Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Electro için Tavsiyelerinize Çok ihtiyacım var..!!!

• Anarchy • 28 Kasım 2003 21:23 • #537532
    Ben yaklaşık 1 yıldır akustik çalıyorum. Daha doğrusu 1 yıldır akustik gitar üzerinde Electro dersleri alıyorum özel olarak çok iyi bi hocadan.Biraz saçma gelebilir ama adam bana parmaklarının felan kuvvetlenmesi için böyle yaptığımın iyi bile olduğundan bahsediyor. Gerçekten fizik olarak bi hayli güçlü oldu parmaklarım. Zaten şu anki akustik gitarımda biraz blues gitarlara felan benziyor. Taklit Gonzales diye bişiy. Ama sesi muhteşem hiç bi akustik gitarda yok. Herneyse işin hikayesi buydu. Hocam bana şu an electro gitar alman gerekli diyor ne zamandır. Fakat malüm maddi olanaksızlıklardan dolayı bir türlü alamıyoruz. Daha doğrusu babam 1 ocak a söz verdi. Ben Ankara'da oturuyorum. Kısacası ne tür bi alet almalıyım. Doğrusu ben B.C Rich Bronze Series Warlock u çok beğendim fakat Ankara'da hiç bir yerde Bulamadım. Electro alınca ne almalı sizce ? Fiyat/Performans bakımından ne tercih etmeliyim ? Bir de bir arkadaşta Mashall Park anfi var 15 wattlık 45 dolara satıyo almamı önerirmisiniz ? Bu anfiyi hocama danıştım o anfinin distortion unun çok kalitesiz olduğunu söyledi. Herneyse ben sonuçta nası bir Kombinasyon almalıyım ? Ben fiyat olarak en fazla 350 dolarlık bi gitar ve 50-70 dolar arası bir anfi düşünüyorum. Bana yeteceğine inanıyorum. Hele bir de şu processor işleri var ki hiç işin içine dahi girmek istemiyorum. Alacağım anfinin Clean,echo,distortion,overdriven ı olmasını istiyorum. Hocam bana şu Cort X serisinden X-6 yı almamın iyi olacağını söylüyor fikriniz nedir ? Kısacası neler almalıyım ?
  • Anarchy • 28 Kasım 2003 21:40 • #537533
    Bu Arada Gitar la Ağırlıklı olarak Heavy Metal, Solo, Blues Çalıcam.
  • KurtCobain • 30 Kasım 2003 15:06 • #537534
    fender mustang nerden alırsan al nerden bulursan bul beni ilgilendirmez ama mustang al istediklerini karsılar uzerinde cok kolay modifikasyon yapılır
  • Anarchy • 2 Aralık 2003 16:44 • #537535
    Sevgili Cobain O gitarı hiç görmedim ama görsemde alacağımı sanmıyorum. Ben modifiye felan da etmicem zaten. Benim alacağım COrt gibi orta kalite bişi olmalı.
    Genede Tavsiyen için saol.
  • Anarchy • 2 Aralık 2003 16:55 • #537536
    Tavsiyeleriniz için çok teşekkür. Ama kafam hala kararsız bir de şu koca ankarada hiç bir yerde ne cort ne squier bulunmuyor ki ya ne yapcam tavsiyeleriniz ?
  • Jr. Tolkki • 2 Aralık 2003 22:56 • #537537
    Ankara piyasasında ne gitarlar satılıyo bilmiyorum ama İstanbul Tünel'de geçen gün 200$'a sıfır Washburn N-1 (Nuno Bettencourt) gitar vardı. Bu fiyata yeni olarak daha iyi bi gitar alman zor sanırım. Sonuç olarak 350$'a sıfır düşünüyosan pek iyi bi gitar alamıycan için pek bi masraf yapma. Hee unutmadan 50-100$'lık amfilerden kesinlikle hiç bi sonuç alamazsın. Sen 15w Create ya da Laney HCM-30Watt falan al. O da Tünel'de 150$ civarı. Oldu mu sana 350$. Bi de şöyle 70-80$'a Zoom 505II alırsan baya bi süre oyalanırsın bu aletlerle..
  • Anarchy • 3 Aralık 2003 16:02 • #537540
    Tolkki tabi ki oda senin görüşün bişiy diyemem. Cevabın içinde minnettarım. Ama Washburn lar hiç hoşuma gitmiyor.
    üstelik 350 dolara da iyi bir gitar neden alamayım bunu da anlamış değilim... Burda geçen gördüm Yamaha Pasifica lar sıfır 230 euro dan gidiyor. Taksitle felan belki ondan da alınabilir gibi geldi bana...Ya bir de ben anfiden ne sonucu alabilirim li ki zaten ?? yani ben sadece ev çalışmalarım için almak istiyorum yani tutup da şu an konser felan vericek halim yok ya... tabi ileride neden olmasın ama bana evde yeteceğini düşünüyorum. Bu arada bu 45 dolarlık marshall anfiyi almayı planlıyorum. Her neyse iyi çalışmalar.
  • Anarchy • 3 Aralık 2003 16:10 • #537541
    Grungy, sanki bana da sonunda burada gitar bulamayıp da istanbul'a kadar gelicem gibime geliyor. Koskoca başkentte adam gibi bi marka gitar yok.. Yamaha Hariç. Yamaha pasifica lar nasıl bilmiyorum ama pahalı meretler.
    Her neyse Burda Cort büyük ihtimalle bulacam gibi.
    o 45 Dolarlık Marshall Park ı alayım mı almayım mı kesin bi şey söyleyin !! Washburn zaten bulsamda almam. Tipleri çok gıcık aletler. Yaaaw geçen günlerde gitarcıları dolanıyordum birisinde Aria marka bir gitar gördüm adam fiyatını 270 milyon dedi sonra en son 200 e kadar düştü tipi fender stratocoster tipindeydi. 3 manyetikli idi. Resimine şu adresten ulaşabilirsiniz http://www.music123.com/Item/?itemno=100299 her neyse gitarın fiyatı da kendisi de bana oldukça hoş gözüktü. Bir de bi başka yerde Skylark marka 4 manyetikli tipi çok hoş bi alet gördüm o gitara da 280 olur dedi adamlar. onun resmi yok. Acaba bu 2 gitarın birinden hayır gelir mi ? yani kullanılabilecek aletler mi bu skylark ve aria lar ? Değerli görüşleriniz için şimdiden çok teşekkürler.
  • Anarchy • 3 Aralık 2003 21:26 • #537542
    ok grungy senin dediğin ve hocamında dediği gibi herhalde eninde sonunda cort alıcam da cort un X serisinin X-6 sı var benim hoşuma gidiyor. Özelliklerine de baktım hiç fena değil. Acaba 350 dolar verip cort x-6 mı alsam yoksa 330 euro verip de yamaha pasifica mı alsam yada 250 dolara cort x-2 mi alsam ahauahha soru soruyu doğuruyor.. ama o marshall park ampli yi adamla anlaşabilirsek kesin alıcam.
  • Anarchy • 5 Aralık 2003 16:45 • #537543
    ok grungy çok israr ettin param yeterse 1 ocak ta felan cort x-6 almak istiyorum. işallah para yeter.. peki bu squier ler nasıl yani fiyatları nasıl ? hangi modelleri daha iyi ? Bir de burda hiç aria gitarlar hakkında bilgisi olan yok mu acaba ?