Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Garaj Bekçsine: bazı özel durumlarda kişi ulaşım bilgileri verilmeli

• isahin • 25 Mart 2008 10:51 • #590987
    bir defa sen uslubuna dikkat et. 1 ben dalga istemdim. 2 don-gömlek kalmak ne demek.üslüplu ol biraz. ne dediğini bil. sonra bilki adam pedalları gönderse bile suçlu durumda ticarette karşısındakini zarara uğrattı. benim konseri ertelemek zorunda kaldım. 3. dolandırıcılığı teşvik ederk sen suç iliyorsun ona göre.. buyur buradan yak...
  • -TeUFeL- • 25 Mart 2008 12:21 • #590989
    Bence sen biraz hukuku araştır...Biraz sakinleş öyle her lafı tersinden alma.Bildiğimiz birşeyleri aktarıyoruz sana mağdur olma diye afedersin çokta s.kimde sanki dolandırılman ya da zararda olmam.İnsan gibi uyarıyoruz seni tekrar taklaya gelme diye...Neyse konu benim için burada bitmiştir...Umarım mağduriyetin giderilir.
  • isahin • 25 Mart 2008 12:25 • #590990
    uslubun daha güzelleşmiş. Tebrikler. bu arada ben tıp öğrenciiyim ve yığın hukukçu arkadaşım var . hepsine sordum.durum açık. teşekkürler...
  • -TeUFeL- • 25 Mart 2008 12:35 • #590991
    pardon ya benimde iq=5 !
  • beklicem321 • 25 Mart 2008 14:28 • #590992
    Canı sıkılmış boşver :))
    Kimseyi suçlayamayız şu durumda. Ortada bir suç olmayabilir. Bak ihtimalden bahsediyoruz. Bunu da anlaman gerekiyor. Sen sinirini bizden çıkartmaya çalışıyorsun ama nafile dostum.

Öğrenmeye çalışıyoruz ama direk "hırsız" muamelesi görmesi pek doğru birşey değil. Mahkeme de bile suçu ıspatlanmadığı sürece kimseye hırsız diyemezsin. Hukukçu arkadaşların bunu anlatmamışlar sana sanırım.

Şimdi adam kalkıp gelse bu yazılarını noterde tastikletse sonra adam suçlu bulundu hırsız damgası da yedi diyelim. Yine de sana maddi ve manevi dava açma hakkı vardır. Çünkü adamın suçu henüz sabit değil ve sen ona "hırsız" dedin.

Hadi gel şimdi de burdan yak bakalım.
    Ben hukukçu değilim. Ama bunu biliyorum. Hukuk okumaya gerek yok bunları bilmek için, TIP okumak da yeterli ;)
  • isahin • 25 Mart 2008 17:45 • #590993
    ben kimsenden sinirimi çıkarmıyorum. benim burada yakındığım mantık dışı dolandırıcı kurtarma düşünceleriniz. 3 tane savın var dı onları açıkladım öyle tabi diye yazdın şimdi buradan tekrar işe girmişin. bak size şu işi daha açık edeyim. gece evin soyuldu ve sen hırsızı gördün. dedin ki bu adam benim evime girip hırsızlık yaptı. şimdi hırsız sana bana hırsız dedi diye dava mı açacak. daha mahmeke kararıyla hırsızlığım sabitlenmedi diyecek bi de üstüne. ne güzel ya. hangi hukuk da yazıyor bu. çok komik şeyler yazıyosunuz ama anlayabiliyorum çünkü birşey dedin mi onu savunmak zorundasınız. bir defa girişde dolandırıcı olmaması mantıgıyla girdiniz şimdi kurtarmaya çalışın. Son olarak evinize girip birşeyler götürene mahkeme izni olamadan hırsız demeyin sakın ha :)))))))))))))))))
  • isahin • 25 Mart 2008 17:47 • #590994
    neyse yine de ilgilendiniz teşekkürler...dilerim aynı duruma düşmezsiniz...
  • Single_FACTOR • 25 Mart 2008 18:40 • #590995
    siteler, ilan alan medya söz konusu olduğunda kişisel bilgileri ancak yasal kurumlarla paylaşabilirler(tartışılabilecek bir durum değildir).
    bu da bu platformda tartışarak, yönetime ısrarlara bulunarak boşyere vakit kaybettiğinsonucuna götürür.
    gerekli başvurularını yapmalı, eğer yaptıysan da beklemeni tavsiye edebilirim.
  • beklicem321 • 25 Mart 2008 20:49 • #590996
    Sen bana hırsız de buradan bak ben senin başına ne işler açıyorum.
    Hırsızlık ciddi bir suç, bir kişiye hırsız demek de bnir onun kadar suçtur.
    Ama denemesi bedava. Deneyebiliriz.

Bana adamı savunuyorsun deme bir daha çünkü öyle birşey yaptığım yok. Yardım istiyorsun, millete duyuruyorsun bu adam böyle böyle diye ben de bu söylediklerine açıklık getiriyorum. Yazdıklarım karşıt görüşler de değil. Olası muhtemel şeylerdir. Yukarı da 3 savın var ve çürüttüm diyorsun. Onlar sav değil ihtimallerdir.

- Telefon numaranı vermemeişsindir o da vermemişdir birbirinize ulaşamıyorsunuzdur. (Birbirimizde var o isterse ulaşır diyorsun. Sen de aramışsın telefonu mu kapalı başkası mı ne çıkıyor dedin)
    - Garajdan ulaşamayabilir dedim. (Seni denedim eş-dostundan başka kimseden mesaj almıyor diye uyarı verdi. Adam senin eş-dost listende değil ki inkar etmedin. Sana ancak tekrar ilanlarına cevap vererek ki bunu üye olmayanlar da rahatlıkla yapabilir eş-dost listende olmamaları da sorun değil, sana ulaşabilirler dedin. Adam bunu düşünemeyebilir. Sen bile düşünmemişsin. Hatta bir o kadar da eminim ki ben buraya yazana kadar da düşünen olmamıiştır.
    - Ev adresinin onda oluşu hiçbirşeyi değiştirmez, bu sana ulaşabilir anlamına da gelmez. Adam taa oralardan kalkıp da sana aleti kendi eliyle de vermez. Eminim ki sen de böyle birşey yapmazsın.
    - Hesap numarasını yanlış yazmışsındır. Para başkasına gitmiştir. Bahsettiğin adam da "ulan paramı göndermedi. ben de malı göndermiyorum." diye düşünüp sana hiç sorma gereği bile duymayabilir.

Bak bunlar hep ihtimaller.
    Adam parayı alıp cidden dolandırmış olabilir de olmayabilir de. Adam dolandırıcı çıkar da gelir buraya "bak beklicem321 gördün mü adam dolandırıcı çıktı. Ben haklıydım." diyebilirsin. Bu da normaldir. Yerin dibine girmem, çünkü söylediklerimin hala arkasındayım.
  • isahin • 25 Mart 2008 22:28 • #590997
    olayı niye kendine çevirdin.bir de dikkat et tehdit savuruyorsun. ben dolandırıcıya bile tehdit de bulunmuyorken sana ne oluyor.Ne reaksiyonları bunlar. ben sokaktaki adama hırsız demiyorumki mantıksızlığa full devam ediyorusn. sen evine giren adama hırsz dermisin demezmisin onu de bana. Anladığım kadarıyla onu misafir edersin:))) yazıklar olsun!!!! kıvırmanın da bir haddi olur..seni ihtimaller fantezisine kapılmış görüyorum. bu hayre dalalet değil. okul öncesi çocuklarda olur bunlar genelde :))))