Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

dejenere türkçe hakkında

• the_TW_named • 13 Temmuz 2006 22:58 • #577348
    ben nuriye katılıyorum dejenere olayı bana da saçma geliyor çünkü bazen dejenerasyona uğramış diye adlandırılan birşeyi yazmamız gerekiyor ama yazamıyoruz bir de ne bileyim saçma bence de burada kimse kimseden daha iyi bir dil konuştuğunu kanıtlamak zorunda değil ayrıca bu ortam öyle bir ortam değil, insanların sadece anlaşabilmeleri gerekiyor burada.tek sebep bunlar değildir tabi ki.hem burada kullanılan cümleleri veya saçmaladığımız kelimeler bence dilimizin kötüye gittiğini de göstermiyor ben buna da karşıyım çünkü siz yolda yürürken gördüğünüz bir adama (s l m) mı diyorsunuz selam mı?neyse sonuç olarak ben de nuriye katılıyorum burada anlaşabilmek için resmi raporlar halinde mektup diliyle birşeyler yazmamız gerekmiyor altına noterden tasdik de koyalım isterseniz, bence dejenere olayı komple saçma, madem o kelimeler türkçelikten çıkıyor dejenere zaten türkçe bir kelime mi ki? neyse bunları düşündüğümüzde türkçede kelime kalmıyor o kadar çok var ki..
  • __Axl_Rose__ • 13 Temmuz 2006 23:22 • #577349
    anlattığın şeyden alakası olmayan şeyler yazdığım için özür dilerim... bende dejenere kelimesinin Türkçe'nin kapsamında olduğu kanaatindeyim... program bile Türkçe'den sayılıyo... ama garaj yönetiminin dejenerasyona uğramış kelimelerin kullanılmaması gerektiğini ifade etmesi için bu kelimeyi kullanması da şart... Türkçe'de olsun ya da olmasın...
  • __Axl_Rose__ • 13 Temmuz 2006 23:24 • #577350
    ben normalde resmi dairede çalışıyorum ve hergün bakanlığa ya da valiliğe resmi yazı yazan biriyim

benim babam kaymakam :P anlaşalım nuri, ben mi seni attırim, sen güzel güzel istifanı veriyomusun? :P
  • nalan81 • 15 Temmuz 2006 14:54 • #577490
    İnsanlar arası diyaloğun kurulduğu her yerde dili düzgün kullanmak önemlidir, resmi daire, sokak, internet fark etmez. Buna özen göstermek için edebiyatçı olmaya da gerek yok,değerli olan bir şey her yerde ve herkes tarafından korunmalı. Bu mantıkla yaklaşmazsak eğer, müziği yozlaştıran günümüz pop müzik şarkıcılarını da eleştirme hakkımız kalmaz, müzisyen değiller ki, ne de olsa, özen göstermelerine gerek yok. Müziğe sadece müzisyenler, dile sadece edebiyatçılar, insan ilişkilerine sadece psikologlar özen gösterirse eğer, pek de yaşanırlılığı kalmaz dünyanın.
    Hem ne kadar büyük bir fakirliktir; koskoca dünyada insanın önemsediği yanlızca bir değerin bulunması! (bu müzik kadar harikulade bir şey olsa bile)
    (DİPNOT:Dejenere kelimesi Türkçe'dir, bkz. Türk Dil Kurumu,Türkçe Sözlük)

SAYGILAR...