Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Komünistlerin kolonisi

• NeGüZeL_İsTnbL • 28 Kasım 2006 19:06 • #582344
    Necrophilliac verilebilecek en güzel cevabı vererek noktayı koymuş sanırım. Ağzına sağlık hocam demekki hepimizin anlatmak istediği şey aynıymış..

saygılar...
  • sadecemüzik • 28 Kasım 2006 22:47 • #582355
    halkımız ne bilinç düzeyinde? ne kadar bilgili ve okumuş ki yönetime sahip olsun? bir devletin başına cahil birini getirirsen ne olur? o devlet çöker. e halk cahil ve yönetimde söz sahibi.. o halde bi terslik var bu işte?

+1
    Demokrasi ideal yönetim şekli değildir, şu ana kadar bulunanın en iyisidir sadece. Dünyadan haberi olmayan, cahil bir insanın devleti yönetecek kişileri seçme yetkisiyle; yaşadığı dünya hakkında bilgi ve görüş sahibi olan, aklı selim, okumuş bir insanın yönetimdeki söz hakkı aynı. İkisinin oyu da aynı derecede önem teşkil ediyor. Bu doğru ve adil midir? Hayır!
  • Gestapo3945 • 29 Kasım 2006 14:38 • #582368
    Necrophilliac yazdıkların doğru şeyler lâkin Garaj'dan bir üye olarak istediğim tek şey şu:Bir yandan çanak tutup bir yandan da kan kusturmayın.....Bunu anlayan anlar zaten....Eğer siyaset hakkı varsa bu herkeste olmalı eğer yoksa bu tamamen kaldırılmalı....Seninde dediğin gibi geriye doğru işleyen hukuk yoktur.O yüzdende şimdiki kurallar geçerli olmalıdır ve koloni kaldırılmalıdır.Ayrıca sağ görüşlü bir insan olarak komünizm denince aklıma Rusya gelmiyor..Çünkü komünizm evrensel bir ideolojidir,bunun farkındayım çok şükür.Dar bir noktada boğulmuyorum merak etme yani......
  • fizban • 29 Kasım 2006 16:53 • #582371
    evet açıkcası garajda da oldukça böyle:-) bilgisayarı olan ve bunu az buçuk kullanabilen her insan bilinçli sayılmaz. ayrıca türkiyenin ilk partisi komünist partidir. kurulmuştur da bitmiştir de. asıl amacı rusyadan yardım almayı kolaylaştırmaktır ki bunu bi önce ki yazımda belirtmiştim. sonucunda ülkeye zararı mı oldu. hayır.
    her şeyden öte atatürk sadece komünizme değil diğer bütün ideolojilerede karşı çıkmıştır. çünkü bir devlet tek bir ideolojik yapıya saplanıp kalırsa yönetimi çağlar değiştikçe ait olduğu zamanın koşullarına yenik düşebilir. bu nedenle kemalizm yani ideolojiler arasında geçişleri uygulamıştır. o an ki şartlara göre ne gerektiriyorsa onu yapmak bi nevi. örneğin 25-35 arası dönemde aynı zamanda ilk 5 yıllık kalkınma planın da o dönem ki dünya koşullarının getirileri dolayısıyla ülke ekonomisi sosyal bir yapıyla işlemiştir. ama aynı zaman da atatürk sabancılar koçlar yaratarak ve bunlara destek olarak liberalizm ve bununla iş ve de istihdam sağlamaya önderlik etmiştir. ancak bu liberal sistemde ki ince detaylarda çalışanların haklarının sömürülmemesi için de önlemler almıştır ki bunlar da genel olarak sosyalizm örnekleriyle açıklanabilir. 60 darbesiyle bi çok ayrı hak da tanınmıştır bu çalışan kesme ezilmemeleri için.
    bunlar ancak burda bu forum da tartışılması gereken konular değil. git gide konunun dışına çıktığımızı komünizm sağ tartışmasına dönüştüğünü görüyorum.

