Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Soulforger Geçmiş olsun! ( Spor Magandalığı)

• HeArSe • 20 Mayıs 2007 00:01 • #586400
    makinayı izle :D
  • Maddark • 20 Mayıs 2007 00:16 • #586401
    yuh yani yaaa
    gerçekten büyük geçmiş olsun ...
    bizim sporumuz da silahımızda müziğimiz ve gitarımızdır bence bu tip insanlar oldukça da daha çok çekerizzz
    sanat ruhu inceltir, toplum kalınlaştırır arkadaşlar

gerçekten büyük geçmiş olsun...
  • Soulforger • 20 Mayıs 2007 00:20 • #586402
    Sağolasın dostum :)
  • berry88 • 20 Mayıs 2007 00:24 • #586403
    canımsın..
    sana yapılacak en ufak bi kötülük benim de kat kat canımı yakar.

yapacak bir şeyler olmalı nasıl bu kadar rahat adam dövebiliyor bu insanlar nasıl bi tutkudur? nasıl bir sevgidir?
    ne güzel demiş neyzen tevfik;

türk milleti gariptir
    her lafı kaldırmaz
    i**e dersin kızar ama
    s******n aldırmaz
    ..

bununla kuracağım alaka ise şudur..
    bu aralar kızacak sokaklara dökülecek o kadar olay varken böyle basit içi doldurulamaz bir saçmalık yüzünden adam bile dövebiliyorlar. hem de hiç yoktan yere.
    Allah hepsinin tek tek belasını versin.
    böyle sevgi olmaz olsun.. hiç mi vicdan hiç mi insan sevgisi yok bunlarda?
    canım sen iyi ol da çıkıp biz de bi iki adam pataklıyalım saçma sapan bir neden yüzünden..
    mesela neden sarışınsın ulan sen deyip kumral birini dövebiliriz.
  • Aria GalaCtiCa • 20 Mayıs 2007 00:31 • #586404
    Çok geçmiş olsun Cenk. Msn varken burdan yazıyorum çünkü msne sığmaz yazacaklarım:

Öncelikle futbolu ve o magandaların tuttuğu takımı geçiyorum, çünkü futboldan tamamen bağımsız bu olay.

Faşizm bu. Siyasi hiçbir düşünceye girmiyorum, ama faşizmden başka birşey değil bu. Kendinden farklı olana tahammül edememe, onu yok etme isteği. Bu insanlar (insan dediysem, biyolojik olarak, homo sapiens yani) iki kelimeyi biraraya getiremedikleri için kelimelere dökemedikleri tepkilerini bu yoldan yansıtıyorlar. Bugüne kadar hiçbiri ile oturup bir albümü, bir filmi tartışabilmiş değilim; hayata dair ortak bir kaygımızdan bahsedebilmiş hiç değilim. Zaten sorun da burda, tartışmayı bilmemeleri, tartışmayı kavga etmenin ön safhası olarak görmeleri.

Aslında ne tepkisi yahu, sporun bünyesinde her daim olan "kaybetmek" olgusunu yaşıyorsun. Kızıyoruz onlara kaybetmeyi bilmiyorlar diye, ama sorarım size; kazanmayı da biliyorlar mı? Kaybettikleri için horozlanan bu tipler kazanınca bunu silah atarak, sağa sola küfür ederek kutlayan tiplerle aynı adamlar. Sözümona taraftarlar ama sporun temel olgularından birhaber olduktan sonra neyine destekliyorsun o takımı. Neymiş, futbol şiddetmiş, futbol holiganlıkmış, futbol adam bıçaklamakmış. Ulan fanatizminize s.kayım be, rahat rahat annemizle, kardeşimizle, sevgilimizle maç da izleyemiyorum stadda.

Aralarında degerli, düzgün insan yok mu? Yok anasını satayım. Cumaya gidip cami çıkısında akşam pavyona gidelim muhabbeti yapan, milletin anasına bacısına laf atan ama gerektiğinde çok güzel namus bekçisi kesilenler acizlik abideleri bunlar.

