Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Dikkatlice okuyunuz...

• GaRaJ Bekçisi • 16 Mart 2005 10:30 • #567379
    Bekçim sende oku ve kraldan kralcılar sizde okuyun

Bu arada kopyaladığın mesajların büyük kısmını da o zaman halletmiştik... Yeni kararlar kapsamında değil, yeni kararlar 16 sından itibaren uygulanmaya başladı..

Bu arada forumdaki bu tip konularla kurallara uymayan mesajların silinmesi dışında pek ilgilenmeyeceğimizi de eklemek istiyorum...
  • Ktulu • 16 Mart 2005 14:36 • #567391
    Bekçim sende oku ve kraldan kralcılar sizde okuyun

Benim bir fikrim var; Sohbet açılsın ve sitede sürekli on line olan kişi veya kişiler tarafından (Ktulu, Affedilmeyen vs) kontrol edilsin.

Katılıyorum.

Bekçi, eğer bahsettiğin istatistiklere bakarsan ve sitenin bantgenişliğinin dengeli olarak kullanılmasını istiyosan, (yani forumda harcanan sitenin yarı bantgenişliğinden bahsediyorum..) sohbet açılmalı. Benim grubuma gelip giden herkes, şimdiye kadar sohbette edindiğim arkadaşlardı. İnsanların iletişimi çok çok çok önemli. İnsanlar birbirlerini iyice tanıyıp muhabbetleri artmadıkça öyle pat diye bi ilanla birisini grubuna eklemez ya da müzikal açıdan bilgilerinden istifade edebileceği insanları bi muhabbet ortamında seçebilir ancak.

Sohbet bunun için uygun bir ortamdı. Forumlar da öyle..

Bence sohbetin yeniden açılması özellikle site trafiği açısından oldukça faydalı olacaktır.
  • sandiago ramon • 16 Mart 2005 20:31 • #567395
    artık sana çekinerek yazıyorum bekçi tam 2 ihtar verdin bana!ama dikkatimi çekti sen artık eski bekçi değilsin!değiştin dahada kural koymaya başladın!kısacası artık hiç bişey eskisi gibi değil bende havamı kaybetmeye başladım!
  • metaligirl • 17 Mart 2005 00:02 • #567403
    bu garaja bişeyler olmuş, yazdıklarımı kaybediyorum neyse.. konuya giriyim:
    Bu site ciddi bir içerik sitesi olmak istiyor. Bu ciddi içeriğe katkıda bulunacak sağlıklı bir topluluğa ev sahipliği yapmak istiyor.

burası rahatsızlar sığınma eviymiş gibi konuşuyosun bekçi... Müzik samimiyettir... robot gibi girip çıkacağımız bir müzik sitesinden nasıl yararlanacağız? Topic'lerde konular sapmasın demişsin... ne yani hiçbir konuda yorum yapmayalım mı? Müzikten bahsediyoruz bekçi... Müzik bir sanattır... ve sanatta öznellik vardır.. oysa sen burayı nesnele yakın bir hale getirdin.. yakında bekçi topic açıcak: "metallica dünyanın gelmiş geçmiş en iyi heavy metal grubudur!" dicek... tüm üyeler elleri mahkum, "bekçi öyle diyosa öyledir" moduna giricekler.. yoksa üyelikler dondurulur haaa!!!
    tartışma da bilgi alış-verişinde bulunmanın bir yoludur... küfür, hakaret vs. hariç... öyle bir konuşuyosun ki bekçi; sanki senden forum değil de küfür etmek için izin istiyoruz... söyler misin bekçi, bu site son zamanlarda kayıt olan ve garajı karı-kız tavlama mekanı olarak kullanan "üyeler" yüzünden bu hale gelmedi mi? tüm kavgalar bu yüzden çıkmadı mı? nickleri bi tara istersen... örnek vermek istemiyorum ama ne nickler var ya... o zaman müzikle alakalı olmayan nicklerin üye başvurularını da kabul etme... eğer birtakım kurallar koyarak sitede "asayişi" sağlamaya çalışıyorum diyorsan bunu başaramıyosun bekçi çünkü sorunun asıl kaynağını göremiyosun...
    bi zamanlar insanların tanışıp kaynaşabilmesi için böyle bir ortam sunduğun için sana teşekkür ettiğimizde sağolun diyordun, çok memnun oluyordun... şimdi ciddiyetten, müzikten başka bişeyden bahsetmemekten söz ediyosun... o zaman da engelleseydin üyelerin müzik haricinde konuşup tanışmasını, kaynaşmasını...
    tekrar söylüyorum... müzik bir sanattır..sanat özneldir...herkes kendi yorumunu katar... duygu alış-verişi önemlidir sanatta... eğer ciddi ve nesnel konular istiyorsan siyaset içerikli bir site aç, politikacıları topla....
  • Affedilmeyen • 17 Mart 2005 00:08 • #567404
    ayakta ve amuda kalkarak alkışlıyorum seni mor menekşem :)
  • TurkishMetal • 17 Mart 2005 08:57 • #567406
    sohbetin açılması yanlısıyım.
  • sandiago ramon • 17 Mart 2005 20:35 • #567416
    artık buna bir son verilsin bekçi!herkes sana haykırıyor farkındaysan!!!!

evet ben dememişmiydim edebiyatını hiç sevmem ama sanırım hafızanızı yoklarsanız ben artık biraz 11 eylül vari gibi bir başlık açmıştım!o malum forum kapandığında(2 ihtarım var ve artık çekiniyorum,çünkü o kelimeyi söylersem bekçi giyotini indirecek diye!!!!
    artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak dediğimde herkes benimle dalga geçmişti!muzır mesajlar yazmışlardı!ama ben bu işin ciddiyetinin farkına varmıştım!ve açıkçası garaj elden gidiyor diye çığlık atmıştım!ve işte hazin son artık herkes yüksek sesle haykırıyor!garaj eski garaj olsun diye!bence artık ciddi anlamda bişeyler yapmalı!mesela herkes aynı başlık adı altında mesaj yazsın gibi!böylelikle artık sesimizi duyar yazımızı okur malum kişiler!

bu yazıya giden fon müziği:(ne fon müziği moral mi kaldı yahu)?????????
  • GaRaJ Bekçisi • 18 Mart 2005 09:26 • #567423
    Bana bir tane dondurulan üyelik söyleyin ki nedeni gerçek bir tartışma kapsamında mesajlar yollamak olsun... Ama lütfen tüm dondurulma nedenlerinin, ve bu konudaki tüm mesajlaşmanın arşivlendiğini unutmayın ki boşu boşuna bu konuyu da uzatmayalım.
  • klavyeci • 23 Mart 2005 00:25 • #567520
    Müzisyenler biraz şen şakrak ve espirüter olurlar.En ufak bir hatada başımıza giyotin inecekse bu sitede özgürlük az demektir.En başında önlem almalıydın bekçim.Bari ihtar ver önce de,sonra dondur üyeliği.Sen de haklısın ama garajı garaj yapan bizleriz...Kırıyosun bizleri bazen...
  • souls_for_rent • 23 Mart 2005 08:44 • #567521
    boşver ya... naparsak boşuna... garaj artık eski garaj değil. bunu herkes biliyor.