Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

GaRaJ'da sadece rock müzik mi dinlenir?

• cliffleeburton • 9 Ocak 2007 22:56 • #583249
    bu arada bir açıplama yapmam lazım pop müzik= popülel müziktir yani metalde, jazzda, arabeskte ve klasik müzikte türlerine göre pop müziktir
  • define • 10 Ocak 2007 00:02 • #583250
    hımmm ben hala anlatmak istediğimi anlatamadım sanırım insnalar sevdikleri şeyleri ifade edemiyolar ben çıkıp burda desemki ben işte ibrahim tatlıses dinliyorum kaç kişi saygı duyarım der sence?herkes saldırma meyilli olup direk saçmalarlar açıkmıdır arkadaşım?evet bende her yerini gezerim genelde garajda ben biraz bastırlımışlıktan bahsettim ama neyse senin dediğin olsun:)
  • NeGüZeL_İsTnbL • 10 Ocak 2007 00:18 • #583251
    ...
  • NeGüZeL_İsTnbL • 10 Ocak 2007 00:25 • #583252
    harbi kimse bastıramaz bizi. azınlıkta o topluluğun icinde sayılır dimi? garajdaki diğer müzik dinliyicileri; bu kurala uyun... :))))

imza

GRJ Rock, Metal
    Dinleyiceleri Topluluğu
  • sadecemüzik • 12 Ocak 2007 15:03 • #583300
    İnsanların saldırması neyi değiştirir ki? En fazla sinirini bozarlar. Sen yine İbrahim Tatlıses dinlemeye devam edersin. Anlatmak istediğini anlatmışsın da eksik anlatmışsın. Daha doğrusu küçük bir çerçevede yazmışsın. İbrahim Tatlıses biraz uç bir nokta. :)) Yoksa kimsenin jazz, klasik müzik, latin vs. dinleyenlere saldıracağını sanmıyorum. Gerçi İbrahim Tatlıses dinleyene de kimsenin saldırma hakkı yoktur ayrı mesele.
  • Necrophilliac • 12 Ocak 2007 15:20 • #583301
    Bence Rock-Metal ağırlıklı konuşmalarda pek rock-metal ağırlıklı değil.Genelde konularımız hep geyik.Geyik olmasın falan diyoruz veya olsun diyoruz ama konular "Şu çalamıyor, şu dağılmış, bu böyle olmuş"tan ibaret.Müzikal tartışmalar çok az oluyor ve neredeyse hepsi b*k atmak üzerine.

Bunu kötülemek amacıyla söylemiyorum, ben bu siteyi bu haliyle seviyorum:D

Başka bir sebep tabi Metal ve Rock tarzda grup ve müzisyenin çok çok fazla olması.Çok sık haberler çıkıyor.Grup reklamları falan yapılıyor.Klasik müzikte böyle bir şansınız yok.Konser var deseniz, kaç kişinin bu konserlere gitme imkanı var.Ama ben istediğim metal-rock konserine giderim.Klasik müzik, jazz gibi tarzlar tartışması falan zevkli ama konserleri hem az hem de öğrenci için gitmesi zor konserler.Ha tartışma neden yok?

Dediğim gibi sanki rock ve metali çok mu iyi tartışıyoruz?
  • sadecemüzik • 12 Ocak 2007 16:04 • #583302
    Klasik müzikte bu imkânların alâsı var. Takip etmekle ilgili bu. İnsanların bilmiyor oluşunu klasik müziğin popüler olmayışına bağlıyorum. Üstelik şunu da özellikle belirteyim: Bir rock grubunun konserinin bilet fiyatı, AKM'de sahnelenen bir operanın bilet fiyatının yaklaşık 2-3 katı. Yani maddi açıdan da bir engel yok insanların önünde, hatta bedava denecek kadar ucuz. Hele öğrenciler için... 7 YTL'ye konser izleyebilirler. Bu, kitap okumayanların "Zamanım yok." demesi kadar klişe bir kaçış. Dediğim gibi ilgilenmekle alakalı. Tabii herkesin kişisel tercihi. Kimseyi kolundan tutup zorla klasik müzik konseri izlemeye götüremezsiniz.