Bakın, bu tipler Türkiye'nin cahil yüzüdür. Bu hıyarların tamamı tamamı bir baltaya sap olamamış, "somebody" olmak isteyen "nobody"lerdir. Örgütlenmelerinin temeli budur, içlerindeki adam olma isteğini kullanarak örgütlerler bunları. Tamamı işsiz güçsüz tayfasından seçilen, kısa yoldan adam olmak isteyen ve bunun en kestirme yolunun da, kendisi dısındaki insanların kendilerine saygı duymaları olarak gören beyin fakirleridir. Yalnız konuştuğunuzda dünyanın en ezik bünyeleridir. Konuşmaya kalktığınızda karşı argüman sunamazlar sana. Fenerlileri ensest, domuz; Beşiktaşlıları düşmanımın düşmanı olan düşman olarak bilirler, belki öyle öğretilmiştir onlara belki de fazlasına beyinleri basmıyordur. Geneli takım elbise giyer, ki bu zavallılıklarının en uç noktasıdır. Dedik ya bular bir baltaya sap olamamışlar diye, kısa yoldan herkesin onlara saygı duymasını isterler, en kestirme yolu da belki işportadan aldıgı ucuz (30-40 liraya satılarlarından) takım elbisedir.

Çok geçmiş olsun kardeşim. Hani derler ya, zararın neresinden dönsek kardır diye, daha beteri olmamış. En azından şu an evindesin.

Son olarak, bir stad kavgasında yalnız kıstırdığım (kıstırdığım dediysem, bize saldırdılar, ben kçşeye kaçınca arkadan yakaladım bunu, sonrasında bıraktım zaten) bir BJK taraftarının sözleri ile bitireyim yazımı:

"Biz çarşılıyız gardaş, kaderimizde dayak yemek varsa yeriz biz, biz çarşılıyız"

Çarşının da sizin de Allah belasını versin. İsminizin başını büyük harfle yazma ve gelen ekleri ayırma gereği bile duymuyorum. Hiç "özel" değilsiniz çünkü, sizlerden o kadar çok var ki...

not: sakıncalı gördüğünüz yerler varsa özelden belirtin, düzelteyim.
  • berry88 • 20 Mayıs 2007 00:40 • #586405
    Aralarında degerli, düzgün insan yok mu? Yok anasını satayım. Cumaya gidip cami çıkısında akşam pavyona gidelim muhabbeti yapan, milletin anasına bacısına laf atan ama gerektiğinde çok güzel namus bekçisi kesilenler acizlik abideleri bunlar.

Ayakta alkışlarım..
  • berry88 • 20 Mayıs 2007 00:45 • #586406
    Ayrıca;
    Spor Magandalığı değil. İnsanlık Dışı!!!

öfkemi dizginleyemiyorum..
  • Soulforger • 20 Mayıs 2007 00:47 • #586407
    Çok sağol Aria , çok teşekkür ederim , yazın çok güzel :))

Gamze sana da çok teşekkür ederim , senin yazın da çok güzel :)
  • NeGüZeL_İsTnbL • 20 Mayıs 2007 00:55 • #586408
    Geçmiş olsun cenk.
    Çarşıdır bu alayı başarızlıklarının sağladığı ezikliği ve öfkeyi masum insanlara saldırmakla bulurlar.

Bi maçta Kadıköyde indiklerinde tek gezen taraftara kadın erkek ayrımı yapmadan , dükkanlara , evlere saldıracak kadar ahlaksız insan bunlar. Tabi bunlar bi dahaki kadıköy e gelişlerinde onları bi süpriz bekliyordu. Kalabalık ve intikam hırsıyla dolu fener taraftarı. Kadıköy de beşiktaş iskelesi önünde korkularına vapurları bile yanaşamadan geri dönmüşlerdi.

Yalnız Kadıköyde hiç kimse tek gezen bir başka bir takımın taraftarına saldırmaz. Mecidiyeköyde de böyle. Yalnız Beşiktaş semtinde oluyor nedense bunlar.

Mecidiyeköye bigün yolum düştü ve gs nin maçı vardı. FB şapkam başımda olmasına rağmen bi GS taraftarına bi adres sordum. Hoş diğer arkadaşları şaşkın gözlerle bana baktılar ama sağolsunlar yardımcı olmuşlardı.

Hoş bjk ninde, gs taraftarınında bir fenerliye tahammülü kalmadı. Az yakmadık canlarını dün akşam olduğu gibi. Artık FB harfleri herhangi bi kelimenin içinde bile olsa yanyana diye saldıracaklar insana.

Aramıza katılmak istersen bi kombine benden ;) Tekrardan geçmiş olsun.

CAPS LOCK kapandı, maç sona erdi.
  • Soulforger • 20 Mayıs 2007 00:57 • #586409
    Sağolasın Yiğit , ama uzun süre futbol'la yakınlaşacağımı sanmıyorum artık :)