Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

KORG AX1500G GİTAR EFEKTÖRÜ

• Single_FACTOR • 11 Eylül 2005 21:25 • #561778
    Bakın aleti Analog sistemlerle karşılaştırmayın. bütün prossesörlerin görevi zaten analog sistemleri taklit etmektir. bu yüzden bir prosesörden gerçekçi olmasını beklemeyin.

iyidir kötüdür yorum yapmak istemiyorum. ancak sadece bu prosesörle birçok konsere çıktığımı ve istediğim özellikleri çok rahat aldığımı belirteyim. beğenirlik tabi ki kişiden kişiye göre değişir.

bu prosesörle ilgili şu video yu download edip izleyebilirsiniz. (sadece içindeki dandik denilen tonların tanıtıldığı bir video)
    http://www.geocities.com/xn_tuna/ax1500g_n.asx

kullananlar için; ilave olarak j. satriani'nin kullandığı tonların pactclerini de buradan indirin:
    http://www.geocities.com/xn_tuna/jspatches.pdf

Şu link te benim şu anda kullandığım sistem var. analog pedalların beraberinde ihtiyacım olan diğer effecktleri ve Amfi similasyonunu Ax1500g den kullanıyorum.
    http://www.geocities.com/xn_tuna/Resim1.JPG
  • Ulaireattea • 11 Eylül 2005 22:12 • #561779
    öyle diyosan öyledir heralde ben çok bilmem çalmasını sadece çıkan ses hoşuma gider ya da gitmez ve ben ax1500g'den çıkan sesi beyenmedim...
  • ibanetze • 12 Eylül 2005 16:26 • #561780
    ya kardeşim anlamıyosan yazma ya

bu processor belki de kullanımı en kolay processordür..

ama kötü işte tonları,neyi idaa ediyosun..
  • kutay__ • 12 Eylül 2005 17:32 • #561781
    önceki cevapları okumadım üşendim ama delirtmeyin ibanetze'yi. ona göre...
  • Serpent_King • 12 Eylül 2005 22:43 • #561784
    İbanetze beni delirtmesin hepinizden 500 kat daha iyi gitar çalan ve gitardan 2500 kat daha iyi anlayan adam kullandı o prosesörü 2 3 sene , ben de kullandım tonlarına baktım , ben kimim ? ben gayet ciddi müzikle uğraşan ve ibanetze gibi gaz heriflere cevap yazmaya gereksinim duyan biriyim.Getir prosesörünü gitarını ibanetze arkadaşım ben senden çok daha iyi anladığımı çok iyi biliyorum , ayrıca benim kendi görüşüm bu , güzel bi prosesör kullanımı rahatlığından diğil ama tonları güzel bak kullanan adam güzel diyo linkleri de veriyo hala okumadan bilmeden anlamadan nasıl bu kadar seviyesiz ve ısrarcı oluyosunuz bilmiyorum.Keremmm nikli arkadaş geldi msn e ve ona zoom 606 ile yaptığım kaydı dinlettim ve korgla çok daha iyisinin yapıldığını söyledim birşey demedi..

İbanetze , malesef senden daha iyi anlıyorum ... [email protected] gel sana korg la yapılmış kayıt gönderiyim de aklın başına gelsin...
  • ibanetze • 13 Eylül 2005 14:01 • #561785
    sen ne diyosun ya...

olm tavrından senin zerre kadar bi şey anlamadığını,ve de kişilik olarak da boş bi adam olduğunu şu iki satır yazından herkes çıkartır..

sen dünyanın en iyi gitaristi olsan,gitardan benden on kat daha iyi anlasan,kişiliğinin gözümde beş paralık değeri yok...

ben kerem'in ne kadar çaldığını bilmiyorum ama ilerde muhtemeln çok iyi bi gitarist olcak,çünkü kendisiyle msnde görüşüyoruz ve de gitarla ne kadar ilgili olduğunu tahmin bile edemzsin,onun için bilip bilmeden bok atma önüne gelene,durduk yere alçalma yani..

bana gelince benim ne kadar iyi bi gitarist olduğum konusu tartışılır ama senden daha samimi ilgilendiğim müzikle kesin(benim amacım şunu geçeyim,bundan iyi çalayım falan değil,yürekten çalmak,o an hissettiğim gitarım aracılığıyla dinleyiciye aktarabilmek..anlatabildim umarım...)sonuçta kimse kimsenin rakibi değil,nasıl kıyaslayacaksın ikimizi,ben sana bunu böyle çalmayı seviyorum dediğimde,nasıl cevap verebilirsin ki..sen değil steve vai bile bi şey diyemez...sonuçta belli bi en üst seviye kavramı olsa herkes oraya ulaşmaya çalışırdı...bu çocukça tavrından kurtulman gerek bence...

ayrıca sana şunu da söyliyim,zoom 606ya para vermiş adam çıkıp da bana artistlik yapmasın.senden iyi olup olmadığımı bilemem ama senden çok daha ciddi çalıştığımı biliyorum bunu nasıl söyleyebiliyorum...bunu söylersem seninle aynı seviyeye inmiş olurum sidik yarışına döner konu...

bu processorün tonları amatörleri tatmin etmek için yeterli olabilir ama ben profesyonel düşünüyorum,senin görüşüne göre hiç gitara gerek yok,yükle sampleları orga,başla çalmaya...

çocuk oyuncağı sanıyosun gitar çalmayı...çok yazık...
  • ibanetze • 13 Eylül 2005 14:06 • #561786
    ayrıca kullanan adam güzel demiyo

güzelliği hakkında bi şey diyemem diyo...
  • ibanetze • 13 Eylül 2005 14:33 • #561787
    abi sen de dalga geçme yav...
  • Serpent_King • 13 Eylül 2005 14:44 • #561788
    İşte senin farkın bu..gazsın abicim sen..Ben keremle böyle konuşmadım adam geldi msn ime yolladım kayıtlarımı dinledi hmm dedi senin gibi bilip bilmeden böyle laflar yazmadı sende yiyosa gel msn e ordan konuş bunları söyle ha yemiyosa buralara yazarsın o kadar yazı yazmazsın umrumda diğil beni tanıyanlar biliyo ne kadar ilgili olduğumu müzikle sana ispatlama gibi bi kasıntım yok ayrıca.

606 ya gelince de , o an bulabildiğim en ucuz prosesördü ve param yok , anlatabildim mi çok bilen insan ? belki senin kadar param yok yani anlayacağın.Yoksa bende eminim senden çok daha iyi biliyorum hangi prosesörün pedalın analog un nasıl işe yarayabileceğini nasıl en güzel tonu alabileceğini çünkü o bok attığın zoom 606 ile yaptığım kaydı da gönderebilirim :)

Hala korg un tonlarının kötü olduğunu düşünüp bana sen bilmiyorsun , çocuksun , neyi kanıtlamaya çalışıyorsun gibisinden laflar söylüyorsan hiç çekinme gel [email protected] burda insanları rahatsız etmeye hakkımız yok , istersen kelime de yazmam direkt yollarım kaydı.

ayrıca processor kullanmak kayıtta profesyonellerde sık raslanan bi olay diğil , çok anlasan bu lafı da etmezdin profesyonelsen analog sistemlerden yaparsın kaydı çok bilen adam :)
  • ibanetze • 13 Eylül 2005 14:55 • #561789
    asıl gaz sensin görüğüm kadarıyla,zira bakınca hangimizin "gelsene lan,gelsene" gibisinden yazdığını görmemek zor..