Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

"garaj.org"; asıl amaç müzik mi yoksa ticaret mi?

• beklicem321 • 20 Nisan 2007 18:56 • #585503
    Dene bakalım reklam etkiliyormu etkilemiyormu_?

"Donate GaRaJ.Org" güzel fikir olamaz mı? :)
  • JackSparrow • 25 Nisan 2007 03:32 • #585716
    Garaj artık nderground değil eskisi gibi...

Ben seneler oldu üyeyim buraya.. çok gelişimini gördüm.. ama artık garaj üye sayısını baya bi katlamış durumda.. buda reklam vericek firmaların gözüne batıyor tabi.. garaj artık underground değil.. büyüyor sürekli artık burası ciddi paralar kazanılan bir site.. ama garaj nedense ilginçleşiyor.. açılan sayfanın çeyreğide reklam vericek adamlara satılmaz ki.. bak 70 tane yazı yazılmış ama garaj bekçisinden çıt yok.. eskiden böylede değildi.. bizzat mesaj göndererek bile şikayetimizi belirtebilirdik.. neyse bakalım buda böyle olsun.. herşey tüketmek için nede olsa..
  • deneme1923 • 25 Nisan 2007 05:02 • #585717

bende başka bi müzik arşiv sitesinin sahibiyim ama garaj'ı severim takip ediyorum. elveda diye bi mesaj atmıştım. forum kurallarına aykırıymış. silinmiş. bilmiyorum ama bir site sahibi olarak kullanıcıların davranışlarını bilirim. tepki alıcaktır %20-30 larda kayıplardan bahsedilebilir. Bu da ciddi rakamdır. Bekçi ne der ne eder bilmem. çok sık takip etmediğim için aşk sitesi mi olmuştur ne olmuştur bi yorum yapamıycam. ama insanlar hep bişiyler arar. biliyosunuz ne olduğunu. o yüzden ona çare yoktur. site sahipleride bu ortamları severler. ben hariç. arkadaşlık olayını sevmem çizgi meselesi. bi yerden ... lara dönüşüyor çizgiyi korumak adına idealist olunmalı diye düşünüyorum bazı durumlarda..
  • Soulforger • 25 Nisan 2007 07:17 • #585718

Daha önce bu konuda söylediğim bir şeyleri tekrarlama gereği duydum şimdi : "İnsanların iletişim içinde oldukları hiç bir yerde bu tür şeyler engellenemez sanal ortamda :)"

Engellemeye gerek olup olmadığı da tartışılır zaten bence :) Kaldı ki garaj buna karşı önlemlerini almış bir site. Bu konudaki karamsarlığın bence çok sık takip etmemenden kaynaklanıyor :)
  • JackSparrow • 26 Nisan 2007 13:53 • #585762
    Engellememi...

Müzik özgürlük içindir.. burda herangi bi mesajı engellenen arkadaşlar acaba ödüllendirikcek bişeyler yaptıklarında ödüllendirildilermi.. ben burda çok aktif bi koloninin komiseriyim kolonim en aktif koloniler sıralamasında bulunan bi çok koloniden daha aktif ama hala adımızı orda göremedik.. engelleme dışında pek bişi kalmadı artık burda.. eleştiriyse al en kralı sana.. bunuda silin içiniz rahatlasın...
  • cliffleeburton • 26 Nisan 2007 17:13 • #585763
    Engellememi...

bazı arkadaşları anlamıyorum bu iste ticari amaçlı olsa üyelik sistemini paralı yapar ayrıca verilen ilanların yayımlanması için belli bir yüzde talep eder. elbette internet sayfaları reklam alacak bu hangi siteye girerseniz böyledir ve bu alınan reklamlarda öyle büyük paralara gitmiyor ayrıca reklamlardan şikayet eden arkadaşlar ekran çözünürlüğü olarak 1024*768 kullanırlarsa sorun çıkmaz

sayılar....
  • System666 • 26 Nisan 2007 17:47 • #585764
    Engellememi...

Bak arkadaşım reklamlardan gerçekten çok iyi paralar kazanıyor internet üzerindeki siteler eğer öyle olmasaydı bugün internet üzerinde dolaşabileceğimiz site sayısı çok çok az olacaktı. GaRaJ belki ilk başta bu şekilde yola çıkmadı. Ama ilerisinde site çok büyüdü. Ve gereksinimlerini bir şekilde karşılamak gerekiyor. dondurulan üylerle birlikte şu an 150.000 sınırına dayandı üye sayısı. Bir şekildede bunu sağlayacak server gerekli. Burada çalışan müdürlerde gönüllü olarak çalışıyor ve para almıyorlar. Ama garaj buradaki reklamlar ve stüdyolar için açılan sayfalardan paralar kazanıyor ve harcıyor.Soruyorum size kim böyle bir iş için hayrına saatlerini harcar? Elbetteki kazanacak bu site.

DaRKNeSS
  • DrumBanger • 26 Nisan 2007 20:01 • #585765
    Engellememi...

Daha önce de zaten System666'ya destek veren yönde bir mesaj atmıştım . Ayrıca bir arkadaşta kolonilerden bahsetmiş . Diyelim ki senin demon en üstte yer almadı . Grubun en iyi gruplarda çıkmadı . Kolonin en aktifler arasına giremedi . Zararı nedir ? Yani bunlar önemsiz ufak şeyler . Her neyse . Sonuç olarak tekrar söylüyorum o kadar üye var bu sitede . Serverı var bu sitenin . Stüdyosu var . Harcanan emeği var . Gerçekten bazı şeylerde maddiyatta gerek . Ufacık reklamların kimseye zararı olmaz bence ( Bana göre ufacık )
  • SlipknotSlave • 27 Nisan 2007 00:52 • #585766
    Engellememi...

evet aynen öyle... sürekli yenilikler peşinde videolar bölümü açıldı yeni olarak burda günde bilmem kaç bin tane yazı yazılıyor çok sıkı bir denetim var ve tölerans yok buda garajın özünü bozmuyor ciddiyetini koruyor her ne kadar ordan burdan reklamlar fışkırsada garaj bunu fazlasıyla haketti dahada yenilikler bekliyoruz garajımızdan...
  • JackSparrow • 27 Nisan 2007 09:21 • #585768
    Saol bekçi...

Artık ekranımızın çeyreğini rahatça kullanabildiğimizi görüyorum.. sağol.. böyle olmalıydı...