Tartışmalar için söylediklerine katılıyorum. Rock ve metal müzik hakkında da düzgün topic'ler yok. Hatta acı ama gerçek: Hiç düzgün topic yok. Elle tutulur bir tek tartışma konusu yok. Futbol takımlarını kıyaslama üslubuyla müzik gruplarını kıyaslayan insanların klasik müzik vs. üzerine tartıştıklarını düşünemiyorum bile. Bence hiç tartışmasınlar. Hatta metal ve rock müziği de tartışmasınlar.
  • rubber soul • 12 Ocak 2007 17:29 • #583303
    Klasik müzik dinlemek kapasite işidir.düşünen adamın müziğidir bu müzik.Klasik müzik demek yanlış aslında daha doğrusu;çok sesli müzik.Okumak,öğrenmek donanımlı olmak lazım biraz.Siz hangi çok sesli müzik konserinde tepinen seyirciler gördünüz ?Ya da sahne altında sex yapan insanlar(Woodstock).Rock müzik belli bir süreden beri futbol seyircisinden pek farkı olmayan yığınlara hitab eder oldu.Ya ayyaşlar ya da cinsel anarşi içinde bocalayan ergenlerin sahiplendiği bir müzik.Aslında yukarıda dediğim okumak,öğrenmek,donanımlı olmakta yetmiyor.Rock müzik konusunda donanımlı biri bile, ben yakından gördüm bunu,arabasının içinden kızlara laf atan sex'i ya da alkolü bu müziğin temel taşları sanan biriydi.İşte klasik müzik ya da çok sesli müzik bu gibi insanların kaldıramayacağı kadar dolu olmayı gerektiren bir müziktir.Ki burada çok fazla olmamasının nedeni de budur.

E gene de diyelim ;istisnalar kaideleri bozmaz.
  • sadecemüzik • 12 Ocak 2007 17:48 • #583304
    Bir şeyi de eklemeden edemeyeceğim: Bilet fiyatlarının bu kadar düşürülmesinden mi yoksa insanların giderek davranış bozukluğunun en uç noktasına yaklaşmalarından mı bilmiyorum; klasik müzik konserlerinde bile o kadar saygısız, o kadar düşük seviyeli bir izleyici kesimi var ki... Bilirsiniz, klasik müzik konserlerinde ses yükselticiler yoktur. O yüzden herkes kıpırdamamak suretiyle sessiz olmak durumundadır. Ama gelin görün ki artık konserler çenesini kapatmayı bir türlü beceremeyen insanlarla dolu. Defalarca anons edilmesine karşın flaşlı fotoğraf çekenler, bilip bilmeden parçanın ortasında alkışlayanlar, selam merasimi esnasında ıslık çalıp "Oooooo" diye bağıranlar... Artık böyle insanlar her yerde. Elbette seçkin kesim halâ çoğunluğu oluşturuyor ama düşük seviyeli insanların giderek numune olmaktan çıkıp geniş kitleler oluşturmalarından korkuyorum. Şimdi bana söyler misiniz, durum böyleyken rock müzik konserine gidenlerin ya da bu müziği dinleyenlerin nasıl daha normal davranmalarını bekleyeceğiz? Tablo çok ürkütücü ve mide bulandırıcı. Rock müzik başkaldıran yapısıyla yanlış anlaşılmaya yeterince müsait. Bunlar bu yüzden oluyor ve rock-metal tarzı müzik kötü bir şekilde yaftalanıyor.
  • Necrophilliac • 12 Ocak 2007 19:03 • #583305
    Şimdi Türkiye'nin en güzel Opera binalarından biri Eskişehir'de.Sık sık giderim.Gidemeyenlerin durumu sadece ekonomik değil yalnız.Çok çok göze batmasa da Klasik müzik, Eskişehir'deki öğrenci sınıfına hitap edemiyor.Zira o bina gerçekten bildiğiniz Opera.Yani durum biraz ekonomik ama bilet parasıyla alakası yok(olabildiğince üstü kapalı anlatmaya çalıştım umarım anlatabilmişimdir)

Tabi yine Eskişehir'de biletlerin aylar aylar önceden kapılması gibi bir durum var.Ekonomik durumu güçlü olanlar ve torpilsel durumu güçlü olanlar piyasada bilet bırakmıyorlar.

Ha gelelim konserler nasıl oluyor?

Açık söyleyeyim, çok "sürü" bir izleyici kitlemiz var.Ya hiç sorgulamadan bütün şarkıları kafadan alkışlıyorlar ya da hakkaten sürüler.Konser bitince kimin konseri olursa olsan 15-20 dakika hiç durmayan bir alkış oluyor.Bir keresinde, tam olarak hangi konser hatırlamıyorum orkestra şefi "Madem bu kadar beğendiniz, hangisi en güzeldi ,zamanımız var bir kez daha çalalım." dedi, cevap yok... 5 dakka cevap bekledi neyse birisi 5. dedi kurtuldu salon.

Dinlemeden etmeden alkışlıyoruz.Islık falan da değil başka bir şey bu.Ya çok açız böyle şeylere, ya da bilmiyoruz hakkaten ki daha acı bir durum olur bu.