Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

rahatsızım

• gitarTELi • 26 Mayıs 2005 13:16 • #569622
    nedemek?!!

nedemek oluyor bu koloni şimdi!
    ben de bir koloni açmaya çalışmıştım
    kabul edilmedi
    içeriği ne olduğu önemli değil
    beni tanıyanlar zaten ne kolonisi kurmak istediğimi tahmin etmişlerdir.

Lakın bu kadarı fazla!
    Bu sitedeki yönetim
    bence hoşgoru ile yaklaştığı kesime daha geniş davranıyor.
    Yanlışsam düzeltin.!

kopmayantekteL
    by gitarTELi
  • reseyyar • 26 Mayıs 2005 14:14 • #569625
    nedemek?!!

gitarTELi sen böyle diyince aklıma Ahmet Necdet Sezer geldi..hani oda hep belli kesime hoş görüyle yaklaşmaktan dolayı eleştiriyorya..o tür bir bağlantı oluştu kafamda...
  • muzo867 • 26 Mayıs 2005 16:27 • #569633
    cesarete bak yaw

ulan ben Türkiye leyhine fazla birşey yazmaya korkuyorum(asırı milliyetçi bi yazı derler diye) adamlar kalkmış Atatürk ün kurduğu devlette biz Kemalist değiliz demeye cesaret edebiliyor. helal olsun bekçiye......................
  • mkcervy • 27 Mayıs 2005 02:46 • #569660
    cesarete bak yaw

bekçiye ısrar ediyorum!!bu koloni kaldırılmalı..bekçii!!
  • cc_baran • 27 Mayıs 2005 02:50 • #569661
    cesarete bak yaw

muzo867
    26 Mayıs 2005 Perşembe / 16:27
    ulan ben Türkiye leyhine fazla birşey yazmaya korkuyorum(asırı milliyetçi bi yazı derler diye) adamlar kalkmış Atatürk ün kurduğu devlette biz Kemalist değiliz demeye cesaret edebiliyor. helal olsun bekçiye......................

ben kemalist değilim, var mı bi problemin ??
    olmak zorunda mıyım ??
  • karete • 27 Mayıs 2005 03:10 • #569662
    cesarete bak yaw

bende bişeyist filan değilim
  • MeDuSa_62 • 27 Mayıs 2005 11:16 • #569665
    cesarete bak yaw

sol görüşlü ama kemalist ilkelerine sıkı skıya bağlı bi ailenin yanında büyüdüm..babam ve amcam eskiden sol taraflardan baya bi etklenmiş..ikisi de bu yüzden 6 ay kadar hüküm yedi ve dediklerine göre görmedikleri işkence kalmamış.amcam bu dönemde hastalık kaptı ve daha 30 lu yaşlarındayken öldü...

o yüzden nefret ediyorum...bu olaylarla uğraşmak istemiyorum..bi ara babam elimde kömünizm ile ilgili bi yazı gördü(meraktan bakıyordum)..anında elimden çekip yırtması bir oldu..ondan sonra bana öyle şeyler anlattı ki NEFRET ETTİM..bu gereksiz sağ sol olaylarından..bana şunu söyledi: "düşünceni kimseyi incitmeyecek şekilde kendi içnde yaşa..insanlara derdini anlatmak istiyorsan bile bunu _konuşarak_ anlat"...

babam sola soğumadı...hala içnde var...ama bunu bana söylediği biçimde yaşıyor..ve o da 'vatansever'..bu ülkeyi seviyor, düzelmesi için uğraşıyor..

ben bundan nasıl etkilendim??...aslında daha tam olarak etkisini göstermedi...gstermiycek sanırım...

karete...!! sanırım ben de senin gibi bişeyist filan değilim:)

garaj da böyle kolonilerin açılmasına ben de karşıyım tabi..hiç hoş değil...umarım bekçi gereğini yapar..
  • muzo867 • 27 Mayıs 2005 17:22 • #569673
    cesarete bak yaw

kimse böyle bir konuda zorunda değildir onun için yaşadığın devletin adı demokratik Türkiye Cumhuriyeti. ben sadece diyorum ki senin yaşamını surdurmeni sağlayan adama ve onun kurdugu devlete onun kurdugu devlet içerisinde ihanet edilmesini kınıyorum. ayrıca kemalist in anlamını kötü birşey mi sanıyorsun anlamadım doğrusu?

daha baska mesaj yazmıyacağım ama... neyse anlamak isteyen benim yazdıklarımı anlar
  • davulist 35 • 27 Mayıs 2005 23:00 • #569679
    kafadan kontagım bodo glimit

ya abi ok güzelde solcu olmakta ne anlamadım.
    ikincisi,müzik zaten dogdugundan beri siyaset birimidir.....
  • Affedilmeyen • 28 Mayıs 2005 11:48 • #569694
    sayın bekçim buyurun burdan yakın

özele girecek belki yazdıklarım ama sana bunu mesajlardan anlatmak isteseydim kopyala yapıştır bekle okusun türü uzun zaman gerektiren bir yığın zaman israfı.
    hani sen bana mesajda sormuştun ya : ne demek istediğini anlayamadım merakdan soruyorum ben hangi gruplara yakınmışım diye.
    al işte cevabın billboard misali bu sütunlarda yazıyor.
    hatırlarsan ben her zaman bekçinin belli kesimlere olan sevdası yüzünden bu hale geldi bu garaj yazdım.
    siyaset hakikaten bayağı baydı miletimizi ve açıkcası görüş desteklemek de çok gerekli olmasada ben çok insandan duydum ve şahit oldumki bu koloninin karşıtı kolonilere izin vermedin.
    ha çok demaokratim diyeceksin belki gene bana ama o zaman makarasınada olsa açmak istediğim bekçiye kıl kapanlar kolonisine neden onay veremedin :)
    neyse felan fişmana girer bundan sonra yazdıklarım.
    çalın gitarınızı dans edin şarkı söyleyin ama bu tür tartışmalara girmeyin. burası müzik birimi gibi salak sepet şeylerde söylemeyin. burada değil hiç bir yerde bu tartışmalar olmasın.
    ve ben Affedilmeyen haala sözlerimin arkasındayım. bekçim adil değilsin beli kesimlere daha yakınsın. ama işin güzel yanı eskisi kadar müdahale etmiyorsun birşeylere. en azından insanlarda müdahaleye gerek bırakmıyorlar.