Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

F.D :))

• divinemusic • 28 Şubat 2004 10:06 • #431473
    nick mason
    sende biraz yumuşama görüyorum. Yazdıklarını ağır yazmamaya dikkat etmişsin neden acaba??? Ben sana hodri meydan dedim güveniyosan çık karşıma dedim sen ne anladın?? Neyse bana cevap yazma kapatalım konuyu çocuk muhabbetine döndü çünkü...
    TooL
    hotsmash bir genelleme yapmış sen de üstüne alınmışsın herhalde değil mi? Forum da en iyi gitarcı kim diye soruluyor hemen cevaplar geliyor o kim ben ondan daha iyi çalarım diye??? Daha iyi çalarsan sen niye burda sürünüyosun o orda gitarını çalıp şarkılarını söylüyor? Sen daha iyiysen çık o zaman platforma söyle şarkını çal gitarını!!! Türk halkı olarak maalesef abartmayı ve abartılmayı çok seviyoruz. Yapmayın arkadaşlar uçmayın lütfen rica ediyorum. Lafla peynir gemisi yürümez bunu unutmayın ve çapınızı bilin lütfen.
  • Loogie • 28 Şubat 2004 12:55 • #431475
    Yanlış düşünüyorsun bence... Piyasadaki çoğu insandan daha iyi çaldığımı biliyorum. Ama ÖSS gibi bir olay var. Ve kendimi sağlama almam için bir işe ihtiyacım var. Müzik garanti bir gelir değildir ve asla müziği para kazanmak için yapmam! Zaten onun için yapmaya başladı mı amacından çıkıyor olay... Ki... 4 senedir grubumuz var halen 2 kişiyiz kendi seviyemizde ve kendi türümüzde çalan birini bulamadık. Birilerinden daha iyi çalmakla "çık platforma söyle" nin biraz farkı var... Müzik şans istiyen bir tarz bir kere... Tabi bir o kadar da çalışma istiyen. Asla abartısında da değilim. F.D de benim gibi müzik yapsın ben onu elini ayanı öpim ama yok işte ... "www.loogie.8m.com" dan dinleyin multimedia bölümünde bi demo muz var. New Life adlı şarkıyı çekin. F.D güzel söz yazıyor olabilir ama müziğine inanmıyorum. Eğer güzel yazıyorsa şair olsun ne diyim ;) Çapımı biliym gene de ... ;)
  • fallenheart • 28 Şubat 2004 14:10 • #431476
    f.d. tartışması üstüne alınmak gibi olmasın ama benin sayemde başlamış kusura bakmayın ... sahip garaj bekçisininde dediği gibi bu sitenin ayrıcalıklı üyeleriyiz tartışmaya gerek yok dimi....hadi byeeeee...
  • divinemusic • 28 Şubat 2004 14:53 • #431477
    Dinledim ve kararım değişmedi dostum. Şimdi bana darılma ama doğruları buraya biraz kalp kırarak yazacağım eleştirinin gerçekliği açısından. New Life ta senin aklından geçen son bölümdeki soloyu dinlemem ve tamamen ona göre karar vermem değil mi? Şimdi arabama atlasam Taksim e çıksam bu şekilde gitar çalan onlarca insan bulabilirim. Gitarı iyi çalıyorsunuz ama maalesef müzikten anlamıyorsunuz. Şiirden şarkı olmaz olsa bile cover yapılarak olur ancak. Feridun şiir yazmıyor şarkı sözü yazıyor . Siz Feridunun tırnağı bile olamazsınız. Yaptığınız müziğin notaları bile maalesef perdede birbirlerine yakışmıyorlar. Hele o sesiniz iğrenç ötesi maalesef ne duygu var ne de his. Kendi seviyende türünde çalan birisini tabi ki bulamazsın senin müzik seviyen de türünde belli değil çünkü??? Müzik duygu işidir beste yaparken dugularınla yaparsın ondan sonra söylerken de duygularınla söylersin bazen hüzünlenir bazen neşelenir bazen de ağlarsın. Ama sizi dinledim şaşa kaldım. Sadece şaşırttın beni. Öyle bir yazmışsın ki ben seni öyle bir bekliyordum ki böyle soft tarz gelecek ıntrosu ondan sonra sözlerin her bir kelimesi kulağımı okşayacak ama maalesef öyle olmadı. Kulaklarım ağrıdı hard rocka yakın bir şey olmuş bu ancak. Ufkunu genişletmek istersen büyük bir stüdyoda işe başla oraya gelen grupları dinle çalışmalarını izle şarkı söylemelerine dikkat et ve kendini ne kadar aciz bu müzik yaptığın için eleştir. Çalışmadan bir şey olmaz iyi müzik için çok çalışmalısın ve hayalleri değil gerçekleri görmelisin...Sevgiyle Kal,
  • nick mason • 29 Şubat 2004 00:25 • #431479
    divinemusic we diğer bilimum saçmalayalan fd hayranları bu yazım forumda ki son yazım olacak çünkü ciddi anlamda beyinsizce şeylerle karşılaşmaya başladım (divinemusic nickli dostumuz gibi...
    divinemusic
    son yazımda yumuşama fln yok warsa da sanma ki bu senden kaynaklanan bi durum eğer oradaki yazı dilim yumuşaksa bu bizm muhabbetimize ortak olan diğer kişilerden dolayı ayrca sen bi kere nası bi kişiliksin bööle anlayamadım bna yolladığın o saçma maillerle burada yazdığın forum yazılarını karşılaştırıyorum...(bu arada divinemusic dostumuzun bana yolladığı ascam kescem seni maillerini herkese göstermek isterdim doğrusu ama böyle bi şey bana yakışmaz doğrusu)
    TÜM FD HAYRANLARI
    feridun düzağaca saygım wardır kendisi sonçta ii bi söz yazarı ama o bi müzisyen diil.müzik birtakım enstrümanlarla oluşturulmuş işitsel bi olaydır sözlerde önmlidr ama asla sözle müziin önüne geçmemelidir fakat feridunda hep b olmuştur hatta sözler yüzünden yapılan müzik unutulmuş we müzik resmen okul şarkılarına dönmüştür bir çok parçada o yüzden fd için söylenebilcek tek şey yanlış bi yol seçmiş müzik adamı diil şair olmalıymış...
  • Nem • 29 Şubat 2004 02:24 • #431480
    bi dakka hooop

