Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

garajda muhabbet

• Soulforger • 19 Ocak 2008 12:34 • #589894
    Freudyen kafayla yaklaşıp abazanlardan diz boyu şikayet eden herkesin abazanlık yapmak için yanıp kavrulduğunu düşüneceğim.

Hepsini tanıdığımı söyleyemem ama tanıdığım ufak bir kısmın , düşünceni haklı çıkardığını kesinlikle söyleyebilirim :)

Muhabbet konusunda telaşlanacak bir şey yok, kimse bir diğerini kolundan tutup kaçırmıyor

Bir doğru daha :)
  • kare-te • 19 Ocak 2008 13:09 • #589895
    abaza olmayan insan mı var :P
  • Single_FACTOR • 19 Ocak 2008 17:21 • #589896
    buna cevap vermeyen abaza mı sayılacak?
  • Ktulu • 19 Ocak 2008 18:41 • #589897
    (bkz: herşey görecelidir)
  • aldieb • 19 Ocak 2008 19:05 • #589898
    bana hiç yabancı bir üslup değil...

bu haykırışın bir zamanlar yaratıcı(!) fikirleriyle bir çok garaj üyesinin tepkisini toplamış bir arkadaşımızın yandaş bulmak adına ılıman bir tavırla oluşturduğu söylemlerinden biri olmadığını düşünmeyi çok isterdim...

savunduğu fikirler özde aynı olmasına karşın evrim geçirmiş bu yeni haliyle pek de kamufle olmuşa benzemiyor.

en azından bazı arkadaşlarımızın durgun forum trafiğiyle ilgili şikayetleri artık son bulacak yeniden üye olan bu dostumuz sayesinde....

:)))

umarım ben yanılıyorumdur....
  • simulacrum • 19 Ocak 2008 19:58 • #589901
    Yanılıyor olmanı ben de isterim aldieb. Zira zamanında birçok garaj üyesinin tepkisini topladıktan sonra yandaş bulmak adına ılıman bir tavıra döndüğü varsayılan bir tip gibi görünmekten hoşlanmam. Buraya mürit edinmek için dönmediğim gibi forum trafiğini hızlandırmak gibi bir niyetim de yok. Hepsinin ötesinde, üslubumun sana tanıdık geldiğini düşünmüyorum. Ama beni tanıyor olmak hoşuna gidecekse, peki, tanışıyor olalım.

Söylediğim gibi; yıllanmış garaj müdavimlerinin bahsettiğim hususta tavır değiştirmeleri gerekir. Garaj ciddi bir müzik sitesi. Azımsanamayacak bollukta bir söz-nota-haber-ilan ve en önemlisi üye sayısına sahip. Site içi trafik ne durumda bilmiyorum ama bu arşivi değerlendirmenin bir yolu da forumlardan geçiyor. Ve garaj üyelerinin kimlere hangi içerikte mesajlar attığı, kimlerin hangi amaçla siteye kaydolduğu, zamparalık yapmak gibi yerleşik bir alışkanlığın yeşerip yeşermediği gibi konuları tartışmak, üyelerin sayısı ve sitenin büyüklüğü düşünüldüğünde oldukça komik. Çünkü önlemler zaten alınmış, forumun garaj bölümünü bu konudaki şikayetlerle doldurup ahlak zabıtalığı yapmanın bir lüzumu yok. Bunu elli yıllık üyeler yapınca daha da komik oluyor. Hani ben gittim, aradan yıllar geçti geri döndüm falan filan ama zamanında konuştuğum, gördüğüm, bizzat görüştüğüm adamların hala aynı noktada olmaları çok şaşırttı beni.

