Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Garaj berbat

• Osmanli • 14 Eylül 2004 01:38 • #565694
    Bu website'de buyuk bir problem var, hikayemi anlatiyim.

Birkac gun once, Garaj'in "Sohbet" yerine gittim, ve orada normal konusdum, sonra Karete adinda bir cocuk beni atti. Bidaha'ki gun benim ismim dondurulmus. Sonra bunu Garaj'da calisan birisini e-mail attim, ve sonra yeni isim aldim kendime.

Bu isimlen, "Sohbete" geri dondum, ve Karete ne oldu diye sordum. Yarim saat konusduk, ve sonda bana "Salak" ve "Aptal" sozlerler bidaha "Sohbette" koymadi - hep ban yapdi bana.

Vallah ben birsey anlamadim. Azimdan tek birkere hakaret geldi, oda o ilk zamandi, nedeni cunku Karete beni bos bosuna atmisdi. Ondan sonra, yeni ismimlen bile, Kareteye hic hakeret etmedim, ama hakaret yedim.

Garaja e-mail attim, ama hic geri gelmedi. Artik "Sohbet" alla gidemiyorum, ve eski ismim'len de birsey yapamiyorum.

Garaj cok aptalca birsey, hic kuralari uymuyor kimse - Yonetmenler'de. Tam Turkiye! Tam Turkiye!
  • chutluck • 14 Eylül 2004 01:58 • #565695
    Hey Osmanlı!
    Kendine gel! Niye bu kadar celallendin ki?! Belki e-mailin okunmamıştır, başka bir aksilik olmuştur vs vs....
    Ayrıca "Tam Türkiye! Tam Türkiye!" diye yakınmışsın ama sen de "Tam Türkiye"lik bir davranışta bulunup, olayın sebeplerini sonuçlarını gözardı ederek hemen yargısız infaz yapmışsın!
  • Osmanli • 14 Eylül 2004 02:03 • #565698
    Bos bosuna birsey olursa sana, acaba sen nasil davranirsin artik bilemem. Haksizlik var, ve Turkiyede bu cok oluyor insanlara. Herkez kuzu kuzu oturuyor - tartisiyor, ama birsey yapmiyor.

Ben oyle duramam. Buda kucuk birsey, ama haksizlik yapilmis bana. Ve bende bos bos duramam.
  • karete • 14 Eylül 2004 04:44 • #565699
    anneme küfür eden bekçide olsa icabına bakarım
  • Osmanli • 14 Eylül 2004 05:05 • #565700
    Haksizlik yapiyorsun bana. Bos bosuna beni attan birisine ben oyle durmam, suratina dikilirim. Kendini ne zanediyorsun? Padisah mi? Allah allah.

Bosu bosuna kotulersen beni, ayni saygiyi benden'de bekle!
  • karete • 14 Eylül 2004 05:39 • #565701
    insanları kışkırtmak içinmi yaratıldın sen ?
  • metaligirl • 14 Eylül 2004 21:40 • #565703
    o senin kendi berbatligin osmanli.........
  • JackSparrow • 14 Eylül 2004 21:51 • #565704
    Osmanli nickli arkadaş... Senin kullandığın nick Türkiye anayasasının ve cumhuriyetçi bütünlüğü ile ters düşen bir nick ve buna hiç dikkat etmeden birde burası Tam Türkiye diyorsun...

Kardeşim Türkiye'yi beğenmiyosanız birde Somali'ye felan bakın... Yaşadığınız yeri değiştirmek yerine eleştriyorsunuz, üstelik politik yapısı Türkiye'den bin kat daha içler acısı olan ve yıkılmış bir imparatorluğun ismini kullanarak... Yapmayın böyle şeyler....
  • Yiaa • 14 Eylül 2004 21:52 • #565705
    metaliiiiiiiiiiiiiiiiigirl
    (Sen benim cevaplarimin altina yaziodun :)
  • Osmanli • 14 Eylül 2004 22:17 • #565707
    Karete, senin sorun icin hayir. Sen problem yaratirsan, sende problem beklersin.

Metaligirl, vallah ne dediyini anlamadim.

Jacksparrow, bir ulkenin hakki varmi karismaya bir vatandasin kendine ne demesine? Eyer bir ulke diyorsa, “Bu ismi kulanamassin” o zaman o ulke bir Demokratik bir ulke mi? Yoksa Fasist bir ulke mi? Sanirim tarihim’den gurur duymam benim dogal hakkim, ve o “Tam Turkiye” konuda, ben hakliyim. Bana olan sey burada, Turkiye’de busuru kisilere oluyor malesef.

Jacksparrow, senin bu konuda gorusune hic katilmiyorum kardesim. Evet, bizden daha kottu durumda olan ulkeler var, hemde cok, ve ben bu konuda cok, hemde COK mutluyum. Ben Vatani seven birisiyim, cok severim, ve bu sevgi okadar cok ki, herseyi yapar vatanin daha iyi bir yone gitmesine. Ve bu elesdiri ola bilir (ve unutma, bu Turklerin arasinda yapdigim bir elesdiri), ama birileri birsey demesse, veya yapmassa, ve hep derse, “Hersey iyi, durumumuz iyi” o zaman biz HIC guclenemiceyiz! Ben bunu kabul edemem. Turkiye gelismesi lazim, ve ancak aci adimlarlan bunu yapabilir. Umarim anliyorsun dosdum. Gercekleri gormemiz lazim, ve AYNI zamanda gelismemiz lazim.

Insalri sikisdirma, onlara guc ver, ozgurluk ver, ve gorucek siniz dedikleri kadar kottu olmucaklar - ama iyi'lik gorunce, ve rahatlik gorunce, kendi islerine bakicaklar, ve sonra herkez mutlu olucak.

*bugun bakdim, "Sohbette" gide biliyorum. Umarim ayni seyler olmassi gerekmez Karete...