Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Bateristler...Buraya..

• JackSparrow • 1 Haziran 2004 01:42 • #538151
    Geldik hojam...

Eyvallah ScarFace çok iyi düşünmüşsün bu olayı.
    Bu arada şunları söyleyim ben 4 yıldır davul çalan fakat teorik bilgi konusunda acayip cahil bir adamım. Sebebi çok basit beynimi boş şeylerle doldurmayayım diye. Sonraları baktık ki bu işler sadece kondisyonla olmuyo. Öyle patır patır ritim atmakta bi yere kadar bi kaç bişi öğreniyim dedim burası yararlı olucak inşallah.

Ama baterist arkadaşlara önerilerim var. Genelde rock gruplarının bass davulları'da trampetleride 'mi' notasıdır. Gitar çalan arkadaşınız eğer şarkıda boş tel saydırıyorsa sizde bunlardan birine saydırın hoş bi senkron oluşuyo.

Ayrıca ritimlerine çalışmanızı tavsiye edicem bi kaç kişi var.

Joey Jordison - Slipknot
    Raymond Herrera - Fear Factory
    Dave Lombardo - Slayer
    Mike Portnoy - Dream Theater

eğer henüz yeni başlamışsanız veya tarzınız daha softsa

Lars Ulrich - Metallica (1992'den sonraki albümleri)
    Buddy Rich - Kendini fazla kasmadığı jazz şarkılar

Hadi kolay gele arkadaşlar...

Garaj Bekçisi...

Bize böyle bi olanak sağladığın için eyvallah hoja.
    Senin için bi solo atıcam birazdan...:-))

Eğer envaye çeşit davulcu hakkında bilgi almak isterseniz; www.drummerworld.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Hepinize bol ritimli günler.....
  • ScarFace • 2 Haziran 2004 14:33 • #538164
    Geldik hojam...

verdiğin site adresi gayet güzel.Bayağı faydalı.Yanlız şu var eğer rock davulcusu olmak istiyorsan bence tekniğe o kadar ihtiyaç yok.kafi derecede bi şeyler bilirsen yeterli.Nota,tab gerek yok yani.Önemli olan bence, hız ve yaratıcılıktır.Davula hakim olmaktır.Ama stüdyo davulcusu olmak isteyorsan ya da jazz falan çalacaksan teknik gerekli.Özellikle jazz apayrı bişey.
  • JackSparrow • 2 Haziran 2004 22:39 • #538170
    Eyvallah hojam...

Zaten rock-metal çalmaktan kendimi kaybettim hoja istesemde artık jazz çalamam herhalde...
    Çünkü dediğin gibi jazz apayrı bişi ve mükemmel teknik istiyor.
    Bizde ise kondisyone çok önemli...
    Ama isterdimki hepsini çalabileyim ama yok ben jazz çalarken bile patır patır çift cross giderim zıçarım :-))
  • ScarFace • 3 Haziran 2004 11:58 • #538175
    Eyvallah hojam...

:)))
    Jazz çok zor be dostum.Bak pazar günleri Tv8 de Kerem Görsev ile caz programı var.her hafta baba bateristler çıkıyor.Geçenlerde Cengiz Baysal vardı mesela.Eğer bir kaç hafta gözlemlersen sadece etüde dayalı ama çok zor bir tarz olduğunu göreceksin.Mesela her zaman ritmi "Ride" dan veriyorlar,dip hi-hat kullanıyorlar.trampeti "ghost" vuruyorlar,arada "kasnak" tan ton veriyorlar.Ve en önemlisi alto ları hızlı kullnıyorlar."Tuşe" leri sert değil yani.Bu tarz gözlemler yapıp kendini etüdlerle geliştirirsen jazz davulcusu olabilirsin.Gerçi yeteneğine bağlı ama sanırım 5-6 yılını alır.(bkz.Volkan Öktem).
  • JackSparrow • 13 Haziran 2004 22:23 • #538246
    Millet Ununttunuz Burayı....

Hadiyin davulcular yaa yokmu yazıcak bişiler...
  • PeopLeShiT • 15 Haziran 2004 15:47 • #538276
    drum rules!!!!!

selam tüm drummer arkadaşlar!abi davul çalmaktan benim kadar zevk alan birisi yoktur.iddia ediyorum kesinlikle olamaz.çalarken kendimden geçiyorum,duramıyorum,bu bi hastalık mı????lütfen bana yardım edinn!!
  • PeopLeShiT • 15 Haziran 2004 15:48 • #538277
    drum

hadi ya!hiçmi davulcu kalmadı ortalıkta
  • Lars Ulrich • 16 Haziran 2004 07:38 • #538279
    drum

valla davul çalmadığım dönemlerde ellerim titriyo , sinirlerim geriliyo , sanırım bağımlıyım...
  • Survivor • 17 Haziran 2004 18:25 • #538293
    Metronome!!!

Selam arkadaşlar daha yeniyim bana bi metronome adresi verirmisiniz şöyle güzel bişey fazlada büyük olmazsa sevinirim site bilen varsa link verebilir mi? Teşekkürler şimdiden
  • ONOUR • 26 Haziran 2004 11:11 • #538370
    davul tonlama

davulu bi turlu tonlayamıyorum bu konuda bi site adresi ya da bilgi ludven