Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

rg 2570 (harmonık sorunu)yardım

• SlipknotSlave • 25 Ekim 2007 21:08 • #557580
    harmonık sorunu !!!!!!!

körpü manyetiği ?
  • WARSONG • 26 Ekim 2007 00:23 • #557582
    harmonık sorunu !!!!!!!

serpent arkadasım.bak guzel kardesım.amacım kımseyle dalasmak ya da anlamsız dıaloglara gırmek degıl.ben soyle calarım ben bole yaparımda demıycem sana.ama merak etme.o kadarda gıtar calabılıyorum.calabılıyorumkı bunun sorun oldugunu anlıyorum.elestrı yaparken ınsanları tanıyarak yaparsak sevınırım.herkes kendıne gore calar bıseyler.herkes kendıne gore ıyıdır.demekkı teknık bır konuda yardım ısteyınce calamıyor denıyor..
  • WARSONG • 26 Ekim 2007 00:40 • #557583
    harmonık sorunu !!!!!!!

arkadaslar baslıgı yınelıyorum.anlamadan yorum yazmayalım lutfen.pgm301 gıtarımda ve jackson dkmg gıtarımda yaptıgım ,rg 2570 gıtarımda olmuyor.yanı o gıtarlardakı gıbı olmuyor.bunu ıyı anlayalım lutfen..soru basit.bu kadar karmasık degıl...
  • Serpent_King • 26 Ekim 2007 00:48 • #557584
    harmonık sorunu !!!!!!!

yahu biz mi anlatamıyoruz yoksa sen mi anlamamakta ısrar ediyorsun.burda sana kimse gitar çalamıyorsun dedi mi ? ben görmedim.ha armonik konusunda iyi bir seviyede olmamak gitar çalamamaksa senin için bir lafım yok.eğer eline her aldığın ikiye bölünmememiş , telleri olan , manyetikleri olan bir gitarda yapamıyorsan ve gitar değiştirdiysen bu çok doğal ben de yaşadım.bc richim ile bir şarkıyı baştan aşağı armonik ile çalarken ltd ye geçtiğimde ilk 1 ay armoniklerde sorun yaşamıştım farklı bir gitar skalası farklı ayarları farklı tonu farklı.alışınca oluyor neden kabul etmek istemiyorsun yani ne var ki bunda hepimizin eksikleri var.
  • WARSONG • 26 Ekim 2007 00:54 • #557585
    harmonık sorunu !!!!!!!

guzel kardesım.benım kendı dukkanım var ve bahsettıgın 100 dolarlık gıtarlardan tutta 1000 dolarlıklara hepsı elımde.haklısn 100 dolarlıktan bıle cıkıyor.sende sunu anla lutfen.ben 2570 den harmonık cıkmıyor demıyorum.dıger gıtarlarımdakı gıbı olmuyor dıyorum.burdakı olay teknık bır sorun.benle herhangı bı ılgısı yok.boyle bırseyle ılk kez karsılastıgım ıcın yardım ıstedım.fakat yapamıyorum demek cok mu zor cumlesınden anlasılacak tek sey ''sen yapamıyorsun''dur.umarım daha ıyı anlatabılmısımdır.....
  • Serpent_King • 26 Ekim 2007 01:14 • #557586
    harmonık sorunu !!!!!!!

alışınca yapılıyor demek istiyorum.kendimden örnek veriyorum iğrenç armonikler yapıyordum hatta gitarda bir halt mı var diye düşünmeye başlamıştım aynı senin gibi.alışınca yapabildim...daha ne diyeyim :)
  • WARSONG • 26 Ekim 2007 01:18 • #557587
    harmonık sorunu !!!!!!!

su anda soyledıklerınle yukarıda soyledıklerın pek aynı degıl gıbı.farklı bı ruh halındeyken yazdın herhalde.neyse.yınede tesekkuredıyorum
  • Serpent_King • 26 Ekim 2007 02:43 • #557590
    harmonık sorunu !!!!!!!

hayır aynı şeyler o kadar çok üsteliyorsunuz ki anlamamak için.ilk yazdığım mesaja bak ne demişim , şimdi söylediğim de aynısı.şu anda yapamıyo olabilirsin ama bu yapamıycağın anlamına gelmiyor alışma sorunu işte neyse.
  • kkurt • 26 Ekim 2007 20:02 • #557597
    harmonık sorunu !!!!!!!

pardon köprü
  • kkurt • 26 Ekim 2007 20:06 • #557598
    harmonık sorunu !!!!!!!

ya benim anlamadığım, her gitar her şeyi aynı şekilde yapacaksa zaten, ne gerek var o kadar değişik gitar bulundurmaya? bırak ta bazı gitarlar bazı şeyleri değişik şekilde yapsın. bu gitar benim alıştığım şeyi yapmıyor diye şikayet edeceğine, eline al aleti, çal bir süre, bakalım neler yapabiliyor? belki senin alışık olmadığın pek çok şeyi yapabiliyordur da daha önce onları o şekilde yapan bir gitarın olmadığı için pişman olursun, keşke şu gitarı daha önce deneseydim dersin? bence aletle biraz uğraş. zaman geçir.