Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

müzik yapmak için nota bilmeye gerek var mı?

• Lestat • 11 Nisan 2004 21:49 • #431865
    burada bilgi yarıştırma gereği duymuyorum.
    mozart ile nirvana yı aynı kefeye de koymuyorum
    Demem o ki; adam yapmış saygı duy,öğren ,geliştir..
    Ama daha çok kimseden de duyduğum gibi o da bir şeymi ?Ben-biz- bir yapsam on kat daha iyi yaparım gibi söylemlere karşıyım.
    Özellikle bu Türk gruplar içinde çok yapılıyor. Bu çok yanlış ve baltalayıcı.!
    Son olarak,"kimse için" o da birşeymi,o da kötü vs demeyelim.Dinlemezsek dinlemeyelim ama bunun yerine kendimiz "özgün" birşeyler yapalım.
  • hellsbells • 11 Nisan 2004 23:22 • #431866
    benim yapmadığımı nerden çıkardınki?
    bakın ısrarımdan vazgeçmem sevebilirsiniz sevmeyin demiyorum fakat kurt cobain müziği için nota bilmeye gerek yok. deha tanımlamasını kabul etmiyorum ben. ne dehası trend dehası mı? öyle bile olsa trendin asıl dehası o değil ekonomistler olur. müzik dehası mı? mozart diyorum. ha birde 90 sonrası gruplara heavy metal denme olayı vardır heavy metal dehası mı diyorsun? o zaman steve harris nedir? böyle küçülte küçülte kurt cobain olursana bir nirvana dehası o kadar. o zaman bende diyeyim serdar ortaç ta deha sen karşı çıkıncada "kedi uzanamadığı ciğere pis der" yada "sen daha güzelini yapsana" diyeyim ne kadar mantıklı olur?
    burda kimsenin zevkine karışmıyorum ama evrensel tanımlamalarınıza müdahale etme hakkım var.
    sen daha güzelini yap türünde şeyler de demişsin bak birincisi "dinleyici" kesmin eleştiri yapabilmek için daha güzelini yapma zorunluluğu yoktur ikincisi ben eğitimimi de aldım kendi çapımda bestemi de yaparım enstrumanımı da çalarım. fakat şundan da asla vazgeçmeyeceğim benim 8 yıl önce elimde gitarla bir vidyomu kaydedip nirvanaya yaptıkları kadar pompa yapsalar şu an bende "deha" olurdum.
  • Lestat • 12 Nisan 2004 14:17 • #431870
    madem o kadar deha sın
    Kimsin sen?
  • hellsbells • 12 Nisan 2004 16:28 • #431871
    deha değilim dinleyiciyim
  • flecheiro • 12 Nisan 2004 17:05 • #431873
    iii diorum işte otur daha iyisini yap kurt dan ..seni de görelim!....lestat doğru sölüo!
  • hellsbells • 12 Nisan 2004 21:21 • #431874
    arkadaşlar bence serdar ortaç ta deha hadi daha iyisini yapın görelim ne biçim bir mantıktır sizinkisi.
    kedi uzanamadığı ciğere pis dermiş diyorsunuz bir de e kardeşim siz nirvana seviyorsunuz uzandığınızdan mı seviyorsunuz?
    bakın ben her önünüze gelene deha demenize karşıyım karşıda olacağım. amacınız çocukça kavgalar ise baştan söyleyin ona göre davranayım. peki arkadaşım sen bir şarkıcıyı dinlerken kaliteli olup olmadığını neye göre belirlersin? ben desem ki ajdar müzik dehası. sen "olur mu öyle şey" deyince daha iyisini yap desem ve ve bak özellikle söylüyorum bunu ve bana ne sunsan kabul etmesem?
    ayrıca bana "deha" olmaktan bahsedin. deha dediğiniz kişi müzik alanında çok yetenekli, çok kaliteli işler yapan yer yer yeni akımlara yol açan kişiler mi yoksa mtv de çok gösterilen albümleri çok satan kişiler mi?
    eğer bana "deha olmasaydı dünya sevmezdi" gibi cevaplar verecekseniz sizinle ne yeryüzünde ne gökyüzünde ciddi anlamda müzik tartışmasına girmem. unutmayın ki serdar ortaç ta çok satıyor ve besteleri bir çok insan tarafından kullanılıyor beğeniliyor seviliyor hem de çok televizyona çıkıyor şimdi serdar ortaç ta mı deha oldu?
  • Lestat • 13 Nisan 2004 10:40 • #431877
    kurt cobain ile serdar ortaç ı bir kefeye koyan mantığa ne denebilir ki?
    sadece gülüyorum....
    İnşallah beni utandırıp gerçekten "değerli" eserler ortaya çıkartabilirsin birgün.
  • hellsbells • 13 Nisan 2004 16:49 • #431887
    kurt cobain ile mozartları sor ları paganinileri, harrisleri pageleri aynı kefeye koyan zihniyete karşı bir ironiydi o yazdığım tabi o ironiyide anlatmak durumunda kalmayı hiç düşünmemiştim. hoş tabi biliyorum anlatmak istediğim gayet iyi anlaşıldı ama kabul edilmek istenmiyor
    neyse anlaşılan insan gibi tartışılınmayacak ukalalık çocukluk diz boyu olmuş.
    şimdi çarptırmayın konuyu diye her şeyi en ince detayına kadar söyleyeyim
    çocukluk: olgun olmayan davranış biçimlerinin genel adı
    ukala: bir konu hakkında yeterince bilgisi olmadan o konu hakkında daha çok şey öğrenmek yerine konunun uzmanıymış gibi davranmayı seçen kişi.
    hadi bakalım gene sığının o "sen daha iyisini yap", "sen mtv ye çık" gibi "çocukça" söz öbekleri arkasına ama madem burada insanca tartışma yok bende insanca tartışmaya girmem.
  • dt • 14 Nisan 2004 20:33 • #431909
    itiraf edesim geldi, 4 sene bas gitar caldim. amator grubum vardi, bir cok konser verdim. ama nota bilgim yoktur. yani sorunuza cevap. bilmeye gerek yok, ama prof. du$unuluyosa elbetteki..