Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

16 yaş takıntısı (özel istek üzerine taşınmıştır)

• NeGüZeL_İsTnbL • 15 Şubat 2007 00:44 • #583842
    aynı testi sana yapalım o zaman acaba zeka yaşın ne olacak. Kimsenin kimseye çifte standart uyguladığı yok. Hepimiz burda müzik adı altında bazı şeyleri paylaşmak için bulunmaktayız. (Bazen güzel güzel geyikte oluyor yalan söyleyemem). Biri seninle forumda tartışırken, anketlere katılırken ya da GRJ da başka şeyler yaparken yaşını mı soruyor? Ne günlere kaldık ya!!
  • FuL_TeLiKe • 15 Şubat 2007 14:06 • #583851
    yorumlarınızı almak istediğim konu şudur ki: bazı garaj sakinleri anlak ve yaş ilişkisini abartıp, acayip bir kast sistemi uygulamaktalar, bunun nedeni nedir?
    bu bir adet midir mesela
    ya da
    "kaybolan yılların öcü"müdür, yani her hangi bir kötü niyeti kastetmiyorum burda ama olgun bir insanın davranışlarıyla da bağdaştıramıyorum açıkcası...

ilk kurduğun cümleye ithaFen,,yorumladım bende..
    na şunu dedim hatta:
    ya bende anlamıyorum bu küçük yaştaki arkadaşların sürekli isyan edecesine buraya dışkılamalarını..
    e be kardeşim aşağılık komplexin mi var ki 1 adamın sana söylediği laFa göre kast sitemi bilmem ne diye anlatıyosun..

şimdi mevzuun 1 de diğer tarafından bakalım;seni yaşın nedeniyle "ezen" daltonun laFını buraya taşıman bile hata..

konuşmamı napolyonun o efsane sözüyle bitirmek istiyorum:
    "benim dedem 16 yaşında 2 çocuk babasıydı.."
    ayrıcana;
    "çocuk dediğin çocuk yapacak yaşa gelmiş"

dn:2.sini napolyon mu söylemiş bilemem..ama o söylememişse de artık söylemiş kadar oldu..
    gözünü sevdiğimin napolyonu..
    hey gidi..

yazdığın yazı tamamen bireyseldir..

~|bkz. Bireysel(sıfat):Bireyle ilgili olan, bireye özgü olan, ferdî.(kaynak:http://tdk.gov.tr/TR/SozBul.aspx?F6E10F8892433CFFAAF6AA849816B2EF05A79F75456518CA|~

toplumun sesi,yorumu alan kişi değil,yorumun kendisidir..
    ki toplumdur düşünen ve yazdığıdır düşüncesi..
    dolayısıyla bireysel olmamak gibi 1 iddaada bulunabilmen için hangi kurum/kuruluş/topluluk/zümre/dernek/sendika vs. adına konuştuğunuda belirtmelisin..
    yoksa bireysel değilim ama bunular kendi düşüncelerim dersen sana burda "vayy..süper kahramanmış la bu.."derler..
    yaparlar yani..

diğer tarafından bakışımın nedeni empati yapmaktı..
    dikkat ettiysen (ki etsen ben niye kasıyorum bunları) ben 2 farklı bakış açısıyla yorumlamaya çalışmışım..ki vecizelerle de sizin haklı olduğunuzu vurgulamaya çalışmışım,e her insan yanılabiliyo..

olayın etrafında gezinmek gibi 1 çabam olmamış;okudum tekrar..
    axine olayın özünü vermişim..
    farklı taraflardan bakabilmektir zaten erdem olan..
    yoksa at gözlüğü "farklı tarafladan bakmak yerine" aynı noktadan sadece aynı noktayı görmek isteyenlere yardımcı olur..
    çokta net 1 şekilde..

16 yaşındakilerin neden ezildiğini sorgulamak amacıyla konu açıpta "kast sistemi"nden yakınırsan bu takıntının ya da komplexin sahibi de 16 yaşındakiler olmak zorunda kalırlar..
    toplumun sesisin ve bireysel değilsin ya;o nedenle..

forumlarda argonun (ki dışkıdır bu,argo değil gerçeğin kendisidir,,dışkıdır.) yasak olduğu söylenmiyor,kullandığın kelimelere dikkat etmen öneriliyor o kadar..(bkz. http://www.garaj.org/icerik.php?id=3)

dejenere olayına gelince;1 tane edevat var dikkatini çekmiştir..
    koca 1 sayfa yazarsın 1 hatada götürür(dü)..
    ki zamanında kendisine çok (s)övgü dolu şeyler söylemişizdir..
    o yakalıyo zaten;yakalayamıyosa bu onun sorunu benim değil..

