Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Electro için Tavsiyelerinize Çok ihtiyacım var..!!!

• Anarchy • 7 Aralık 2003 14:02 • #537557
    ya chriss ciğimö öyle de bu işin birde maddi yönü var. işallah fender i de ileride alırım kendim para kazanmaya başlayınca ama herşey için çok saol.
  • Anarchy • 10 Aralık 2003 16:54 • #537559
    Babacım ASP nin ne kadar kaliteli gitar olduğunu çpk iyi biliyorum zaten hayranı olduğum Kirk Hammet de o aletin Ltd sinden kullanıyor. amma lakin o gitarlar çok pahalıydı nasıl 260 a aldın pek anlayamadım doğrusu ? modeli nedir bi resmini felan link yazarsan sevinirim bir de hangi şehirden hangi müzik evinden aldınız bakiim ?
  • Nem • 11 Aralık 2003 02:42 • #537560
    Cort X-6

İstanbul'a yolun düşerse, 250 dolara bi tane 2.el Cort X-6 varmış. Ne durumdadır bilmiyorum, yenisi ne kadardır onu da bilmiyorum, sadece aklında bulunsun:
    http://www.srvmusic.com/all.htm
  • Archer • 11 Aralık 2003 22:39 • #537563
    Ben ilk Squier strat almistim. Strat hayranligimdan oturu. O zamanlar Squier'lar kotuydu. Son bi kac yildir Fender Squier'larin kalitesini yukseltmeye basladi. Simdikiler o kadar da kotu degiller. Sonradan taksitle Meksika Fender aldim. Bayagi basarili. Meksika yapimlari amerikanlar kadar olmasa da gayet iyiler. hatta bazi artist serileri ile classic series meksikada uretiliyor. Amerikadan da guzel manyetik aldim alete. uzun bir sure degistirmeyi dusunmuyorum (asker donusu guzel is bulur cok param olursa S-1 switchli HH American Strat siparis edebilirim tabi amerikadan, hayaller hayaller):).

Blues, rock , metal calacam diyosun. standart strat alirsan single coil manyetiklerden oturu metal olayinda ayilasamazsin. Ibanez ve turevleri cift humbucker'li gitar alirsan da blues'un tadi olmaz. benim tavsiyem bi dene Squier Fat Strat alman.

Amfi konusunda da dedigin marshall'in hoparlorunu kontrol et. marshall'in en dusuk guclu modelleri 6" hoparlorlu olabiliyor. sesi sinek gibi cikar. hic bi zevk alamazsin. Laneylerin dusuk guclulerini oneririm.

Gitar almaya hocanla git. senin parmaklar akustik klavyesine alisik. butun elektrolar super yumusak guzel gelecektir. Hocan senin farkedemeyecegin bazi sorunlari farkedebilir.

Amerikadan gelecek bir tanidigin var ise kafadan meksika fender siparis et. 350 dolara sıfır meksika fender'in olur. yurdum da iki kati maalesef.
  • Anarchy • 12 Aralık 2003 18:25 • #537569
    öncelikle ilgi ve alakanızdan ötürü teşekkürler.

Ben bu coil işini pek anlamıyorum ama her neyse. Ağırlıklı olarak Heavy metal çalınacak alacağım gitarla.
    Marshall anfiy de almaktan vazgeçecek gibiyim. adam bana resmini gönderdi anfi bayaa küçük 10 w lık gücü varmış adam mail de sesinin ev çalışmaları için ideal olduğunu söylesede benim pek hoşuma gitti diyemem. zaten overdrive felan da yok. Laney anfiler hakkında da pek bir bilgim yok pahalı oldukları dışında.Üstelik hiç amerikadan dönecek tanıdığım da yok ne yapcaz şindi ?

Ben muhtemelen yılbaşı tatilinde İstanbul'a geleceğim. Ordan alayım diyorum gitarımı. Ankara'ya göre daha fazla çeşit vardır en azından. Oraya da hocamı götürme imkanım olmadığından mecbur kendim deneyip bi gitar alıcam. Alıcağım gitar da ağırlık lı olarak lead heavy çalınacak olsa da iyi kötü solo da atılabilinsin istiyorum.

Böyle bir gitar tarifine Squier uyuyor mu bilmiyorum .. Ancak Cort X-6 lar çok hoş aletler. Fiyat/Performans çok iyiymiş. Her neyse aklımda 4 seçenek var zaten;

1)Cort X-6
    2)Squier Strat
    3)Ibanez Blazer21
    4)Washburn

Sizce hangisi daha uygun bana ?
  • Archer • 12 Aralık 2003 20:31 • #537571
    bence secenek sunmadan once bir elektrogitarin parcalari ve ayarlari konusunda biraz bilgi edinmende yarar var. internette arastir biraz. coil'den anlamam demekle olmaz. coil sargi demektir. single coil tek sargi demektir. humbucker'larda cift sargi vardir. bunlarin farkli etkileri vardir. sonra sap caplari vardir. kimisi daha yuvarlak kimisi daha duzdur. mesela stratlar daha yuvarlaktir. 9" capi vardir. PRS ler 10" caplidir daha duzdur. sap profilleri farklidir. strat saplari daha kalin, ibanezler daha incedir.standart tremolo vardir, sabit kopru vardır, floyd rose vardır. ahsap hadisesine hic girmiyom bile.

o marshall kesin 6" hoparlorlu. 10w marshallar oyle.

seceneklerin arasından strat'i cikar (her ne kadar stratci duskunu ve kullanicisi olsam da). metal isinde pek iyi olmaz. sana cift humbucker'li bisi lazım ki ayılaşabilesin. Ibanez'e kisisel gicigim oldugundan cort ve washburn uzerine git derim.
  • Anarchy • 12 Aralık 2003 21:50 • #537572
    saol abi ya bakalım ne alıcaaz..
  • Anarchy • 18 Aralık 2003 09:00 • #537584
    eee başka kimsenin bu konu hakkında bi fikri yok mu ?
  • Jr. Tolkki • 2 Ocak 2004 18:13 • #537604
    Şu 260$'a aldığın LTD'nin modelini yazarsan sevinirim. Cidden Türkiye'de 260$'a LTD bulmak süper bi olay kanımca..
  • Anarchy • 5 Ocak 2004 23:37 • #537608
    hakikaten 260 dolara ESP Ltd havada kapılır yani. James ve Kirk de ESP kullanıyor zaten. AMa sorun istanbul'a gelmek. Ankara'dan o kadar yolu nasıl gelicem ? bu sürü iş offf... camdan atlıyasım geliyo. Hayattan bezdim artık.