Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Bateristler...Buraya..

• maximus • 26 Haziran 2004 13:20 • #538371
    davul tonlama

bu forumda eski konularda yazmıştık birşeyler bakabilirsin duruyorsa
  • ScarFace • 26 Haziran 2004 19:29 • #538380
    davul tonlama

PeopLeShiT dostum bi ara buluşalım.Bakalım kim daha gaz.Ya da bazı dostlardan burada bilgiler bulabilirsin yakında nese.:)))Tabiki davul bağımlılıktır.Davul tonlama ise dostum yukarıda yazıyo ama yinede yardımcı olalım.Ton dediğin akordur zaten gitara göre değil duymak istediğin sese göre tonla.Altolardan birini sert diğerini tiz yap.Trampetin alt deisini çok ger.E bunları nasıl yapacam dersen davul markası ve derilerini yazarsan bi nebze yardım edebilirim.
  • reckless • 29 Haziran 2004 13:58 • #538404
    Arkadaslar Atilla Atalay'i cok yakindan taniyan bir davulcuyum (ogrencisiyim) Atilla abiyi fazla tanimamaniz cok normal cunki o Turkiye'de hic kimseyle calmadi,,size sunu soyliim bana gore su an O avrupa capinda bi davulcu Turkiye'de hic kimse onun seviyesinin onda birine bile yaklasamaz eger nasil caldigini merak ediyosaniz bende Atilla abinin bir video cd'si var isteyen olursa verebilirim ,,bu arada Atilla abi cok yakinda Turkiyede bir dvd cikaracak ondan sonra bu forumda yazilacak olanlari cok merak ediyorum ,,,(Atilla Atalay Mike Portnoyu bi ayagina, Dave Weckl i da diger ayagina alip twin diye calar...) bi de Atilla Atalay'i Modern Drummer festivalinde calarken gorurseniz sakin sasirmayin...
  • burak • 29 Haziran 2004 19:19 • #538408
    selam....inan sana söylenen doğru atilla hakkında....bence git yanına kendin gör ???..tel nosu 0,212,292,03,95..0,532,698,03,41....ama pek tavsiye etmem:=)....
  • alpaysalt • 29 Haziran 2004 20:20 • #538411
    davul tonlama

Merhaba Onour,

Önce davulun nasıl bir davul(yerli/yabancı)-eski mi yeni mi,üzerindeki derilerin durumu nasıl,akord vidaları paslı ve eski mi?Davulun tek tarafında mı yoksa iki tarafında da deri var mı?
    Sana iki adet video ismi vereceğim,biri BOB GATZEN-Drum Tuning (Warner Bros.)diğeri Russ Miller-The Drumset Crash Course Tuning Edition (Warner Bros.)Orjinal alamam dersen kopyasını da bulabilirsin.
    Sorduklarım hakkında bilgi yazarsan ben de yardımcı olabilirim,ama bu videoları seyretmeni tavsiye edeceğim.

alpay
  • alpaysalt • 29 Haziran 2004 20:23 • #538412
    drum rules!!!!!

Merhaba,

Sanıyorum yanlız değilsin,ben de aynı senin gibi hissediyorum.
    Bu bir hastalık değil senin tamamen müzikle birleştiğininve konsantrasyonunun yüksek olduğunun bir göstergesi.Böyle adamlar azdır,kendi kıymetini bilmelisin,keşke gruptaki herkes aynı konsantrasyonu başarabilse.

alpay
  • maximus • 30 Haziran 2004 18:49 • #538417
    imdaaaat!!

kulaktan dolma çalmaya devam et doğrusu da budur bence. hiç tab filan kasma, taba alıştırma kendini. iyi bir baterist olmak tabların nasıl okunduğunu öğrenmek değildir. onun yerine notalarla nasıl yazılır onu öğrenmeye çalış.
  • Ktulu • 1 Temmuz 2004 22:23 • #538435
    Valla scarface burayı açığın iyi olmuş.

Ben de bu sıralarda davul'a başlamak istiyorum. (Gerçi yaşım 21 dediğimde millet oha falan demişti ama..)

öncelikle elktro düşünmüştüm fakat pek gerçekçi olmadığını söylediler. Bir daha yorum alırsam daha iyi olacak gibi geldi bana bu kadar kişi varken. Fiyatları da iyi çünkü(200$-250$). Gerçi 250$'a 2. eller de var.
    Sizce başlamak için en uygun nasıl bir çözüm olabilir? Bir de apartman koşullarını düşünün yalnız.. Elektro'da kulaklığı takıp takılma şansımız da var.. Ucuzluğu buna değer mi? (büyük çoğunluğunuzun değmez diyeceğini düşünüyorum ama amacım sadece evde antreman yapıp stüdyoda kasmak. Davulu gece saat 2'lere 3'lere kadar kasamam çünkü. Bi de odama sığmaz :))
  • garabagera • 2 Temmuz 2004 00:26 • #538437
    Arkadaşlar caz çalmaya bayılan davulcu var mı hiç.Ben iyi hız yapıyorum ama şu caz bambaşka bişey.Dinlerken gaza geliyorum caz yapmaya çalışıyorum ama baya zorluyor...Yani caz yapalım (tabi yapabilirsek)...:P
  • maximus • 3 Temmuz 2004 14:31 • #538445
    Ktulu ya:

fiyatlarından hiç haberim yok şu an ama elektro bateri alabilirsin evde çalışmak için. kulaklık da takarsın bi güzel :) ya da pad seti de alabilirsin 200-250 dolara. davul sesi çıkmaz tabi ama normal bateriyle çalışmaktan çok daha faydalı olur.(istediğin kadar da abanabilirsin zaten ses çıkmıyor)