Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Elektro gitarda solo teknikleri

• Nem • 18 Ekim 2004 11:13 • #539718
    Bu tekniğin ismini bilmiyorum ama Frank Gambale'nin kullandığı teknik. Düzgün uygulanırsa acayip hızlı çalınabiliyor. Bunu optimize etmek için Gambale bütün scale'leri her telde 3 nota çalacak şekilde düzenlemiş. Hatta sweep'leri filan da bu pickinge göre düzenlemiş. Çok robotik ama gerçekten çok hızlı.
  • NorMALE • 18 Ekim 2004 18:41 • #539722
    söyle söyleyeyim bence herşeyin temeli dörtlemedir.yani yukarı-aşağı vuruşlar ve seri olarak tel kontrolü.
  • andresson • 18 Ekim 2004 23:26 • #539723
    alternate picking-sweep diyelim buna adı yoksa :)
  • kreator666 • 21 Ekim 2004 12:26 • #539751
    selam ben yaklaşık 1 yıldır akustik gitar çalıyordum.İki hafta önce falan bir Cort X6 aldım arkadaşlarla bazan stüdyoda çalışıyoruz. Fakat şöyle bir sorunum var solo atamıyorum. Heavy ve trash dinliyorum. Bana önerebileceğin gamları, solo atmayı ve tekniklerini öğrenebileceğim bir solo method kitabı var mı? Şimdiden teşekkürler... :)
  • andresson • 21 Ekim 2004 19:53 • #539759
    Öncelikle gamları öğren major tonalitedekileri ,sonra Armonik minör'ü öğren ve armonik minör çalınca diğer gamlarda oluşan farklılıkları ama şeklen ezberlemesen iyi olur notayla öğren ben o şekil davasından hala çekiyorum....

Parçanın tonuna uygun çalmaya başladıktan sonra melodi de çalsan başta solo olur bol pratik yap bazı lickleri kendine uyanlardan seç

Solo gitarist olacaksan teorik bilgin olmalı yoksa kitabı al haldır haldır çal ama nerde ne yaptığını bilmiyorsan işe yaramaz....

Ve çalarken yavaş çal ama nota nota ne çaldığının farkında olmaya çalış e zor ama kimse kolay demedi....
  • kreator666 • 22 Ekim 2004 20:01 • #539768
    çok teşekkür ederim yazdıklarından yaralanıcam. söylediğin teorik bilgiyi almak ve gamları öğrenmek için bir kitap tavsiye edebilirmisin.
    Bora Uslusoy-prograsive solo method kitabı var nasıldır bir bilgin varmı...
  • andresson • 22 Ekim 2004 20:10 • #539769
    İngilizce biliyorsan Vinnie Moore'un Hot Licks videosunun ikincisinde gamları tanıtıyordu en başta evde bile yapman gereken şu Nut Chords programını bul bunda bütün gamları gösterir ya da bana mail adresini özel mesajdan at sana gönderiyim guitar pro 4'de gösteriyor gamları kitaptan alamayacağın bilgileri internetten bulabilirsin birde kursa git ama gitmeden önce mutlaka biraz bir şeyler öğren kafanda soru işaretleri bulunsun ondan sonra kurstan daha çok faydalanabilirsin....
  • Thalion_tm • 23 Ekim 2004 13:19 • #539772
    Bende bi aralar böyle çalıyordum ama bu karışım tavsiye edilmez haberin ola.Hızlı gözükebilir ama sonradan..Bakınız Troy Stetina, Speed Mechanics For Lead Guitar..