Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Virüs Paranoyası

• pmd • 16 Mart 2005 04:58 • #567374
    Birkaç arkadaşım bu siteden virüs yediğini söyledi bana.Bilgisayarları göçmüş.Başka bir ya da birkaç siteye üye de değilllermiş zaten.Yani kesin garajdan yedik diyorlar.Beni de bir korku bastı.Bu sorunun engellenmesi gerçekten olanaksız mı? Garaj bekçisi lütfen bu konuda detaylı bilgi versin please.
  • karete • 16 Mart 2005 05:51 • #567375
    garajdan virus yiyceğini sanmam belki başka bişeyler olabilir
  • pmd • 16 Mart 2005 05:59 • #567376
    ne gibi şeyler? biraz bilgilendirir misin rica etsem.
  • TurkishMetal • 16 Mart 2005 10:59 • #567381
    bende garajdan geldiğini sanmam.internet güvenliğini elden bırakmamak lazım.önlemlerini almalısın.garajdan değil olympos dan bile alabilirsin.firewall+sağlam bir virüs cleaner kullanmalısın.internette olduğun sürece güvende değilsin önlemini almazsan tabi.herhangi bir sitede olmana gerek yok virüs almak için.
  • Ktulu • 16 Mart 2005 14:11 • #567387
    Hiçbir siteden, açılır pencerelerde çıkan sertifika onayına (yani bilgisayarında çalıştırılmasına izin isteyen scriptler) "evet" demezsen virüs yemezsin.

Virüs demek, bilgisayarına, verilerine ya da bağlantına zarar vericek, bilgilerini başkalarıyla paylaşıcak zararlı yazılımlar (yani programlar) demektir. İçinde virüs barındıran bi program çalıştırmadıkça zaten virüsleri tetikleyici birşey yapmış olmazsın. Önemli olan bilgisayarda virüs olup olmaması değil, virüslerin aktif olup olmamasıdır. Şu anda bilgisayarımda 1000'lerce virüs var ama hepsini deneme amaçlı tutuyorum. Aynı kafesteki kaplanlar gibi. Kafesi açmadığın sürece sorun yok :)
  • Shanex • 16 Mart 2005 14:31 • #567390
    dostum garajdan virüs yemenin imkanı yok çünkü sitede active-x yok buda garajdan olma ihtimalini çok aza çekiyor hatta sıfır ama virüsler ktulunun dediğinden biraz farklı çalışabilir bunu bi coder olarak söylüyorum virüsler tetikleyicisi bazen bi resim bazen bi tarihin çalıştırılması bazen bazen.. diye uzar orneğin ben sana bi resim atarım uzantısı baya .jpg dir açarsın aa ne güzel ağaç manzarası felan ama o bilgisayarına artık sızmışımdır trojanı kendim yazdığımdan onu hiç bir antivirüs antitrojan tanımaz çünkü coderi benim ve daha o resim warning modda değildir neyse kesinlikle sağlam bi firewall kullan yanında dünyada en iyi virüs tanıma ve detect etme ozelliğine sahip kaspersky kullanmanı tavsiye ederim eğer istersen ozelden yollarım programı bi şekilde kaspersky 27 dakikada bir dünya üzerindeki yeni vürüsleri tanımlar kaspersky anti hacker ilede firewall işini halletmiş olursun ama için rahat olsun garaj temiz
  • Ktulu • 16 Mart 2005 14:44 • #567392
    ben sana bi resim atarım uzantısı baya .jpg dir açarsın aa ne güzel ağaç manzarası felan ama o bilgisayarına artık sızmışımdır

O uzantısı jpg sandığın dosyanın arkasına 257 tane boşluk karakteri ekle ve uzantısını .exe yap :)

JPG'den virüs bulaşmaz. Dediğim gibi dosya sistemlerinin uzun dosya isimlerini kısaltarak göstermesinden kaynaklanan bi aldanma bu. Bunu en kolay şekilde jpg dosyasının ikonundan anlarsın. Eğer senin bilgisayarındaki jpg ikonlarıyla aynıysa da sağ tıklayıp dosyanın türüne bakabilirsin özelliklerinden.

