Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Garaj Zinciri

• sadecemüzik • 25 Aralık 2006 01:37 • #582751
    Eğer sen kendini, noktalılarla ilgili yazılan olumsuz eleştirilerle bağdaştırmıyorsan sorun yok zaten. Onları söyleyenler kendilerini gayet iyi biliyorlar, hiç şüphen olmasın. Bizim tepkimiz zincir üyelerine değil. Arkadaşı adamı zincire dahil ettiyse adam ne yapsın! Biz bu uygulamaya karşıyız çünkü sağlıklı değil. Kurunun yanında yaşı yakmıyoruz merak etme. Noktalı bir sürü arkadaşım var benim. bkz: syarar

Ha tabii tüm noktalılar için genellemeler yapanlara söyle lafını. Ama sadece kötü genellemelere değil. Çünkü iyi genellemeler de haksızlık olur. Biz de bunu savunuyoruz işte.

Bu arada zincire girmenin ölçütü değildir müzik bilgisi ya da genel kültür. Sadece ortada bir kaliteden söz ediliyorsa buna da bakılması gerektiğini ama bunun sanal ortamda tespit edilmesinin güç olduğunu söylüyoruz.
  • sadecemüzik • 25 Aralık 2006 01:45 • #582752
    Kıskanç üyeleri yan tarafımızda bulunan "o yuvarlak benekler" ile çok kızdırıyoruz...

Bu cümleyi çok çocukça buldum. Zincire mensup olan saçma sapan insanlar da var. Tek derdi iki yanında nokta olmaması olan biri, o iki noktayı gayet rahat elde eder, zincire saldırmasına gerek kalmaz merak etme. Kaldı ki bunun çoook güzel bir örneğini gördük yakın geçmişte. Önceki mesajımda da yazdım: Bir üye "Beni de noktalı yapın, nasıl olyor çok merak ediyorum" diye bir topic açtı ve çok geçmeden noktalandı. Hâlâ da noktalı. Üstelik o topic'i bulabilirsen, o üyenin yazdığı mesajlara da bir göz at ve ne kadar kaliteli (!) olduğunu gör. O üyeyi zincire dahil edenin "Zincir bir hevestir" tanımını ve daha birçok şaşırtıcı sözünü de orda bulabilirsin. Tabii mesajlar silinmediyse.
  • sadecemüzik • 25 Aralık 2006 01:53 • #582753
    Gerçi dur bir dakika, aslında aklıma yattı bu iş. Noktalarımla zinciri protesto etmem çok hoş olurdu. Hem noktalardan kurtulurdum hem de bu iş eleştiriden çıkıp özeleştiri hâline gelirdi. (Bana bakın sakın böyle dedim diye beni noktalamaya kalkmayın, fena yaparım haberiniz olsun. :))
  • rubber soul • 25 Aralık 2006 02:40 • #582754
    Zincir hakkında ve bu reel hayat sanal hayat ile ilgili kısaca bir iki şey karalama isteği duydum arkadaşlar.

Şöyle ki beni zincire ekleyen insanı ben tanıyorum.Oda beni tanıyor.Bu iş genelde böyle olur çünkü.Ben ona güveniyorum oda bana güveniyor.Bu ekleme işini yapanlar evvela yönetici üyelerdi.Sonra da bu üyelerin güvenip eklediği üyelerin eklediği üyelerin eklediği üyerlerle çoğaldı Kalite ;başka adıyla güven ve GaRaJ Zinciri.Bu böyle sürüp gidiyor.Ama tehlikeli olan bunu bir oyun aracı haline getirmek.Bu konuda size katılıyorum.Geçtiğimiz aylarda site dışında bu olaylarla ilgili çalışan bazı garip arkadaşlar olduğunu öğrendik hepimiz.Ve belkide hala var öyle işler çeviren arkadaşlar.İşte bu tür işler çevirenler sanal adam bence.Ama makale yazan,demo yayınlayan,müzikle ilgili gerçek hayata dair paylaşımları,mefaati(!)ve özverisi olan GaRaJ'da kısaca reel(!)elle tutulur bir aktiviteye mümessillik eden adam zaten gerçek hayatın bir elemanındır.Ki isim vermeyeyim kaliteli ve buraya yazmayan sıklıkla girmesede GaRaj'ın bir parçası olan üyeler var.(Hadi en azından nick verelim;Joe_Sadriabi mesela).Tabi şimdi sıralamaya kalksak bu üyeleri uzun sürer.

