Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Dejenere Türkçe tespit edicisi

• PhoenixRising • 7 Temmuz 2004 20:33 • #564920
    ikimizde buyuk insanlariz. yazdiklarinda genelde mantikli seyler hepimiz arasira agresif olabiliriz. zaten muzisyenler de neolursa olsun saygili ve incedirler. yazilirandada bunu anlatmaya calismissin hep. daha fazla soze sanirim gerek yok.
    zaten bizde kendi aramizda baristik oyle degilmi divinemusic : )
  • divinemusic • 7 Temmuz 2004 20:55 • #564921
    Küs değildik ama barışalım bari :) Müzik evrenseldir, bu evrensellikte biz barışı istiyoruz. Eğer seni kırdıysam özür diliyorum arkadaşım...
  • PhoenixRising • 7 Temmuz 2004 20:57 • #564922
    bende senden ozur dilerim kirdiysam : )
  • divinemusic • 7 Temmuz 2004 21:01 • #564923
    Bu sıcak davranışın için teşekkür ediyorum sana.
  • mortimer • 8 Temmuz 2004 02:17 • #564924
    yafff iki konuşmada bağladın ya işini bu arada yazdıklarınızla ilgili bişi yazmak isterdim ama bu forum konusu uygun değil dimi?kurallar kurallar kurallar böyle işte....
  • chatlack • 8 Temmuz 2004 18:21 • #564928
    hocammm helal amacınn doğruu
    haklısın da bozulmasınn türkçemizz
    ama silme olmasınn beee
    şu an ki gibi düzeltme olsun harika bence bööyle ok :)

kolay gelsin
  • Ktulu • 9 Temmuz 2004 00:23 • #564929
    PHP ile de olur.

PHP pek bilmem ama şöyle yapabilirsiniz sanırım: Programlama mantığıyla söylüyorum.. Yani ASP de olsa PHP de c++ de vbasic de olsa farketmez. Yöntem bu şekilde olmalı:

Yazı yazılan textarea'nın değişkeni içinde bir for döngüsüyle "." karakterini aratırsınız. Ondan sonra O karakterin sıra numarasını bulan (kaçıncı karakter olduğunu) bir fonksiyonn olmalı. Onu da bir değişkene atayın ve 1 artırın. Ya da ondan sonra gelecek karakterleri yine bir for döngüsüyle tarayın, space karakterini ignore edecek şekilde... Space'lerden sonra gelen ilk karakteri Uppercase yapacak fonksiyonu bulun ve bu karakter için uygulayın. Sonra yaıplan değişikleri yeniden textarea'nın bilgilerinin tutulduğu değişkene atayın. Olay bitmiştir.

Gersi post edilir.
  • metaligirl • 16 Temmuz 2004 13:37 • #564972
    Helal sana divinemusic! Yazdıklarının hepsine katılıyorum. Zaten forumda yazdığın çoğu şeyi okuyorum. Hemen hemen her konuda bilgi sahibisin. Açıkçası bilgilerinden yararlanmak isterdim. Ego sorununun olduğunu ise kesinlikle düşünmüyorum. Ayrıca çok da kibarsın. Hemen barıştınız bayan arkadaşla. Sana müzik ve Garaj yaşamında başarılar diliyorum... :)
  • karete • 18 Temmuz 2004 23:48 • #564991
    :)
  • karete • 4 Ağustos 2004 05:23 • #565323
    o kadar yazıyorum uzun uzun sonra birsuru hata çıkıyo bende hepsini siliyorum ama artık öğrendik bazı şeyleri mesela===bi de=== yazarken arada boşluk olacak demi bak örenmişim bi.de :)