Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Garaj Bekçsine: bazı özel durumlarda kişi ulaşım bilgileri verilmeli

• isahin • 24 Mart 2008 02:18 • #590954
    bazı özel durumlarda kişi ulaşım bilgileri verilmeli. Ben kamikazebor rumuzlu kişiden iki adet ns-2 için anlaştım ve parayı yatırdım ama adam pedalın üstüne yattı. Ve bu adamı takip ediyorum garaj a girip duruyor. sadece eş dost listesinden mesaj almak istiyorum kuralı gerefi adama ulaşamıyorum. adam elini kolunu sallayarak sitede geziyor. hem de durmadan kişisel bilgilerini deiştiriyor. ilk başta eskişehir yazıyordu şimdi antalya diye geçiyor. Garaj bekçisine duyrulur. Eğer yardım edebilirseniz sevinirim. İnsanların gözgöre göre dolandırılmasına sessiz kalmayın.
  • Single_FACTOR • 24 Mart 2008 02:50 • #590955
    Yaşadığın talihsiz durumun farkındayız.
    senin bu kişi ile alım-satım üzerine anlaşmada bulunduğun, belli bir adrese/hesaba/isme/numaraya havale yaptığın, görüşmelerde bulunduğun düşünülürse; sendeki bilgilerin aslında bu sitede İnsanları dolandırmak üzere üyelik kullanan birinin kaydetmiş olduğu kişişel bilgilerden daha ulaşılır ve gerçek olduğu tartışmasız bir durumdur.

Garaj bekçisinin ve ya başka bir yöneticinin ilgili durumla ilgili yapacağı; alım / satım ile ilgili riskler hakkında insanları uyarmak dışında pek fazla bir sey yoktur. zira kişinin üyeliğinin silindiğini var sayalım: başka bir isimle hesap açamayacakmıdır?
    yapman gereken ise bu konda hiç vakit kaybetmeden yetkili mercilere konuyu iletip, ilgili kişi ile suç duyurusunda bulunmak olmalıdır.
  • kare-te • 24 Mart 2008 03:04 • #590956
    Savcılığa gidip müraacat edersen sana gerekli yardımı yapacaklardır emin ol
    ayrıca kişi hakkında arama yapılırsa ilanlar kısmında dolandırmak üzere ya da dolandırdığı bir kaç kişinin üye ismine ulaşabilirsin.
  • beklicem321 • 24 Mart 2008 10:11 • #590957
    Lütfen alışverişlerinizde tam olarak kimlik bilgilerini, iletişim bilgilerini almadan, satıcıya tam olarak güven duymadan para transferi yapmayın!

Daha dikkatli olmanızı yeğelerdim. Kimlik bilgisini alıp kontrol etmeniz önerilir. O kadar para gönderiyorsanız bunu da yapınız lütfen. Dolandırıcılıktan yana şikayet çok.

İyi günler.
  • isahin • 24 Mart 2008 13:22 • #590958
    siz de müzisyensiniz anladığım kadarıyla ve ben düşünmenizi beklerdim ki bazı zamanlar bazı ekipmanlara acil ihtiyaç duyuyorunuz. ve bu kısa zamn içinde kişiyi sorgulamakla vakit kaybedemyorsunuz. bilmem anlatabildim mi? ama ben sunu söylüyorum bu kişinin üyeliğinin silenmesine gerek yok ki bu kişiyi uyandırır.bu kişi takip edilebilinmelidir sitede. düşünsenize ben adama mesaj bile atamıyorum. Kaldı ki gerekli mercilere başvurudum. bunu da alışveriş bölümünde ki uyarıda yazdım ama ne kadar sürede bulunur ve daha kaç kişi sıkıntı yaşar bilemiyorum. ben biraz daha anlayışlı yaklaşmanızı beklerdim ....
  • isahin • 24 Mart 2008 13:27 • #590959
    gerkli mercilere başvurduumu alışveriş bölümünde ki uyarımda yazdım. ben bu kişinin silinmesi gerektiğini ifade etmedim. Kaldı ki silmek elde olan birkaç bilginin de elden gitmesini sağlar. Ben bu kişinin böyle rahatça site içinde gemesinden rahatsızım. ama tekrar söylüyorum ben acelem olması yüzünden bu duruma düştüm. Şimdi kalkıp sen niye acele ettin diyerek hırsızı unutmanın ne faydası olacak. Ne olur blyormusunuz bir kaçkişinin daha canı yanar o kadar.Eyvallah...
  • linde_ • 24 Mart 2008 14:24 • #590960
    Evet aslında böyle bir şey olabilir. Mesela bekçi sana o elemanın bilgisayar ipsini verir kendi bilgisayarıysa dolandırıcının yerini tspit edebilirsin en azından.

Böylelikle internetten alışverişin güvenilir siteler hariç yapılmayacağını anlamış oldun. Ama her insanın başına gelebilecek bir olay dolandırılmak.
  • Single_FACTOR • 24 Mart 2008 14:39 • #590962
    bizler burada yargılama yetkisine sahip değiliz. bu yüzden ip ya da özel kimlik blgilerinin site yönetimi tarafından kişilere verilmesi etik değildir. ayrıca o ip nin verilmesi de hiçbir anlam ifade etmeyecektir, ip numarası le ilgilinin bilgisine ulaşabilmek için yine savcılığa başvurulup talepte bulunulması gerekecektir.
  • linde_ • 24 Mart 2008 15:01 • #590963
    Yargılama yapmak değil sadece adamın nerede olduğu belli değil en azından hangi il sınırları içinde onu bulabilir. Ayrıca Bekçi bunu isterse paylaşabilir. Adam dolandırılmış. Sonuçta herkese o ip bilgisi verilmeyecek. Bence gayet etik. Ama işi sağlama almak istiyorsa savcılık en doğru yol..
  • -TeUFeL- • 24 Mart 2008 15:02 • #590964
    Aynen öyle Single_FACTOR...

Olaya hukuki yönden bakarsak i.p (kişinin özel bilgisi)adresinin sana verilmeden önce diğer kişininde dinlenmesi gerekir...

Senin yapabileceğin en iyi şey elindeki adres isim vb bilgilerle gerekli mercilere başvurmak ki zaten onu yaptığını belirtiyorsun.Sonuç olarak beklemekten başka seçeneğin yok...

Ayrıca parayı nasıl transfer ettin ve herhangi bir açıklama yazdın mı?Nereden iletişim kurdunuz site üzerinden mi msn vb. şeylerden mi?