Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Garaj'da klavye delikanlılığı

• Aria GalaCtiCa • 15 Mart 2007 23:23 • #584550
    Herkes yapmıştır, ben de. Ama ben internetle yeni haşır-neşir olurken yapardım daha çok, yaşım da küçüktü haliyle o zaman. Ama sonra klavye delikanlılığının beni tatmin etmediğini gördüm. Seneler öncesinden bahsediyorum, şu an bende öyle bir durum var mı, yorumu size bırakıyorum.... Ama beni rahatsız eden konu, 20sini geçmiş resmen kazık kadar adamlar yapıyor bunu. İyi niyetle biraz alttan alıp bişeyler göstermeye kalkıyorum, adam beni sindirdiğini zannedip daha çok saldırıyor. Buyur burdan yak.

Evet, yukarıya zaten forumda düzenli olarak görünenler yazmış, ama bu üyeler zaten klavye delikanlısı falan değil. Bikaç mesajları öyle olabilir ama bu üyeler zaten tanıdığım ve güzel mesajlar yazan üyeler. Kim mi klavye delikanlıları, şu anda be başlığı görüp kendilerini tanıyıp rahatsız olanlar. Ancak asla tepki mesajı yazmazlar "kardeş sen ne diyosun" gibilerinden, çünkü deşifre olurlar. Mesela mesajlar oylanabilseydi sayısız eksi oy alacaktı o mesaj. Dediğim gibi onlar kim diye merak etmek yersiz, çünkü asla kendilerini belli etmezler. Ki bir kez daha belirteyim, şimdiye kadar bu başlığa yazanların hiçbiri bir klavye delikanlısı olarak dikkatimi çekmedi.
  • beklicem321 • 15 Mart 2007 23:45 • #584551
    Forumlarda uyuması gerekilen konuşardan bahsettim. yani kural demeyelim de herkesin kendini iyi hissetmesi için.
    Küfürlü yazışmak ya da birbirimize hakaret edecek boyutlara ulaştırarak hatta ve hatta polemik yaratıp milletin birbirine laf atmasını sağlamak geyik muhabbetse sonuna kadar karşıyım ;)
    Herkes de öyle düşünmeli zaten yanılıyor muyum? |istisnalar kaideyi bozmaz :)|
  • Single_FACTOR • 16 Mart 2007 00:13 • #584552
    Bu durumda tabii ki Garaj eskisi gibi olmaz, o eski sohbetlerin hiçbiri dönmez. Eskiden sorunlar daha esprili, DAHA BİR ANLAYIŞLA, daha arkadaş havasında geçerdi. Çünkü herkes diğer üyeleri arkadaşı olarak görürdü, şimdiki gibi dümanı olarak değil. Kimse aşırı alıngan ve saldırgan davranmadığı için sürtüşmeler çok daha az olurdu. Haliyle de sorunlar daha sağlıklı çözülürdü. Şimdi insanlar saldırmaya bahane arıyorlar.

bunu gözden kaçırmışım sanırsam.
    evet zaten o kadar iyi anlaşılırdı ki; cır-cır vır-vırın da kapanma sebeplerinden biri buydu: "insanlar ne güzel konuşarak anlaşıyor, problemleri kendi başlarına çözüyorlar ne kadar kardeşce ve anlayışlı üyelerim var dur ben bunların bir rahatını bozayım" diye durup dururken.
    tabi tabi.... te allam ya...
  • Soulforger • 16 Mart 2007 00:39 • #584555
    Cır cır vır vır bu yüzden kapatılmadı , garaj amacından sapıp geyik sitesi haline gelmeye başladı diye kapatılmıştı.
  • cthulhu88 • 16 Mart 2007 01:41 • #584557
    Ayar vermeye kasmamak da lazım ayrıca.
  • Aria GalaCtiCa • 16 Mart 2007 02:06 • #584558
    En sonda söyleyeceğimi en baştan söyleyeyim: Herşeyden önce eleştirdiğim davranışı, üstelik aynı başlık altında asla yapmak istemem.

Ben sadece 9 aylık bir üyeyim, üstelik aria galactica ilk nickim. Yani ben varken cırcır-vırvır forumu hiç olmadı. Öncesinde uzun bir ziyaretçilik dönemim var ama zaten daha önce üye olmamamın sebebi de vakit ayıramamam. Yani cırcır-vırvır için yorum yapacak kadar konuya hakim değilim. Ancak kişisel düşüncem ve tahminim millet olarak geyiğin dozunu ayarlayamıyor olmamız. Geyiğin dozu ayarlanamayınca ve devreye insanların alınganlığı girince de ortamın gerilmesi kaçınılmaz. Bu durumun sebebini geyiğin dozubu ayarlayamamak olarak düşünüyorum.

Farketmeni istediğim birşey var, o alıntı yaptığın paragrafta "daha" kelimesini sık kullandım. "daha arkadaşça", "daha anlayışla", "daha esprili"... Yani ortada bir kıyaslama sözkonusu, geçmiş ile günümüzü kıyaslama. sadecemüzik'e de belirttim, ortada çok tozpembe bir tablo yoktu, ama şimdiye kıyasla daha azdı. Zaten beni bu başlığı açmaya iten de bu, son zamanlarda bu olayın ayyuka çıkması.
  • Single_FACTOR • 16 Mart 2007 03:50 • #584559
    öyle ise eskiyle kıyaslama yapman çok doğru olmayacaktır, sorunların da farkındayım ama bunun eskiyle alakası yok tamamen farklı şeyler.
  • Aria GalaCtiCa • 16 Mart 2007 23:17 • #584597
    Hmm, haklısın aslında. Herşey ibanete'nin yüzünden, onun başlığını okuduktan sonra yazdım bunları, etkisinde kalmışım biraz:D Ama mesajın konusu bu değil zaten, takılmamak lazım.

Sonradan editlemeyi düşündüm ama defalarca okunmuş zaten o mesaj, düzeltmek çok dürüstçe olmaz diye düşünüyorum.