Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Meksika Fender Strat ile USA Strat arasinda ne gibi farklar var?

• fusion • 30 Mayıs 2005 12:01 • #561128
    Selam. Şimdi arkadaslar bu yapim yeri farkli ama ayrintililari ayni (govde,manyetik,klavye,fret vb.)iki gitar rasinda ortalama 800 $ gibi bir fark var mevcut. Yani kagit ustunde hemen hemen ayni gozuken bu gitarlarin,USA modelinin bu kadar daha pahalı olmasinin nedeni nedir? ve bu gitarlari kullanan,tecrubelisi olan arkadaslar sizce bu ciddi farka degermidir bir USA strat almak?

Tesekkurler.
  • bimilyon1 • 30 Mayıs 2005 17:09 • #561129
    Latinler kazma olduklar1 için yapt1klar1 gitarlarda kazma gibi. keh keh..
  • mislead • 9 Haziran 2005 13:54 • #561210
    ben mexico kullanıyorum(strat-lefthanded).
    (800peşin+ 500 ü 4 e böldüler)1300 milyona aldım kivilcimdan.
    bence çok ufak farklar var varsa da bi americanla arasında. çünkü sap aynı gövde aynı ağaç.gül ve akçaağaç...gitar yapımı için en ideal ağaçlar biraz biliyorsanız.o yüzdendir biribirine çok yakınlar. belki americanın tonu biraz daha iyidir.
  • kutay__ • 9 Haziran 2005 17:13 • #561217
    bence gidip japon bulmaya bak. amerikan'dan daha iyi elektrigi vardır ve meksika'dan cok daha iyi işciligi. ama üretilmiyor artık fender bildigim kadarıyla japonya fabrikasını kapattı uzun süre önce. 2.ele bakıcaksın.
  • ibanetze • 9 Haziran 2005 22:55 • #561218
    abi yanyana koyun bi amerikan,bi de meksika yapımı olanı(gerçi bu da laf şimdi,yani yanyana konmuş bi meksika,bi de amerikan fender bulursanız bakın bi :P) o nası bi işçilik farkıdır ya.yani sadece kafasına baksanız bile iki gitarın,meksikalılar daha zımparayı farketmemişler zannedersiniz.üstad Kutay'ın da dediği gibi,japon yapımı bi fender görürseniz sahibinde hemen soruyu yapıştırın "kaça satıyosun" falan diye,çünkü ben bi tane deneme fırsatı buldum bi ara,japonlar gerçekten gitar yapmaktan anlıyolar,zaten ibanez deneyince de aynı sonuca varıyo insan :)
  • deliturko • 12 Haziran 2005 17:37 • #561235
    meksika ile usa arasinda daglar var arkadaslar her nekadar ayni materyallerden yapilmis gibi görünselerde birini sapi 3 parca birininki tek parca ayni sey gövde içince gecerli elektronik manyetikler kullanilan malzeme o malzemeyi isleyen eller materyallerin parca sayisi arttikca akustik olarak kaliteleride düsüyor tek parca masif bir gövde ile 5 parcadan olusmus bir gövde den ayni performansi beklemeyin ama usa larda bile bazen iyi gitarlar cikmadigi oluyor bazi meksikalarda canavar cikiyor manyetik takviyesi ile bir cok usa nin eline veriyor tamamen de sans faktörü var ve gitarin üstünde kullanilan hardware en önemlisi biri paslanmaz celik iken digeri bu malzemeden daha kötü bir bilesenden olusuyor buda fiyat a yansiyor dogal olarak usadaki iscilik fiyatlarida yiksek oldugunu ekleyince al sana fiyat farki