hmm,,dejenere kısmında kolaycılığa da kaçmak lazım arada;"o kadar kusur kadı kızında da olurmuş"..
    el alışlkanlığı;her şeyi düzeltmek gerekmiyo bazen;n'aparsın?

bak bana kocaman 1 yazı yazdırdın..
    şimdi anlamışındır neden küçüklere karşı durulduğunu..
    e anam babam senin her doğru düzgün okumadan yorumladığını ben sayfa sayfa açıklayamamki..
    sonuçta kimseye lise sırasında çarpım tablosu öğretilmez;herkesin bildiği varsayılır..
    (nasıl anlarsan anla,uzun yazı rekorum budur kırmaya da niyetim yok..)
  • Too_ChEE • 15 Şubat 2007 15:33 • #583852
    Arkadas kast sistemi üzerine topic acmıs olmasa acmazdı heralde bende 17 yasındayım bizede yapıyolar haa yaa sen müzk hakkında ne bilirsin yasın kücük diye mesaj atan insanlar var bilmeden konusmak kolay geliyor tabii zaten sormalarında gerek yok yasım yazıyor! insanlarla azarlamadan konusmadan önce bir nedenini sor acaba aynı testi sana yapsalar seninki kac cıkar merak ettim dogrusu!
  • NeGüZeL_İsTnbL • 15 Şubat 2007 15:43 • #583853
    Merak etme o testi yaptırdım gayette yüksek. Rakamı merak edersen Garmes'ten ulaş bana. Eğer sana yaşın kücük diye azarlama şeklinde bi davranış söz konusu oluyorsa bu onu yapan kişinin terbiyesizliğidir ya da sende de bi hata vardır. Yaşının gerektirdiği olgunlukta olmaz da , şımarıkça, alaylıca tavırlar sergilersen o zaman seni rencide etmekte haklılar. Hadi kal sağlıcakla...

(Olgun davrandığın için düzelttim.)
  • ajiba • 15 Şubat 2007 16:17 • #583854
    bakış açılarınızdan beni haklı çıkarmak amacıyla belittiğiniz ve akabinde vecizelerle desteklediğiniz yorum şu ise
    şimdi mevzuun 1 de diğer tarafından bakalım;seni yaşın nedeniyle "ezen" daltonun laFını buraya taşıman bile hata..
    ınız arasında hiç bir

bunda olumlu bir şey anlayamadım.
    bireysel değildir demiş olmamın nedeni
    1 adamın sana söylediği laFa göre kast sitemi bilmem ne diye anlatıyosun..

demenizin aksine yaşamamış olmamla beraber özellikle anketlerde karşılaştıklarım durumlardır yaşamış da olsam ne farkeder isyan değilde nacizane bir görüş diyelim ne dersek diyelim tamamen geneli ilgilendiren bir konudur(bkz.TOO_ChEE VE NeGüZeL_İsTnbL un tartışması

Arkadas kast sistemi üzerine topic acmıs olmasa acmazdı heralde bende 17 yasındayım bizede yapıyolar haa yaa sen müzk hakkında ne bilirsin yasın kücük diye mesaj atan insanlar var bilmeden konusmak kolay

tabi genelde onlar kadar olumlu olmuyor sonları. e şimdi rahatsız edici değilmi yani?)
    argo muhabbetindeki tepkim size değil müdürleredir son zamanlarda yaşananlara ithafen ve eğer dejenere olayında dikkat çekmeden rahatça yazabiliyorsanız bu imrenilecek bir şey bazen.
  • narkozz • 15 Şubat 2007 17:04 • #583859
    Biri seninle forumda tartışırken, anketlere katılırken ya da GRJ da başka şeyler yaparken yaşını mı soruyor? Ne günlere kaldık ya!!

n güzel söylemiş NeGüZeL_İsTnbL. :)
  • NeGüZeL_İsTnbL • 15 Şubat 2007 20:08 • #583866
    Teşekkür ederim.
  • narkozz • 15 Şubat 2007 20:11 • #583867
    teşekküre gerek yok sanırım ben sadece düşüncene katıldım o kadar :)
  • NeGüZeL_İsTnbL • 15 Şubat 2007 20:16 • #583868
    şu çocuktaki alçak gönüllülüğe bak be!!
  • narkozz • 15 Şubat 2007 20:37 • #583871
    yok canım abartılacak bir şey :P