Ben de bi coder'ım ve aynı zamanda sistem güvenlikçisiyim. Firewall virüs yememek için değil, hacker'ların ya da zararlı dosyaların (bunlar virüs de olabilir) dışarıdan açık portları bulup o portlardan bilgisayarına girmesini engellemek için yapılmış cihazlar/yazılımlar'dır. Tabii ki en güvenlisi donanımsal firewall'lardır. Sonuçta yazılımı yazılımla korumak pek mantıklı değildir çünkü her yazılımın virüslerden etkilenme imkanı vardır.

Bir ev kullanıcısı için en iyisi, üzerinde firewall bulunduran bir modem kullanmak ve sağlam real-time tarayıcılar bulundurmaktır. Bir işyerinde zaten bu sorumluluk sistem yöneticisi üzerindedir. Önemli olan virüsü temizlemek değil, virüs bulaşmadan engellemektir çünkü.

Ben Microsoft Anti Spyware öneririm bunun için.
  • Shanex • 16 Mart 2005 21:09 • #567397
    arkadaşım lütfen bilmediğimiz profesyonel olmadığımız konular hakkında yorum yapmayalım ben prorat.net in bi coderiyim ve 200 dolarlık prorat 2,0 se sürümünü satın alırsanız sizde jpg exploit yapabilirsiniz şu an dünyada bi kaç program .jpg exploit yapıyor bundan bitaneside tamamen türk yapımı olan ve lisansı 200 dolar olan prorat 2,0 se dir. daha fazla bilgi veremiyeceğim boşuna dl linkini aramayın programın çünkü her açılışta bizim database mize bağlanıp lisans kontrolü yapılır. ucuz bişi 200 dolar reklam gibi oldu ama idare edin :D bu arada gerçekten bi konuda tam bilgi sahibi olunca başkalarını yalanlayınız
  • Ktulu • 16 Mart 2005 21:12 • #567398
    Programınızı 2003 yılında kullandım ve beğenmediğim için sildim. Lisans falan da istemiyodu.
  • Shanex • 16 Mart 2005 21:26 • #567399
    o sizin kullandığınız 1,9 sürümüdür ve tamamen free dir bazı hex editorleri bizim 1,9 sürümümüzü hex ile 2,0 sürmü olarak gosterip 10 dolara sattıklarını saptadık bunun üzerine sisteme bağlanırken database den izin alma sistemi geliştirdik ve ek olarak türünün ilk orneği olan ve aşşada haberini vereceğim

Virüsler şimdi de resimlerle bulaşıyor...

İnternet sayesinde virüsler bilgisayarların doğal konukları haline geldi. Ancak her virüs, kurbanların önlem almasını sağladığı için yeni virüsler de akla gelmedik taktikler
    bulmaya çalışıyor. Son çıkan Perrun virüsü de bulaşmak için JPG uzantılı resim dosyalarını kullanıyor. Bu tekniği sayesinde de türünün ilk örneği sayılıyor. Verdiği hasar fazla olmasa bile, yöntemine bakıldığında hemen hemen her dosya tipinin virüs barındırabileceğinin ispatı olmuş durumda. Perrun, resim dosyalarına bulaşıyor ve bulaştığı resim açıldığı anda bilgisayardaki diğer resimlere bulaşıyor ve böylece sürüp gidiyor. Dosyalara herhangi bir zarar vermiyor ancak güvenlik uzmanları Perrun'un başarısının, zarar verici bir benzerinin yapılması için yeterli olacağı endişesini taşıyor. Antivirüs yazılımınızı güncellemeyi unutmayın.

bu haberdeki virüsü biz baya bi geliştirerek çok tehlikeli hale getirdik + bi ozellik olarak firewall olan yani pc ip numarasının 10.x.x.x gibi gözüken ya da 197.168.x.x gibi router ve firewall ip havuzlarını aşmasını sağladık yani lisanslı sürümde boyle ip numara router arkasında olan bi kişiyede prorat ile rahatlıkla uzaktan kontrol edebilirsiniz

NOT: PRORAT PROGRAMI Bİ SALDIRI PROGRAMI DEĞİLDİR SADECE UZAKTAKİ PC Yİ KENDİ PC NİZDEN KULLANMANIZ AMAÇLI YAPILMIŞTIR !!