilere inanmak istiyorum bazen.yarım asırlık bir efsane bitti dünyada bir çağ kapandı hala inanamıyorum.öyle üzgünüm ki ....
  • portugese • 30 Haziran 2009 00:00 • #638033
    27 Haziran 2009 Cumartesi | Yazan: leviathenn

ülkemde böyle pis metalcilerin olmasından dolayı acayip gurur duyuyorum.
  • portugese • 30 Haziran 2009 00:00 • #638034
    buradan laf atan pis metalciler daha siz anne bitti diye bağırırken michael jackson çatır çatır müzik yapardı.o sizin dinlediğiniz bilek metal gruplarına sınıf açıp müzik dersi verebilecek bir insandır :DDD sevmeseniz bile bir yerde saygı duymanız gerekir.ahlakıyla ilgilenen insanların da kilise yakmış vahşi yaratıkları savunması da ayrı bir ironi.hepsini geçtim siz bu yaşta internet sitelerinde atıp tutarken,yeteneğini daha küçük yaşta göstermiş bir insandır.(tokio hotel,küçük emrah benzetmeleriyle de gelmeyin bana)
  • leviathenn • 1 Temmuz 2009 00:00 • #638035
    ahlakıyla ilgilenen insanların da kilise yakmış vahşi yaratıkları savunması da ayrı bir ironi.

Ahlak öznel bir kavramdır :) Bana göre Varg'ın yaptığı ahlaki ama Micheal'ki değil. Varg'ın yaptığı kanlı kilise tarihinden öc almaya çalışmaktır. Ve tarih asla bitmez. Bkz: Türk/Ermeni soykırımı. Tarih kitaplarında ama hala davası sürüyor :)
  • vokalgitar1 • 1 Temmuz 2009 00:00 • #638036
    doğduğunda siyah öldüğünde beyazdı...
  • portugese • 3 Temmuz 2009 00:00 • #638037
    1 Temmuz 2009 Çarşamba | Yazan: leviathenn

o zaman biri senin yakınını öldürdü diye git sende onun yakınını öldür,kan davası çıksın,hayatını kendine zehir et...
  • portugese • 3 Temmuz 2009 00:00 • #638038
    bu arada ahlak öznel bir kavram değildir.ahlaksızlığı kim yapara yapsın ahlaksızlıktır.
  • insane_im • 3 Temmuz 2009 00:00 • #638039
    Ahlaksızlığın ne olduğuna kim, neye göre karar veriyor?
  • metalikmanyak • 9 Temmuz 2009 00:00 • #638040
    Yine muhabbet akmış, gitmiş.
    Okuma gereği duymadım, az çok tahmin ediyorum ne yazıldığını.
    Seviyordum çalışmalarını.
    Çalışkanlığını takdir ediyordum...
    Gerisi umrumda değil, beni ve hatta bizi ilgilendirmez...
    Ölmesine ise üzüldüm, gerçekten çok üzüldüm...
  • Cont Tımber • 14 Haziran 2010 00:00 • #638041
    Neden bu çaba? Şurada müzikle uğraşmış olmalarını yeterli gören ve egolarını tatmin eden birkaç halk yamasının yanıtlarına neden cevap veriyorsunuz sayın arkadaşlar..

Neden Michael Jackson'ı tanıtmakla, gerçekliğini kanıtlamakla seferber oluyorsunuz. Bakın Michael hayatı boyunca hiç bunu yapmadı. İnsanların ne söylediği çok da umurunda olmamıştır. Ne de olsa o ne yaptığını ve ne yaptığını gören "insanların" olduğunu biliyordu değil mi? Ve ne gariptir ki sanatı da kişiliği de hiç düşmedi. Tanıdık geliyor mu bu sonuç size?

Biraz geç bir cevap; ama emin olun 2 hafta sonra çok ekren yazılmış bir cevap olacak benimkisi.

Onlar burada üç kuruşun ahlakını tartarken görmediğiniz tarafta sürgün giyecek farzı gerçekleştirirler. Boşverin, sakın açıklamaya kalkmayın Michael Jackson'ı.

Ölseler de dirilseler de Michael şöyle böyle deseler de artık tarih onun müziğin en büyük ismi olduğunu biliyor. Bir şeyleri oturduğu yerden havalı bir eda ile söyleyen insanlar elbet herkes gibi bir gün ölüp gidecektir; fakat onlar için ne üzücü ki Michael Jackson'ın sanatı ve kişiliği onların üreyen soylarına kadar var olacaktır.

Sizin gibi insanlar yalnızca kötüyü hatırlarlar. Bu da tarzınızın ve örnek aldıklarınızın verdiği terbiye ile ahlakı paralel kılar. Bakın bakalım bu gün dünyanın yüzde kaçı Michael Jackson'ın sübyancılık söylemini, yüz de kaçı da Michael Jackson'ı hatırlıyor. Bugün ki sonuç kimin gücü : )

Öyle ya da böyle..
    Sorarım size:
    Sizi yüzyıllar sonra kim hatırlayacak?
    Hangi kitaplar zirvede adınızı damgalayacak.

Boşverin..
    Bunu tartmak sizin çapınıza düşemiyor.
    Ne size ne bize.
    Eğer yukarıdaki sorunun cevabına yetemiyorsan düşmanın dahi olsa çeneni tut, emin ol aksi taktirde hükmü sen giyersin.

Ne demiş İmam Gazali: Cevizin kabuğunu kırıp özüne inemeyen cevizin hepsini kabuk zanneder..

Herkesin aklı var çok şükür. Bırakalım da onlar da bir gün akıllarını kullanmayı denesinler, sizler - bizler niye yoruluyoruz. : )