Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Garmes'teki tehlike

• Hörsturz • 10 Nisan 2007 01:48 • #585397
    tamam bu yorumun daha dogru oldugunu düsünüyorum cünkü öbür yorumunda geneleme yaptin geneleme yapma (bence yanlis anlama lütfen ne yazdigin beni ilgilendirmiyo) sen kac yasindasin bilmem 22- 22 yasindaki insanlarla konusmam ben hepsi kendini bisi saniyo desem hosuna gidermi?
  • A Dead Castle • 10 Nisan 2007 01:52 • #585398
    :))) iyide ben 19 yaş altına birşey demiyorum ki.Sadece onlarla konuşmak istemiyorum diyorum.Yani kendini birşey sanıyorlar ya da herhangi bir kötü söz.

:: Ben sadece onlarla muhabbet etmek istemediğimi belirtmek için arkadaş edinmek istemiyoru işaretledim.Bu işaret varken ben birçok dost edindim GaRaJ da ve halada mesaj alıyorum.

:: Zaten şunuda söyliyim.Olgunluğa erişmiş bir insan o işareti görsede az buçuk tanıdığı bir insana mesaj atar ve rahatsız oldum düğmesine tıklamıyacağını bilir.
    Mesela biz yorumlarımızdan biraz birbirimizi tanıyoruz diyelim.Eğer sen çok kafa bir elemansan bana mesaj atsanda ben rahatsız oldum düğmesine tıklamam anlatabildim dimi.Neyse konu gereksiz yere uzamasın bence böyle gayet harika.
  • NeGüZeL_İsTnbL • 10 Nisan 2007 01:56 • #585399
    A Dead Castle bir ara anketlerde düzenleme olduğundan anketlere ne oldu göremiyorum sen görebiliyormusun diye bir mesaj atmıştın. Ben art niyetli, kendini bilmez biri olsaydım gıcıklığına senin mesajında rahatsız oldum butonunu tıklar üyeliğinin dondurulmasına sebep olurdum değil mi? Sende böyle bir mağduriyet yaşardın. Bunu belki ben , sen veya belirli olgunluğa gelmiş insanlar yapmaz ama yapanlar çok. Bir çok üye bu sebeple donduruluyor. Bununla ilgili bir önlem alınabilir hiç yoktan.
  • A Dead Castle • 10 Nisan 2007 01:58 • #585400
    Olabilir ama bu mesaj almama olmamalı bence daha farklı birşey yapılabilir.Mesela mesajın içeriğine bakılarak dondurulma yapılırsa olabilir.Ya da neden rahatsız olduğumuzu yazabilirsek,eğer geçerli bir sebepse o zaman dondurulabilir gibi.
  • NeGüZeL_İsTnbL • 10 Nisan 2007 02:08 • #585401
    Bekçi bununla ilgilenemez sanırsam. Kaç tane üye var baksana. Bunun için dondurma müdürü atamak lazım.

ah canım dondurma çekti:D ahahaha
  • HereticSlave • 10 Nisan 2007 03:03 • #585402
    bence de böyle gayet iyi.. profilinde "yeni arkadaşlar edinmek istemiyor" yazan bir insana mesaj attığınızda rahatsız oldum butonuna basabileceğini ve donabileceğinizi biliyosunuz.. eğer buna rağmen mesaj atıyosanız bütün bunları göze alıyosunuz demektir.. ha madem almıyosunuz mesaj atmak nedendir? :) ha zaten yukarıda da söylendiği gibi mesajı atan insanla önceden (yorumlardan vs.) bir muhabbetiniz varsa zaten rahatsız oldum butonuna basmaz.. en azından olgun bir insan bunu yapmaz :)
  • dark_ambient • 10 Nisan 2007 11:32 • #585403
    HereticSlave şimdi bunun için adam dondrululmaz ama yaa.
    Bak forumda anketlerde hep bu rahatsızlığını dile getiryor teo :) Hadi öpüşüp barışın bakiyim
  • Hörsturz • 10 Nisan 2007 13:10 • #585404
    hahaha yine kardeslik kazandi hahahha
  • Aria GalaCtiCa • 10 Nisan 2007 18:02 • #585406
    Üyesi olduğum başka bir sitede şöyle bir uygulama var: Rahatsız oldum butonuna bastığınız zaman o mesaj modlar tarafından okunuyor ve verilecek ceza ona göre belirleniyor. Benzer bir uygulama burada da başlatılabilir ve bence harika da olur. Gerekirse bir "garmes müdürü" bile atanabilir.

Sonuçta isim değil, nick kullanıyoruz hepimiz, yani her türlü yanlış anlaşılmalara açık bir olay. Herkes bir başkasını birisi zannedebilir ama bu zannetme kişiye çok pahalıya patlamamalı.

Benim de başıma bir benzeri geldi. Bir gece bana "selam naber" diye bir mesaj geldi. Nicki tanımasam da bu kadar samimi bir mesaj attığına göre başka sitelerden tanışıyoruzdur, burda da nickimden tanıyıp bir mesaj atmıştır diye düşündüm, ben de cevap verdim. Ancak sonrasında attığı dört mesajda adımı, cinsiyetimi, yaşımı ve sevgilimin olup olmadığını sorunca ona "gülümse, dondurulacaksın" dedim. İlk etapta amacım asla dondurmak değil, ne tepki vereceğini görmekti; verdiği tepkiyi görünce niyetini anlayacaktım. Küfür yedim, üzerine bir de o butona basarsam dondurulma tehdidi aldım. Ve başlarda tüm iyi niyetimle verdiğim cevap mesajı bana çok pahalıya patlayacaktı. Bugüne kadar bünyesinde barındığı hiçbir internet sitesinde dondurulmamış, atılmamış, çaylak yapılmamış, yönetimden bir uyarı dahi almamış ben, bir abazan yüzünden dondurulacaktım. Tabii ki pabuç bırakmadım, ve her mesajını ayrı ayrı gammazladım.

İşte sistemin çarpıklığının en güzel örneği bence. O mesajlar ceza belirlenmeden önce okunsa hiçbir sorun kalmaz ortada. Bu fikri bence çok iyi düşünsünler, zira harika bir çözüm.
  • HereticSlave • 10 Nisan 2007 18:17 • #585407
    biz barıştık dimi teocum :)