Özetle demek istediğim şu.Bu tür nokta virgül hesapları yapan üyeler ancak kendilerini küçük düşürüyorlar.Başkaca da birşey olmuyor.Tabi sanal ortamda ne kadar küçük düşer bir insan oda tartışılır.Birde laf olsun torba dolsun konuşmak yerine az konuşup,iyi düşünerek öz konuşalım.

Kendimden alıntı;
    kısaca bir iki şey karalama

Pek kısa olmadı ama idare edin artık :)
  • syarar • 25 Aralık 2006 10:20 • #582755
    :))) nasıl da kendini biliyor :)
  • infest • 25 Aralık 2006 11:09 • #582756
    Ama bu kadar tepkiyi haketmiyor bu olay...

bencede arkadaşım biraz fazla kaptırmışın..hayal gücün geniş baya kaliteden olsa gerek.
  • Soulforger • 25 Aralık 2006 12:42 • #582757
    Zincir bir heves falan değildir... Zincir , size onu kimin verdiğine bağlı olarak da değer kazanır... Birisinin bana güvendiğinin işaretidir zincir , birisi için gerçekten kaliteli bir insan olduğumun kanıtıdır... Ha her zincirli üye böyle mi? Maalesef...

Bak tekrar oku yazdığımı istersen ;)
  • BurakFender • 25 Aralık 2006 12:48 • #582758
    Mantıklı konuşan zincir dahili arkadaşlara teşekkür ediyorum(tabi ekran başında gerçekten mantıklı düşünen ve kaliteli biri mi var bilinmez.poz yapıyor da olabilir).neyse bu zincir olayı -bana öyle geliyor ki!!!!- bir süre sonra kontrolden çıkacak.belki şu an içindeki pozörleri ve türevi kişileri kaldırsa da, yakında bu kişiler çoğalacak ve saçma sapan bi topluluk haline gelecek(gerçekten kaliteli olanlar için değil bu saçma sapan sözüm.)...
  • aydngelnseslr • 25 Aralık 2006 21:41 • #582766
    Ben de bir iki şey söylemek istedim noktalara dair. Öncelikle merak etme infest kimse kimseyi kolay kışkırtamaz ancak şu da var ki bu başlıkta iyi ve kötü genellemeler yapılmış. Noktalı bir üye olarak şunu söylemeliyim ki bu kalite lafı nerden geldi bilmiyorum ama benim de hoşuma gitmiyor. Bu noktaların bana kaliteli sıfatı ekleme gibi bir misyonu olduğunu düşünmüyorum, ama belki benim bilmediğim düzgün bir açıklaması vardır. Olmayanların da kalitesiz olduğunu düşünmüyorum tabi ki. Bunun dışında sözcüklere çok da takılmamak gerekli, aklı başında insanlar bir arkadaşları kendilerini bir zincire ekledi diye diğerlerinden farklı, seçkin, kaliteli vesaire oluvermediklerinin zaten farkındadır. Ha böyle düşünenler de var derseniz, her türlü kategorizede birtakım boşluklar olur, bu engellenemez.
    Bu zincir ortadan kalksa ne kaybeder garaj, bence hiçbir şey; dursa ne kaybeder yine hiçbir şey, dolayısıyla pek dert etmeye gerek yok diye düşünüyorum.
    Saygılar.
  • gitarist • 25 Aralık 2006 23:17 • #582771
    kac defa tartışıldı bıkmadınızmı ...?

gayet acık ?