Bir önceki mesajımın nedeni yalnızca buydu; üslubumunun tanıdık gelip gelmediği, kim olduğum yahut olabileceğim geyiği falan canı sıkılanları çokça memnun edebilir ama bu beni eğlendirmez. Yeni üyeleri ürkütmeyin, insanlar arkadaş edinmek isteyebilir, bir kız-erkek sevgili bulmak isteyebilir. Bu iki kişinin bileceği iştir, rahatsızlığın olduğu noktada site problemi bertaraf ediyor zaten. Bu yüzden "pis abazan, defol" demek yerine riyayı bir kenara bırakıp insanlara karışmamak gerekir. Bunu her şeyden önce kendi ruh sağlığınız için yapın; diğer türlü yolda gördüğümde şerit değiştireceğim yüzlerce sıkıcı karakter olacak karşımda.

Konudaki son mesajımdı; yönetim için sorun teşkil ediyorsa elbette silinir, özür dilerim, bidi bidi yapacak değilim. Ne var ki bir işe yarayacağı ümidindeyim.
  • Soulforger • 19 Ocak 2008 20:58 • #589902
    Açık konuşacağım. Bu arkadaşı tanımıyorum , belki de tanıdığım bir insandır eski olduğuna göre kimliği hakkında bir fikrim yok bu üyeliğin.

Ama şunu açıkça söyleyebilirim ki , yazdığı şeylere kesinlikle ve kesinlikle katılıyorum. Düşündüklerimi güzel bir şekilde açıklamış.
  • FuL_TeLiKe • 20 Ocak 2008 00:20 • #589903
    Söylediğim gibi; yıllanmış garaj müdavimlerinin bahsettiğim hususta tavır değiştirmeleri gerekir. Garaj ciddi bir müzik sitesi. Azımsanamayacak bollukta bir söz-nota-haber-ilan ve en önemlisi üye sayısına sahip. Site içi trafik ne durumda bilmiyorum ama bu arşivi değerlendirmenin bir yolu da forumlardan geçiyor. Ve garaj üyelerinin kimlere hangi içerikte mesajlar attığı, kimlerin hangi amaçla siteye kaydolduğu, zamparalık yapmak gibi yerleşik bir alışkanlığın yeşerip yeşermediği gibi konuları tartışmak, üyelerin sayısı ve sitenin büyüklüğü düşünüldüğünde oldukça komik.

sanırım yazanlarda en eskilerden 1 tanesiyimdir..
    öyle 1 kalıp yok ama "eskiler bunu destekler" gibi..
    misal yukarıdaki bölüme ben karşıyım..

bence bu işin irdelenmesi hiçte komik değil; aksine didiklenmeli ki sızmalar önlenebilsin..
    (burada sizi gizli örgüt psikolojisinden çıkartmak için ekliyorum; abazanların sağa sola b*k atmaları aramızdaki seviyeye 1 sızmadır..)

bu "abazanlık" durumunun önlenebilmesi içinde muhakkaktır ki bu konu üzerinde hassaslaşılacaktır..
    zaten bundan da "normal" olan kişinin rahatsız olması anormaldir..

genel olarak katılıyorum evet,,her mesajı "abazan lan bu,,abazanıyo" statüsüne sokan anlayış elbetteki sağlıklı 1 toplumda görülemeyecek 1 şey..
    velhasıl ben dürüstüm diye evimin kapısını açıp oturmak da manasızlığın en bariz belirtisi sanırım..

abazanlık olayına prim vermemek için mesajlarınızdaki samimi jargonu yeni tanıştığınız 1 insanın anlamasını beklemek yerine daha resmi 1 dil kullanmaya özen göstermeniz lazım..

"ne abazanlar tanıdım zaten yoktular.."
    gibi 1 değerlendirme de yerinde olur..

bence en süper olay onları afişe etmek..
    "1 abazan afişe edenin 87246058246757637652890467579469 yıl bidi bidisini çekerim.."

budur..!
  • Single_FACTOR • 20 Ocak 2008 00:26 • #589904
    Hepimiz abazayız
  • FuL_TeLiKe • 20 Ocak 2008 00:34 • #589905
    kendi adına konuş..