Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

ses kartı(m -audio)

• Serpent_King • 28 Ekim 2007 14:59 • #557627
    müzik prodüksüyonu ve dijital kayıt ile ilgili bir okul okuduğmu , akademik kariyerlerini yurtdışında yapmış hocalardan eğitim aldığımı söylemek istiyorum.kafama ne kulaktan dolma bir bilgi geçti ne de yukarıda bahsettiğim herşeyi makalelerden kopyalayarak yazdım.hatalarım olabilir , bu işin piri olduğum gibi bir iddiam yok ancak eleştirilerin boyutlarına göre de bunları açıklamak zorunda kaldım.

quantization çok basit ve anlaması ondan daha basit bir olay.anlattığın şeylere karşı çıkmam ise mümkün değil çünkü bilmiyorum ama sampling rate ve quantization birbirlerinden alakasız şeylerdir dediğin için karşı çıktım.işim bu konuların ultra teknik detayları ile ilgili de değil teorilerini mühendisler bilsin.bana göre de dijital kayıt yapacak insan quantization nedir bilse kafidir.geri kalanı ile uğraşmak dediğim gibi mühendis işi teknisyen işi değil.
  • kkurt • 28 Ekim 2007 15:06 • #557628
    evet quantization basit birşey. quantization ile sampling rate'in alakası ise ilginç bir tür istatistik oyunu, ve ne olduğuna dair bir ip ucununu burdaki hikayede bulabilirsin: http://www.dspguide.com/appexam.htm (konu ses kartları değil tabi ki).

neyse, dediğin gibi bu tür detaylar ses kaydı ile uğraşan kişilerin bilmesi gerekenin fazlasıyla ötesinde.