Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Garaj Zinciri

• BurakFender • 24 Aralık 2006 20:16 • #582741
    sizce garaj içinde ayrıcalıklı bir grubun olması ve diğerlerini açıkça dışlaması veee kendini çok özel gizli bir topluluk gibi göstermesi(Mason hesabı:D biz tanışıyoruz öhöm öhrg) doğrumu?
  • sadecemüzik • 24 Aralık 2006 20:45 • #582742
    Mesaj sayısı konusunda rekor kırmaya aday bir topic olacak bu şimdiden söyleyeyim. :))

Çok tartışıldı bu konu. Reel hayatta yapılsaydı belki daha sağlıklı olurdu ama sanal ortamda kaliteliyle kalitesizi ayırmanız çok zor (İnsanlar için "kaliteli", "kalitesiz" gibi tabirler kullanmayı hiç sevmiyorum ama neyse.).

Normalde toplum tarafından dışlanan biri sanal ortamda çok popüler olabilir. Tam tersi de olabilir. Belki bu sitede, kalite zincirine dahil olanlardan daha bilgin, daha olgun kişiliğe sahip vs. olanlar vardır, ki var, biliyorum. İşin başka boyutları da var: Zincir dahilindeki üyelerin, başkalarını zincire dahil etme gibi bir ayrıcalıkları var ki en başa bela olan tarafı da bu. Geçmişte örneklerini gördük; foruma topic açıp nokta isteyen, sonra da "Nokta benim, kime ne." havasına bürünenler oldu. Onları zincire dahil edenlerin; "Zincir bir hevestir." gibi ilginç tanımlamaları oldu.

Örnekler çoğaltılabilir ve zincir hakkında daha pek çok şey söylenebilir. Uzun lâfın kısası; kanımca böyle bir uygulama, sanal ortamda sağlıklı değil. Zaten zincire verilen isim de sağlıklı değil. "Kalite Zinciri". İnsanın kalitelisi, kalitesizi mi olurmuş!
  • BurakFender • 24 Aralık 2006 21:59 • #582743
    ben kalite zinciri olduğunu bilmiyordum.sırf garaj zinciri sanıyordum.o zaman daha da kötüymüş.allahın kırosuda entellektüeli de girer buraya.nette kolay adam kandırmak...bence de gayet saçma bir uygulama
  • A Dead Castle • 24 Aralık 2006 22:12 • #582744
    Merak etme kırosuda var içinde.Ve o kıroya engel olamıyorlar :)
    (Genelleme yapmıyorum bilen kendini biliyor)
  • Black_Haze • 24 Aralık 2006 22:33 • #582745
    bırakın ya öyle noktalı noktalı dolaşsınlar.delikanlı adam noktalı nick kullanamz lan :) ne öyle yuvarlak yuvarlak..
  • syarar • 24 Aralık 2006 22:45 • #582746
    ben yakında birkaç kişiyi eklettirecem arkadaşıma bakın bakalım o zaman bu konuşanlar laf ediyormu hoş zincirli olunca birşey değişmiyor ama ben kendimi daha bir bağlı hissettim.. gerçekten noktalar ve ufak bir ayrıntı! dışında başka birşey yok burada!
  • infest • 24 Aralık 2006 23:54 • #582747
    Zaten zincire verilen isim de sağlıklı değil. "Kalite Zinciri". İnsanın kalitelisi, kalitesizi mi olurmuş!

kalite zinciri değilde "menfaat zinciri" adı altında toplanmalı benekli üyeler
  • sadecemüzik • 25 Aralık 2006 00:30 • #582748
    ben yakında birkaç kişiyi eklettirecem arkadaşıma bakın bakalım o zaman bu konuşanlar laf ediyormu

Valla beni noktalattırırsan çekeceğin var. :)) Önce o noktaları kaybetmek için elimden geleni yaparım, sonra da seni topa tutarım. :))
  • Soulforger • 25 Aralık 2006 00:37 • #582749
    Yok eksik yazmışsın... Saadet zinciri de diyebilirdin... Titan zinciri...

Ayrıca evet gizli mason örgütlerin garaj'daki uzantısıyız , karanlık işler çeviriyoruz...

Ama bunlar yaptığımız en kötü şey değil tabii ki...

Peki yaptığımız en kötü şey ne?

Kıskanç üyeleri yan tarafımızda bulunan "o yuvarlak benekler" ile çok kızdırıyoruz...

İşte kalite buna denir di mi?

Zincir bir heves falan değildir... Zincir , size onu kimin verdiğine bağlı olarak da değer kazanır... Birisinin bana güvendiğinin işaretidir zincir , birisi için gerçekten kaliteli bir insan olduğumun kanıtıdır... Ha her zincirli üye böyle mi? Maalesef... Ama bu kadar tepkiyi haketmiyor bu olay...
  • EdiP • 25 Aralık 2006 01:16 • #582750
    Gerçekten artık alınmaya başladım.

Heryerde noktalılar şöyle kötü, noktalılar böyle kendilerini daha üstün sayıyorlar..

Yok öyle birşey. Beni bir arkadaşım ekledi bu zincire, ve garaj benim içinde hala aynı bir başkası içinde.

Tek mutlu olduğum konu ise, beni ekleyen arkadaşımın bana güvendiğini bilmekti.

Ben kimseye karşı birşey yapmadım. Benim müzik bilgimde doruklarda değil. Hiçbir zamanda iddia etmedim böyle birşey. İddia eden birinide görmedim burada; "benim noktam var siz ne bilirsiniz" diyen birini. Belki bana denk gelmemiş olabilir ama başka birine denk gelmişse de onu söyleyenler istisnadır diye düşünüyorum.

kalite zinciri değilde "menfaat zinciri" adı altında toplanmalı benekli üyeler

Bu cümle doğrudan zincire ekli herkese "hakaret" sayılabilecek bir cümledir.

Herkes birşeyler paylaşmaya çalışıyor burda. Bunu mahfetmeye gerek yok.

saygilar
    edip.