Herhangi bi konuda insanların her an kavga etmeye hazır olması çok garip. Sen ne anlarsın, ben şunu yaparım sen yapamazsın, senin eğitimin ne ki, annen onu yapsın baban bunu yapsın, sen iğrençsin zavallısın, vs. vs..

Önce bi durun düşünün bunları yazmaya gerek var mı? Dünyayı mı kurtarıyosunuz ne yapıyosunuz anlamadım ki. Basit bi konu var ortada: Bir adamın yaptığı müzik. Bu iyidir kötüdür herkese göre değişir ama sizin derdiniz müzikle falan değil zaten. Herkes birbirine giydirmeye yer arıyor. Giydirin anasını satiym, aferin size. Bu şekilde çok yararlı, zevkli, öğretici muhabbetlere doğru yol alınıyor di mi?

Herkesi sakinliğe davet ediyorum, hep birlikte çay içelim..
  • Loogie • 29 Şubat 2004 12:17 • #431482
    Soft şarkı da kaydedices yakında bi de ona bakarsın ... Sana diyecek bişi yok zaten sen kendini Feridun'a endeks lemişin... Biraz kafanı kaldırıp bakman lazım. Acaba Feridun benim yaptığım müziği yapabilir mi?... Ben onunkini yapabilir miyim? (denedim , baya bi kolaydı ;) )
    Benim tarzımdan dolayı beni kötüleyemessin ... Örnek: Petrucci çok mükemmel bir gitarist ama ben tarzını kendini ifade ediş tarzını sevmiyorum bu yüsden ona kötü diyemem... İyidir ama dinlemem. Sen de biraz daha modern düşünmen lazım, geri kafalı olmayalım.
  • Loogie • 29 Şubat 2004 12:18 • #431483
    bi dakka hooop

Bana ordan bi çay!
  • divinemusic • 1 Mart 2004 09:27 • #431499
    Cahiller Ordusu Buraya!!!

Nick Mason yazı yazma diyorum hala yazıyosun yaa yazma kardeşim!!! Yazma!!! Sana attığım mailleri gösterecekmişsin site sakinlerine göster kardeşim sana attığım maillerde ne var??? Kurusıkılık yapma bana bi daha... Ulan bir konu açalım dedik düştüğümüz duruma bak yaa adamlar hala kendilerini bir şey sanıp FD iyi müzik yapmıyor diyorlar Loogie senin yaptığın müzik değil artı sen beni eleştiremezsin diyosun bana aldığım müzik eğitimiyle müzik çevremle değil seni bu sitedeki herkesi yönünden eleştirebilirim iyi ya da kötü olarak. Sen hiç konser verdin mi binlerce insanlara o heyecanı yaşadın mı kalbin küt küt ata ata. Senin bestelerin yılın şarkısı seçildi mi bir yarışmada? Tabi ki hayır!!! Bu müzikle olamaz zaten... Boşverin arkadaşlar herşeyin en iyisini siz biliyorsunuz en iyi müziği siz yapıyorsunuz. Devam edin sizi AYAKTA ALKIŞLIYORUM...
  • Loogie • 1 Mart 2004 19:48 • #431506
    Cahiller Ordusu Buraya!!!

heh heh...
    Yani yaptım desem inanmican. Ben sana beni eleştirme demedim , herkes eleştirebilir müzik bilsin bilmesin. Burda bana laf sokmuyorsun kendini yüceltmeye çalışıyorsun sanki... Abi ne irenç bi şedir(tartışma) salla ya ben de ALKIŞLIYORUM! HEP BERABER ! ;)