Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

EMG nın en sert en agresıf manyetıgı hangısı?

• BurakFender • 14 Ekim 2007 13:20 • #557463
    kardeş evl serisi gayet güzel cort diye ön yargılı davranmış arkadaşlar tonları da gayet sert.bence problem senin amfinde.yeterince gain veremiyor olabilir.bence ehx metal muff pedalını dene.daha sert bi pedal daha görmedim aşırı gain var...
  • HeArSe • 14 Ekim 2007 14:39 • #557464
    evl serisindeki alder ile esp kh-2 deki alder aynı zaten.cort süper marka ya.niye sudan ucuza satılıyor anlamıyorum.amerikan jacksonlarıda döver japon esp'leride.cort bir numara.
  • kkurt • 14 Ekim 2007 14:51 • #557465
    bence yazılanları doğru okumamışsın. cort'a ön yargılı davranan yok bu konu başlığı içinde.

ama ille de yargılayacaksak, evl serisinin malzeme kalitesinin oldukça iyi olduğunu fakat işçiliğinin vasatın biraz üzerinde olduğunu ve ibanez'in endonezya'da ürettiği gitarlar kadar bile olmadığını söyleyebilirim. ama ibanez'in gitarlarını işçiler değil robotlar üretiyor o ayrı mesele ve cort'un evl serisi malzeme ve ağaç kalitesi açısından oldukça iyi. biraz elden geçirilerek baya iyi bir gitar haline getirilebilir, ama klavyede o süslemeler varken ona el atmaya cesaret edebilecek bir gitar ustası tanımıyorum. o yüzden benim evl-k6 fabrikadan çıktığı şekliyle, yani bir endonezya yapımı bir ibanez kadar bile rahat olmayan klavyesi ile kalacak ve onu öyle kullanacağım (zaten fabrikada üzerine takılan 10 numara teller de cort'un klavye rahatlığı konusunda pek iddialı olmadığını gösteriyor).
  • Serpent_King • 15 Ekim 2007 02:39 • #557476
    10 numara tel ile alakası nedir ?
  • deathisnothing • 15 Ekim 2007 02:55 • #557477
    senin derdini biliyorum....
    SEYMOURDUNCAN- LWHMET modeli
    dunyanin en yuksek cikisli manyetigi.18volt pille calisir
  • BurakFender • 15 Ekim 2007 16:50 • #557478
    hearse ben ne esp ile ne de usa bi jacksonla karşılaştırdım evl serisini...zaten biri kirk hammet ın kullandığı gitar biri senin benim gibi gitaristlerin tabki ağaç kalitesi farklı....bu yüzden biraz sakin ol :) şimdi ben birsürü cort, jackson , ibanez, esp ,ltd ve fender çaldım.cort un evl serisi bence ltd nin birçok düşük modelini rahatça alt eder.jackson ın düşük modelleri için de geçerli bu.çaldıklarımın içinde en rahat sap fender inkiydi.kimine göre bu ibanez kimine göre jackson.bu elin anatomisine göre değişen bir kavram o yüzden sap rahatlığı konusunda da çok genel bir yorum yapmak yanlış olur...cort iyi gitarlar yapıyor bence.isim yapmamış bir marka olduğu için biraz önyargı var bu markaya.hardware konusunda o kadar ileri değiller ama ağaçlarını gayet beğeniyorum ben.birçok kişiye göre cort x-6, x-2 ve evl serisidir çünkü başka modellerini bilmezler çoğunlukla...ama mesela git bi cort x-th çal.sonuç inanılmaz.ltd nin 400 serisi gitarlarıyla çok rahat kapışır hatta onları alt eder...biraz daha çıtayı arttırırsan daha da ekstrem örnekler görürsün yani kısacası cort a kötü bir marka denemez tabi hiç bir zaman usa bir jacksonla yarışır demiyorum da...bu yüzden verdiğin cevabı biraz saçma buldum açıkçası :)
  • HeArSe • 15 Ekim 2007 17:21 • #557479
    sen karşılaştırmadın ama o gitarı alan adam esp ve jackson gibi özellikleri var diye alıyor.ve o dediğin evl serisi cortun üst modellerinden ama kıyasladığın gitarlar markalarının alt modelleri.artık anlayan anlamıştır.
  • kkurt • 15 Ekim 2007 19:44 • #557480
    aslında pek bir alakası yok, ama tel gerginleştikçe klavyeden biraz yüksek olması faydalı oluyor, yoksa bend edemiyorsun. yani diyelim teller klavyeyi yalayarak geçecek kadar iyi üretim yapabilen bir fabrikan yok, o zaman o gitarı fabrikadan biraz gergin tellerle yollarsın ve bu klavye neden bu kadar yüksek diye sormayabilir alıcı, zaten kendisi de o şekilde ayarlayacaktır muhtemelen. ama üzerinde 9 numara teller olan bir gitar o şekilde fabrikayı terk ederse, ayarsızdır, o şekide ayarlanmış olamaz.
  • BurakFender • 16 Ekim 2007 18:31 • #557484
    cort un evl serisi en yüksek serilerden değil.diğer serilerin custom ları, signature ler vs daha yüksek modelleri var.ben özellikle yorktown gibi jazz gitarlarını sevdiyorum
  • HeArSe • 16 Ekim 2007 18:48 • #557485
    heh söylediğin gitar hepsini alt eder tamam.