Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Garaja girmeden önce üyelere bu test yapılsın

• klavyeci • 29 Haziran 2005 03:08 • #571404
    bos konular...müzik..müzik.. ve müzik...
    dünyan1n en güzel olay1 budur....
  • La Rocque • 29 Haziran 2005 03:11 • #571405
    neyse oyle olsun bakalım gece gece tutamadık işte çenemizi
  • klavyeci • 29 Haziran 2005 03:13 • #571406
    bu arada...anstayn1n IQ su 170 falanmis...ama herif kümeste yatarmis:))
  • sdqantaris • 29 Haziran 2005 03:20 • #571407
    Abi benim de 142 çıktı bir ton testte de ben zeki olmanın huzursuz olmaktan başka bir sonucunu göremedim. Ne kadar çok bil, ne kadar çok gör, o kadar çok rahatsız ol olan bitenden. Değiştirememek de cabası.

Köyde çoban olmayı yeğlerdim...

Zekadan daha önemli gördüğüm de akıl.

Not: Şimdi biri atlar diye ekleyeyim. Dönüp dolaşıp başlığın konusuna gelmedim. O teste de bakmadım. Başka testlerden bahsettim. Konunun önemli olduğunu da düşünmüyorum, onun için de önemli olan akıl diye ekledim. Öptüm.
  • klavyeci • 29 Haziran 2005 03:33 • #571408
    Dogru söze ne hacet:))
  • asarneyeal • 29 Haziran 2005 10:19 • #571417
    ben o zaman kaldım ya bu sınavdan geçemem üyede olamam iyiki olmamış böyle bişey:D:D:D
  • punk_girl_punk • 29 Haziran 2005 13:36 • #571426
    hımm yapılsın bence hatta aldıkları puanlarda profillerinde yazsın çok iyi olur:P
  • sdqantaris • 29 Haziran 2005 14:04 • #571428
    Tanrı değil Allah vıdı vıdı. Bir sürü siyasi söylem. Evrim teorisi tanrının varlığını inkar etmiyor. Kuran'ı Kerim'le ters düşen yanları olduğu düşünüldüğü için korkudan ne yapacaklarını şaşırıyor muhafazakar müslümanlar.

Kim bilir belki de "biz sizi bir su damlasından yaratmadık mı?" denilirken bahsi geçen su damlası meni değil de okyanustaki herhnagi bir su damlasıydı. Belki de Hz. Adem ve Hz. Havva gerçekten evrim geçirmiş ilk homosapiens ailesinden kişilerdi.

Bunları böyle yordamına uydurmayı çok da sevmem ve Kuran'ı yorumlamak benim işim değil ve üzerinde çok da yetkin değilim, söz sahibi olduğuma inanmıyorum. AMA Dünya'ya iğne deliğinden bakan adamların yorumlayabileceğine hiç inanmıyorum. Yani ne olursa olsun kimsenin yazılanlar üzerinde yorum hakkı olduğuna inanmıyorum. Kaldı ki yorumlarınızın kimlere ait olduğunu da bilen biliyor. Çeşitli odakların bağnaz söylemlerini gelip dayamayın milletin kafasına buradan. İsteyen Evrim Teorisi'ni de Kuran'ı da okusun. Korkmasın. Nihayetinde Kuran'da Evrim yoktur yazmıyor, o tarihte bunun söylenmesi de imkansız. Çapsız adamların söylemlerini din diye yutturmaya çalışmayın insanlara.

Arkeoloji, antropoloji, genetik ve daha bir sürü bilim dalının onlarca yıllık bulguları, kanıtları senin iki yorumunla çöpe gidemiyor arkadaşım. Komik olmayın.

Benim üyeliğim varsın donsun. Böyle konularda susmam. Sen Garaj forumunu geyik amaçlı kullanıyorsan ben de bunları anlatmak için kullanırım.

Bilim, üzerine herkesin bilgi sahibi olabileceği, yorum yapabileceği, uygun birikim doğrultusunda kanıtlar sonucu bir şeyler ekleyebileceği esnek bir konudur.

Din böyle değil. Olup olmaması da önemli değil çünkü adı üstünde. Ama kalkıp da din, iman, kitap üzerine yorum yapmaya çalışan adamlar asıl bu alanda komik duruma düşüyorlar. Ne haddinize...

Notuna cevap: Benim öğreneceğim çok şey var evet. Zaten bunun bilincinde olduğum için her gün çok daha fazla şey öğrenip her gün daha donanımlı hale geliyorum. Ne kadar öğrenirsem o kadar acıkıyorum. Ne kadar öğrenirsem o kadar küçük olduğumuzu görüyorum. Her gün her saniye okuyorum, araştırıyorum, sorguluyorum. Bunun bilincinde olarak ancak fikri terakki sağlanabilir. Öyle söylenmiş iki tane söz üzerine hayatını kurup, yere de kazık çakıp oturarak şurdan şuraya gidemezsin, üzerine hayatını kurduğun sözler de din değil iki tane yorum. Sen otur babam öyle yerinde. 300 kelimeyle evir çevir. Tanrı değil Allah. Evrim değil Yaradılış... Sıkılmıyor musun hiç?
  • _UFUK_ • 29 Haziran 2005 14:33 • #571429
    sey yapalım zeka testını gecemeyenlerı ınternette afıse edelım. rezıl edelım onları... yapmayın arkadaslar, bu sıte amacını asıyo ıyıce.
  • sdqantaris • 29 Haziran 2005 14:38 • #571430
    Aşırtıyor bazıları sağolsunlar. Dindi imandı geyikti yok zeka testiydi.