Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Neden Bu Kadar Sessiz Kalıyoruz?!

• nick mason • 23 Mayıs 2004 16:51 • #432472
    forumda rock müziği geriye götürme eğilimli ya da sizin söylediklerinize tamamıyla karşı çıkan birine rastlamadım ama söylenenleri farklı yorumlayanlarla daha önceki forumlarda olduğu gibi yine karşılaştım ayrı konu...

benim söylediğim şey niçin hazır böyle özelken rock müziği de popüler yapmaya çalışıyorsunuz az ama öz dinleyiceleri war bu türün fakat siz gelmiş geçmişteki bir kaç örnek gibi bilen bilmeyen anlayan anlamayan herkese rock dinletelim zart zurt diyorsunuz bu piyasayı feridun düzağaç'ın son kasetinden sonraki durumuna sokmaya çalışmayın artık adamı fantezi müzik severler bile yakından takip ediyor gerisini siz bağlayın...

türk rock'ının günümüzdeki durumuna gelince kesinlikle iyi bir noktada değil ama bu biraz da biz müzisyenlerin elinde olan birşey değil mi? ülkemizde bir sürü yarışma festival zart zurt yapılıyor her sene bu konuyla ilgili ama katılan müzisyenler yeteri kadar iyi değil demek ki birincilerini bile 3 5 kişiden fazlası bilmiyor ama tamamen suçu onlara atmak da yanlış elbette ama rock kültürü ülkemizde yeni gelişiyor ve daha bu kadar çok yakınmak için biraz erken bence önümüzdeki 5-10 yıl içinde emin olun dünya müzik piyasasında iyi işler yapacak gruplar müzisyenler yolda :)
  • nick mason • 23 Mayıs 2004 16:56 • #432473
    EKLEME

pop müzik dediğiniz tür biliyorsunuz popüler müziğin kısaltılmışı aslında her ne kadar günümüzde pop müzik diye bir tür yaratılmak istense aslında bu bir tür değil popüler olmuş genellikle tarzların karışımı ya da yine popüler olmuş tek bir tarz ve siz eğer rock müziği de bu kadar çok yaymaya çalışırsanız bir süre sonra rock'da popüler müzik kültürüne girer (örnek isterseniz pink floyd aslında progressive yapan bir grup olmasına karşın bir çok kaynakta pop grubu diye geçiyor sebebi de bir zamanlar ingiltere hatta avrupanın en sevilen en çek dinlenilen grubu olması tabii ki)