koloninin bu arada zararı yok. bu tür tartışmalara neden veriyor diye zararlıdır demek koloniye çok büyük bir haksızlık olur. garaj kurallarında siyasi içerikli koloni kurmak yasaktır. ancak komünistler kolonisi garajın en eski ve ilk kurulan kolonilerinden biridir ve bu güne kadar sorun çıkartmadığı için ve de ayrıca da bu kuralar yazılmadan önce var olduğu sebebiyle kapatılmasına gerek görülmemiştir. ama bu demek değildir ki karşıt koloni açılsın. bakın zaten siyasi bir koloni varlığını sürdürüyor. neden illa sağ görüşlü açılsın istiyorsunuz.
    illa ki tez-anti tez isim olarak var olmak zorunda mı? bu mudur yani? böyle düşünmek yerine komünistler kolonisine üye olup düşüncelerinizi orda neden dile getirmiyorsunuz? hem böylece daha rahat tartışır ve fikir alışverişinde bulunuruz. ayrı kutuplara çekilme olayı da kalmaz.
    bunu bu kadar güçleştiren nedir?
  • SAUBER • 29 Kasım 2006 21:46 • #582373
    ne olursa olsun... karşı tarafta açmak isteyecektir.. e sizce karşı tarafa ama onların zararı yok ki desek kabul ederler mi.. onlar "aa hadi yaa zararları yok mu o zaman biz neden kuralım ki" mi diyecekler... zararı yok, bişey olmaz diye zamanında anayasa da delinmişti.. ayrıca neden komünistler kolonisine üye olayım ki.. yani sağcıların ki de açılsa ne kaybedilir.. ne kazanılır.. en azında taraflı değiliz biz diyebilir site yöneticileri...
  • fizban • 30 Kasım 2006 02:33 • #582374
    aslında işte sorun da burda başlıyor ya. "bizler onlar" "onlar bizler".. bu tarz şeylerler bu ayrımı daha da derinleştircektir zaten.
  • SAUBER • 30 Kasım 2006 15:25 • #582375
    evet sende haklısın ama... bu her zaman var ve olacaktır da... eğer öyle olamsaydı dünya da bu kadar ülke ve ülke sınırlarında bekleyen silahlı askerler olmazdı.. dünya koşullarında bu da olmalı...
  • astoldby_me • 30 Kasım 2006 20:48 • #582378
    rica ediyorum silinmesin ki bütün bu yazılanlar üstüne zamanında derin esmer'in beyan ettiği şu sözler geliyor aklıma;
    'bütün ötekilere... çiçek toplayanlara, endişe edenlere, yardım edenlere ve çiçek dağıtanlara, ülkücülere, faşistlere, sosyalist/marksistlere, postu çıkmış liberallere, inanan ve inanmayanlara, sessizlere, sesi kıstırılmışlara, sesini kısanlara..
    teşekkürler!'

görülüyor ki zaman pek de bi şeyi değiştirmiyor bazen.. ben de daha fazla yazmayacağım bu konuyla ilgili.. saygılar..
  • Gestapo3945 • 1 Aralık 2006 16:13 • #582381
    Bir kere eğer koloni siyaset kolonisi ise ismi siyaset kolonisi olmalıdır komünist kolonisi değil kesinlikle.İkincisi komünizmin resmen propagandasının yapıldığı bir yerde nasıl olurda sağcılar olabilir ben onu anlamıyorum....Üçüncüsü heavy metal türünü kendilerine çekme şekillerini çok garipsedim açıkçası...İşçi sınıfının müziği değildir heavy metal kesinlikle değildir,bu bir kaidedir.Ben bu kaideyi koymadım sen de fabrikada çalış sende anlarsın fizban.Ayrıca istisnalar kaideyi bozmaz.
    Artık tek istediğim ya toptan bir siyaset kolonisi açılsın,ya da biz kendi kolonimizi açabilelim veyahutta komünizm kolonisi geçerli kurallar altında kapatılsın.Ayrıca sen de o koloninin üyesi olduğundan dolayı savunuyorsun gibi geliyor bana,çünkü söylediklerin çok saçma.....
  • fizban • 2 Aralık 2006 01:00 • #582403
    İkincisi komünizmin resmen propagandasının yapıldığı bir yerde nasıl olurda sağcılar olabilir ben onu anlamıyorum demişsin. işte sağcı olduğun için anlamıyorsundur. sizin ideolojiniz çünkü susturmaya yönelik. her neyse sonucunda bu konuda bir daha mesaj yazmıcam da daha fazla da konuşmak da istemiyorum zaten.
    heavy metale gelince ise.. sen türkiye de bir fabrika da çalışmış olabilirsin ancak türkiye de heavy metal azınlığın dinlediği müziktir. yurt dışında ki fabrikalarda ise işçiler ne dinliyor açıkcası hiç bir fikrim yok ancak türkiye de bu imkansız gibi bir şey zaten komik olmayalım.
    oraya heavy metalin konulmasının nedeni heavy metal şarkının içerdiği sözler ve temsil ettikleridir.
    ayrıca evet koloninin üyesiyim ve üye olduğum için de savunurum bundan daha doğal bir şey olamaz. bu arada komünist değilim o ayrı. ama bak farklı görüşte olmama rağmen gayette ordayım dimi ve de savunuyorum.
    umarım son cümlem biraz daha anlamanı sağlar.
    her neyse bir daha mesaj yazmıcam zaten pek bir etkiside yok olmayacakda..