Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

GaRaJ'ın bir radyosu olabilir mi?

• radyokafa • 3 Ağustos 2006 18:17 • #578884
    radyo için finansman kaynağı gerekeceğini hiç düşünmemiştim ve hatta hala bile tam olarak neyi kastettiğini anlamadım.

winamp'a yüklenen bir programla bu iş hallediliyor sanıyordum (yayın yapacak kişi açısından) ama finansman kaynağı hangi noktada devreye giriyor onu anlamadım. bahsettiğin şey çalınacak parçaların telif hakkının ödenmesi ise o zaman bi bardak soğuk su içelim.

ancak online radyolarda telif hakkının ödenmesi durumu olsaydı kimse bunu yapmaya yanaşmazdı gibi geliyor bana.

telif hakları yasasını incelememiz gerekecek sanırım.
  • PoWe • 3 Ağustos 2006 19:17 • #578885
    GaRaJ magazine(Dergi)

estağfurullah, ben müdür değilim, sadece elimden geldiğince yönetime yardımcı olmaya çalışıyorum :)
  • lena avrıl • 3 Ağustos 2006 19:28 • #578886
    dergi maliyetli olur evet ama radyo için zannetmiyorum ama normal radyolarda var öyle telif davaları
  • Necrophilliac • 3 Ağustos 2006 21:48 • #578887
    Garaj'ın dergi çıkarması demek;

Her ay tuğla kalınlığında kitap yazmak demektir.Çünkü çok farklı tarzı dinleyen insan var.Metal müzik bile tek başına 15-20 dala ayrılabilir.Buna rap, klasik, jazz, blues, rock, yerli gruplar, pop eklenirse, ki bu müzik türlerini dinleyen insanlar var onları görmemezlikten gelmek biraz ahlak dışı olur, tuğla eserlerimiz ortaya çıkar.

Radyo işinin nasıl yapıldığını bilmiyorum, ama yine aynı durum söz konusu, bir radyo önce Jimi Hendrix sonra NSBM çalarsa ne olur!?Radyo nasıl yapılıyor bilmiyorum, ama hani olurya birgün yapılırsa farklı dallara ayrılmalı.

Tabi ki bunlar lüzumsuz da görülebilir, güzel birşeyler yapmak istiyoruz, ama bu uğraşlara zaman gerek.Ve zaman bir yana, şart değil yani bunlar.Çözülmesi gereken bir "geyik" mevzusu var:D

Garaj görevlilerine kolay gelsin diyorum.
  • radyokafa • 3 Ağustos 2006 21:59 • #578888
    Necrophilliac, bir yanlış anlama olmuş sanırım, benim bu başlığı açma nedenim geyik çevirmek değildi. Olabileceğini düşünerek radyo mevzusunu dile getirdim. Direkt olarak bekçiye özel mesaj yoluyla olur mu olmaz mı diye sorabilirdim, ama tartışılabileceği bir şekilde olmasını tercih ettim. Umarım olduğunu görebiliriz.
  • Necrophilliac • 3 Ağustos 2006 22:16 • #578889
    Olmuş yanlış anlama da ben değil sen.Ben sana demedim, hatta tebrik ederim, güzel düşünmüşsün ne diyim..

Ama Forum'un Garaj kısmı neredeyse hep geyik sorunuyla ilgili.Onu diyorum.Yoksa bilakis haddime olmasa da taktir ettim.
  • lena avrıl • 3 Ağustos 2006 22:20 • #578890
    gerçekten iyi fikir ama para işte insanı düşündürüyor
  • radyokafa • 3 Ağustos 2006 22:44 • #578893
    Haklısın ben yanlış anlamışım, bu da diğer başlıklarla ilgilenmemiş olmamdan kaynaklanıyor, şimdi bakınca anladım :D üstüme alınmışım :P kusura bakma
  • -maJestY- • 3 Ağustos 2006 23:03 • #578897
    Finansman kaynağı gerekmez olur mu , detayları bilmiyorum ama kaliteli bir online yayın 'ın da masrafları var. Garaj'ın oldukça fazla bir kitlesi olduğunu düşünürsek Garaj.org üzerinden yapılan radyo yayını oldukça fazla bant genişliği isteyecektir bu da Garaj'a hizmet veren firmanın bekçiden daha fazla ücret talep etmesi demek.

Sizin bahsettiğiniz winamp ile ücretsiz yayını biz okul forumumuzda gerçekleştiriyorduk ancak dinleyici sınırı vardı (5-10kişi gibi/tam emin değilim) ve kalitesiz bir yayın olduğu gibi WebJay'lerin internet bağlantı hızına göre kesilmeler/aksaklık'lar oluyordu...

Telif hakkı konusu da ayrı bir dert sanırım , tamam aramızda 5-10kişilik bir kitleye yayın yapmak belki sorun olmaz ama burada nasıl olur bilemiyorum...
  • radyokafa • 3 Ağustos 2006 23:41 • #578907
    biraz aydınlanır gibi oldum majesty, teşekkürler :D