Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

rg 2570 (harmonık sorunu)yardım

• HeArSe • 19 Ekim 2007 18:50 • #557518
    o halde bir gitardan ses de çıkmaz harmonik de çıkmaz.harmonik ne demek onu bilmiyorsun ki...

yapay harmonikten bahsediyoruz.
    hem sen benim bilmediği nerden biliyorsun? çok istiyorsan gel buluşalım girelim bir stüdyoya hem yapay hemde doğal harmonik nasıl yapılır göstereyim.(ciddiyim).olmaz dersen sana kolay gelsin.

önce biraz google yap harmonic diye arat wikipedia ya bak filan

ben 4 sene önce ders olarak aldım onları o zamanlar wiki tiki yoktu.

boşuna konuşuyorsun bakalım arkadaş 3mm yandan yapınca sorun halledilecek mi?
  • Serpent_King • 19 Ekim 2007 18:55 • #557519
    bak bana stüdyoya girelim filan deme çok komik durumlara düşersin (ciddiyim).insanları tanımadan böyle abuk sabuk konuşmayın.çok istersen stüdyoya da gireriz de bi kere daha düşün :)

harmonik diye duyduğun şey zaten sen notaya vurduğunda çıkıyor meydana.birindeki fark , pena sayesinde elde ettiğin atak sesi de ekleniyor ona yapay armonik deniyor.
  • HeArSe • 19 Ekim 2007 19:12 • #557521
    bak bana stüdyoya girelim filan deme çok komik durumlara düşersin (ciddiyim).insanları tanımadan böyle abuk sabuk konuşmayın.çok istersen stüdyoya da gireriz de bi kere daha düşün :)

ben yapacağımı yapar çıkarım.ama sen dersen "bak velet ben malmsteen çalıyorum" ayaklarına girersen ben orda gülmekten bayılırım :) yani seni tanısam ne olur tanımasam ne olur? öyle bir konuşuyorsunki görende sana meydan okuyorum sanıcak.hadi hayırlısı.
  • Serpent_King • 19 Ekim 2007 19:17 • #557522
    malmsteen mi ? :) sen anca malmsteen'i ilah olarak görürsün zaten.

bana akıl vermeye kalkmışsın da yapcağımı yapar çıkarım diyosun şimdi de.üstte söylediklerin çürütüldü şimdi çingene muhabbetine çekmeye başladın mevzuyu aferim.

hey allahım armonik öğretecek insanlara stüdyoda.allah akıl fikir verir umarım arkadaşım :) öğretip çık ama tamam mı sakın bak kalma içeride günah.
  • kkurt • 19 Ekim 2007 19:42 • #557523
    yok aslında olayın doğru ve istenilen tonla bir ilgisi yok, çünkü adı üstünde accidental harmonic, yani kazara oluşuyor ve kazara oluşan şeyin de istenilen tonda olacağının - ya da olacağının bile- bir garantisi yok. bir şekilde olmuyorsa biraz farklı bir şey denersin sonuçta öyle ya da böyle olur. olmaması mümkün değil. intonasyon vs ise aklıma gelen olası problemler. kesinlikle öyledir demedim. ama harmonik yakalayamıyorum deyip te gidip bir manyetik almayacağımdan eminim.
  • Serpent_King • 19 Ekim 2007 19:45 • #557524
    entonasyon bozuk da olsa armonik yapılır ama entonasyon düzgün iken alışılmış noktalardan alınan armonik tonu ile aynı olmaz deneyimime göre ki zaten aynı şeyi söylüyoruz.ben de manyetik ile ilgisini kuramadım malesef.
  • HeArSe • 19 Ekim 2007 20:00 • #557526
    senin seviyen bu kadar işte.bu dakkadan itibaren muhattap olamam.laf çarptırmakta üstüne yok bu sitede ne desem boş.benim yazdıklarım orda duruyor ne de olsa.isteyen bakar anlar.
  • Serpent_King • 19 Ekim 2007 20:22 • #557527
    lütfen bana armonik yapmasını öğretmeden muhatabı kesme!
  • WARSONG • 20 Ekim 2007 00:12 • #557532
    cok tesekkuredıyorum.sanıyorum ben sorunu kendımce cozdum.tabı senın verdıgın bılgılere dayanarak.bu gıtarı bı ustanın ellerıne teslım edıp ıyı bı ayar yaptırırsam sanırım bu sorun cozulecek.cok tesekkurederım
  • WARSONG • 20 Ekim 2007 00:18 • #557533
    arkadaslar lutfen gereksız polemıklere gırıp tartısmayın.mutlaka herkes kendıne gore ya da cevresıne gore ıyı gıtar calıyordur.ben bu baslıgı ıkı ınsan tartıssın dıye degıl bılgı alabılmek ıcın actım.ıkınızde kendınıze gore haklı olabılırsınız ama benım sorunum hala cozulmedı ve yardım beklıyor:))