Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

www.dilimdilim.com

• A Dead Castle • 13 Ekim 2006 22:48 • #581143
    Valla dehşete kapıldım yahu bu kadarmı olur :) hadi dicemki kolaylık olsun diye belki bu şekilde yazıyorlar konuşuyorlar ama vallahi bu daha zor be :)
  • cthulhu88 • 13 Ekim 2006 23:44 • #581150
    Direk yaratanı o olunca... :Pp
  • narkozz • 15 Ekim 2006 12:37 • #581177
    aa lena gelmiş hoşgeldin :)
  • lena avrıl • 15 Ekim 2006 14:01 • #581178
    burda değilim ki,,,
  • nazmiyyeaah • 17 Ekim 2006 00:26 • #581201
    arkadaşlar midem kasıldı ya gidip "döffmessemm" rahat edemiycem. o nasıl bi konuşma şekli yahuuu. punkiee di mi bunlar ? hatta az bunalımlı olanlarına gotik deniyo hani ?

bu arkadaşlar yeti saçlı, siyah giysili, file çoraplı kızlardan oluyo di mi ? sokağa çıkıp aramaya başlıycam eşkal belirliyorum... yanlışım varsa düzeltiniz.
  • sadecemüzik • 17 Ekim 2006 17:16 • #581208
    Sen çık ben de arkandan geliyorum Nazmiyeciğim. :)) Zaten canım sıkılıyor, adam dövmek iyi fikir. Tabii bir de amacı olunca... Süper! :))
  • lizard • 22 Ekim 2006 01:12 • #581294
    Bence çok kafaya takılacak bir konu değil bu. Argo tabir edilen bir yapı vardır dilimizde. Belli gruplar arasında kullanılan, dışardan olanlar anlamasın diye oluşturulan çoğunlukla anlamsız kelimeler topluluğu. İnternetin yaygınlaşması ile birlikte yeni yeni ve çok daha çeşitli argolar da gelişmeye başladı. Bence bunlar da argodan öte birşey değil. Tamam dilimizi korumak gerekli, düzgün kullanmak gerekli bunlara ben de katılıyorum fakat burada insanlar kitap yazmıyor ki. Ortaya edebi bir eser de koymuyorlar. Kaldı ki bize öğretilen Türkçe hepimizin bildiği gibi İstanbul Türkçe'si. Düşünüyorum da bize Kırgız veya Özbek Türkçe'si öğretiliyor olsaydı eğer bu sefer de İstanbul Türkçe'si kullananlara mı laf edecektik?...

İnternette kullanılan bu tür laflar, mesajlarda yazılan olur olmadık kelimeler çok ufak bir azınlığın arasındaki argo veya jargon olarak kalacaktır. Daha da öteye geçmesi beklenemez. Bunların da dile zarar verebilme ihtimali bence sıfırın altında...

Bence bırakın kim kiminle nasıl isterse yazışsın konuşsun. Önemli olan kişiler arasındaki konuşma, yazışmalar değil. Asıl önem arz eden bilim dilinin, devletin dilinin düzgün olması. Onun dışında günlük kullanımda kim ne isterse konuşur buna herkesin hakkı vardır. Ben şu anda mümkün olduğunca dikkatli düzgün yazmaya hak buluyorsam aynı şekilde isteyen de istediği gibi bozuk yazabilmeli bence. Zaten iyi ile kötü mutlaka gereken değeri görecektir.

Son olarak çok endişe edilmesinden yana değilim ben. Çok fazla umursanması gereken, vakit harcanması gereken bir durum da değil.
  • lena avrıl • 28 Ekim 2006 18:08 • #581403
    bu laflar bana mı yoksa aman Allah'm intihar etmeliyim
  • sLnkoLik • 28 Ekim 2006 19:14 • #581404
    güzel bi yaklasım.. biraz sarsılmamız lazım :)