Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

GaRaJ'da sadece rock müzik mi dinlenir?

• define • 13 Ocak 2007 22:36 • #583324
    özentiliklerin farkında diilsin galiba konuyu istediğiniz yere çekebilirsiniz ibrahim tatlıses bi örnekti garaj bi müzik birimi herşey ttartışlılabilir bi yer olması lasım rock müzik gündemde hadi tartışalım oylayalım bişey diye bişey yok ben evrensel bişeyleri anlattım burda ve bukadar rock müzik tartışılsın istemiyorum ben ne dinlediğimi biliyorum bunu saklıycak yaşıda geçtim ama bakıyorumda böyle şeylerin yaşla inandığınmız şeylerle alakası yok burası bi platform ve nerden kopartırsam mantığı sezinliyorum ispatlama yarışı belkide kimbilir ama kime neyi ispatlanıyo anlamadım o ayrı.....
  • SAUBER • 14 Ocak 2007 16:29 • #583334
    ben lisede özellikle çok dinlerdim klasik müzik..bi gün kasetçiye gidip klasik müzik kaset doldurtmuştum..adama suratıma tip tip bakıp ne yapıcaksın bunları demişti..:) acayip dinlendirici ve zihin açan bi müzik bence.. ayrıca Türk Sanat Müziği de dinlediklerim arasında.. ne olursa olsun o bizim kendi müziğimiz...bi ara foruma da yazmıştım tarihçesini gerilere düştü unutuldu gitti.. hatta okuyan 2 elin parmaklarını geçmez.. Arabesk müzik... Türkiye'nin büyük bir kısmının dinlediği bir müzik...görmezden gelinemez bence.. Sonuçtu hani Dövüş Kulubü gibi...çöplerimizi toplayanlar...otobüs dolmuş şoförleri..esnaf..ve bi çok iş kolundaki insan bu müziği dinliyor.. etki alanı gayet geniş anlayacağınız..
  • define • 14 Ocak 2007 19:58 • #583342
    birde şöyle bişey klasik müzği burda oturup zaten kimse eleştirmez o sessiz sedasız herkesin benimsediği bişeydir jazz da öyle kimse burda zaten jazz dinliyosun diye eleştirmez bunlar genel kalıplardır onun bi saygınlığı vardır o müzik türü kabul görmüştür ama türkiyede yaşıyoruz nekadar aydın kesim veya kendini geliştrimeye herşeye merak salan kısım varsa okadarda bunu iten kısım vardır kabul edelim demet akalın girdiğim heryerde çalan bi sanatçı oldu çıktı okulumun kantininde en çok dinlediğim şarkıcı kendisi iyimi kötümü sormuyorum ben bunuda eleştirmiyorum ama rock müzik evrensellğinin yanıdna köreltme gibi geliyo artık bana en çok severim dinlediğim müziktr belki ama artık dejenere boyutunda tartışlmaları görmektende ve sadece birşeyi kabul görmüş insanları görmektende haz etmiyorum okadar
  • syarar • 14 Ocak 2007 20:12 • #583343
    ya amaan kim ne isterse dinler ya müziği mi kurtarıyoruz... sonuçta herkesin bir alıcısı var... kaliteli olan kaliteli alıcıya gider kalitesiz olan kalitesize..
    müzisyenler kalitesizse dinleyiciler de kalitesizdir.. arz talep meselesi yani..
    ha istisnalar var mıdır? tabii ki vardır..klasik müziği sırf kaliteli görünmek için dinleyenler ya da rock müziği sadece (niye yaparlar bilmem) dinleyenler çoktur....ki biz buna özenti ya da AMBALAJ diyoruz.. ki aradığımız şey paketin içiyse ortada sorun filan kalmıyor :)
    saygılar..
  • sadecemüzik • 15 Ocak 2007 01:34 • #583355
    Klasik müziğin çoğu insan tarafından dinlendirici, soft bir müzik olarak yansıtılması, insanların bu müziğe yaklaşmamalarının bir sebebi hâline geldi. Elbette bu göreceli ama genelleme olduğu zaman iş değişiyor. Ben altı seneye yakın bir süre klasik müziğin yanında rock-metal müzik dinledim. Nasıl her tür müziğin hem slow hem güçlü sound'u olan parçaları varsa, buna rock müzik de dahil, klasik müzikte de öyle senfoniler, öyle konçertolar var ki, müziğin o gümbür gümbür gelişini, insanı adeta coşturmasını iliklerinize kadar hissettiriyor size. Ben, dünyanın en sert müziğini, metal müziği dinlemiş biri olarak bunu söylüyorum. İnsanlar yeter ki önyargıyla yaklaşmasınlar, benim tek istediğim bu. Her tür müziğin her insana hitap eden bir yönü, bir parçası, bir bestecisi vardır. Sert ve hızlı müzik sevenler için de klasik müziğin kendilerine hitap eden bir yönü vardır. Tekrar söylüyorum, herkes dinlesin gibi bir şey söyleyemem, bu çok saçma olur. İsteyen dinler. Ben sadece önyargıların yersiz olduğunu ve klasik müziğe bu konuda haksızlık edildiğini söylüyorum.
  • Kurt Çobanı • 15 Ocak 2007 02:24 • #583356
    garajda sadece rock müzik dinlenmez.ama burada daha cok rock müzik dinleyenler takılıyor.ve sitenin reklamları olsun içeriği olsun daha çok rock müzik üzerine olduğu için sadece rock müzik dinleyenler takılıyor gibi ve onlar daha da öne çokıyor.ama öyle değil.bu arada bende rock müzik dinleyenlerdenim:)
  • sadecemüzik • 15 Ocak 2007 15:57 • #583358
    Haklısın. Bence Garaj'a daha çok rock müzik dinleyenlerin üye olması tesadüf değil. İçerik de bu yönde. Örneğin ana sayfadaki haberler.
  • SAUBER • 16 Ocak 2007 13:33 • #583371
    evet bende katılıyorum buna...
  • sacredsoul • 17 Ocak 2007 08:00 • #583378
    rock müzik konserlerde alkol alıp sevişmektir bazen hayata mola vermektir..yoldan çıkmaktır,devrimcilik,komünizm,faşizm, anarşizm, sadizmdir..takım elbiseni beyaz yakanı yırtmaktır,ilahi bir şeydir belkide bir dindir kulakların taptığı.. burada sadece rock müzik dinlenilmelidir,tartışılmalıdır,okşanmalıdır..bu kadar;)
  • metalikmanyak • 17 Ocak 2007 08:17 • #583380
    evet içerik bu yönde ama içeriği oluşturanlar da zaten katılımcılar değil mi?yani bi topiği açanlar ya da haberleri yazanlar müdürler veya garaj bekçisi değil üyeler oluyo çoğunlukla..üyeler de genelde rock dinleyince GRJ rock sitesi gibi bişey oluyo..