Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Garmes'teki tehlike

• teorat • 9 Nisan 2007 23:52 • #585387
    Garmes'teki Tehlike

Arkadaşlar uzun zamandır herkesin gözünden kaçan bir tehlike garmesten mesaj atmak.
    Yeni arkadaşlar edinmek istemiyor seçeneğini seçen üyelere mesaj atıldığında rahatsız oldum butonuna basıldığı anda sorgusuz sualsiz mesaj atan üye donduruluyor.Bunu hepimiz biliyoruz.
    Ama şunu kabul etmeliyiz ki GaRaJda kendini bilmez insanların bu şekilde birçok suçsuz üyenin üyeliklerinin dondurulmasına sebep oluyor.

Benim başıma gelen olaysa şu. Birini arkadaşım sandım genelde sitelerde hep aynı nicki kullanır "Selam ismin ne" dedim ki ertesi günü GaRaJ'a girdiğimde üyeliğim dondurulmuştu.
    Bu durumu büyük bir silah olarak kullanan kendini bilmezler sırf bu sebeple "yeni arkadaşlar edinmek istemiyor" seçeneğini seçiyorlar.
    Artık önemli bir durum da, GaRaJdaki Garmesten mesaj atmanın tehlikeli hale dönüşür olması.

Tabi ki bekçimiz yaklaşık 60.000 kişinin rahatsız olmasıyla ilgilenebilecek değil. Bu tam anlamıyla imkansız olur.
    Yeni arkadaşlar edinmek istemiyorum seçeneğini seçenler için: Tamam bir üye yeni arkadaşlar edinmek istemeyebilir, o zaman bu üyeye Garmesten mesaj atılmasın.
    Sadece eş dost listesinden mesaj alabilsin. Hem gerçekten de yeni arkadaşlar edinemez hem de herkes dürüst olmuş olur bu konuda.
    Çünkü Garmes'teki ikili tartışmalarda veya konuşmalarda lafı kaldıramayan kişi vb. bunun gibi sebeplerle rahatsız oldum butonunu can alıcı bir nükleer silah gibi kullananlar çoğunlukta.
    GaRaJ'ın bu Garmes sistemini neden korkarak kullanalım. Haksız şekilde hiç bir GaRaJ üyesinin üyeliği dondurulmasın.

Yorumlar....
  • Hörsturz • 10 Nisan 2007 00:04 • #585388
    tamamen katiliyorum ayni olay banada oldu cünkü...herseydende rahatsiz olanlar var ve bi basit soruya bile hemen rahatsiz oldum buttonunu kulanmak gerek degil bence.
  • HeArSe • 10 Nisan 2007 00:08 • #585389
    zaten anca ismin ne diye sorulursa üye dondurulur.ben küfür yedim önceki üyeliğimde bastım o butona ama karşı tarafa hiç birşey olmadı.
    yani uyguluma başlı başına hata.mesaj almak istemiyorsan kapat mesaj alımını..
  • Hörsturz • 10 Nisan 2007 00:10 • #585390
    evet neden mesaj almak istiyorsunki soonra rahatsiz olcani bildigine ragmen
  • NeGüZeL_İsTnbL • 10 Nisan 2007 00:37 • #585391
    Yeni arkadaşlar edinmek istemiyorum seçeneğini seçenler için: Tamam bir üye yeni arkadaşlar edinmek istemeyebilir, o zaman bu üyeye Garmesten mesaj atılmasın.
    Sadece eş dost listesinden mesaj alabilsin. Hem gerçekten de yeni arkadaşlar edinemez hem de herkes dürüst olmuş olur bu konuda.Çünkü Garmes'teki ikili tartışmalarda veya konuşmalarda lafı kaldıramayan kişi vb. bunun gibi sebeplerle rahatsız oldum butonunu can alıcı bir nükleer silah gibi kullananlar çoğunlukta.

izmirli_teo çok önemli yaraya parmak basmışsın abicim. Teklifin bana çok mantıklı geldi açıkçası. Yeni arkadaşlıklar edinmek istemeyen Garmesten mesaj alamasın. Herkesin dürüst olmasını istiyorsak kişinin profiline baktığımızda gerçekleri görebilmek istiyorsak bu teklif değerlendirilirse harika olur kanımca. O zaman kim GaRaJ'a ne niyetle giriyormuş ortaya çıkar. Ayrıca bahsettiğin rahatsız oldum butonunun nükleer bir silah gibi kullanıldığı tabiri tam isabet. Ben bile korkuyorum birine Garmesten mesaj atarken acaba rahatsız oldum butonuna basar mı diye?
  • Hörsturz • 10 Nisan 2007 01:06 • #585392
    evet yaaa rahatsiz olcaksa almasin mesaj tamamen katiliyorum yaaa bu systemi degistirmek gerek
  • NeGüZeL_İsTnbL • 10 Nisan 2007 01:11 • #585393
    Arkadaşlar objektif yaklaşılmalı, sistemi değiştirmek gerek demekle bitmez. Belki eksi bir yönünün olduğunu düşünen çıkacak ve bu bize çok mantıklı gelecek o zaman bu tez çürümüş olacak. Aslında hepimizin gözünden kaçan önemli bir konu bu. Tabi gönül isterki kimse mağdur olmasın.. Herkes dürüst olsun.
  • A Dead Castle • 10 Nisan 2007 01:34 • #585394
    Garmesten mesaj alamazsa olmaz bence.Belki herkesi istemiyor olabilir.
    Mesela ben herkesin arkadaşım olmasını istemiyorum.Bazılarından rahatsız olmuyorum,benimki tamamen yaş sınırıyla ilgili.

''19 yaş altı arkadaş edinmek istemiyorum çünkü çocuk eğlendiremem'' diye bir seçenek yok :)
  • Hörsturz • 10 Nisan 2007 01:42 • #585395
    amaaannn sende takmissin 19 yas alti ben ne 19 yas üstü kisi taniyorum bi 16 15 yasinda kisiyle karsilastiramasin
  • A Dead Castle • 10 Nisan 2007 01:45 • #585396
    :: 19 yaş altı muhabbetleri sarmıyor arkadaşım ben ne yapayım şimdi.

:: Ayrıca o yaş sınırının üstündeki ya da altındaki herkesle muhatap olucam diye birşey yok.Önemli olan kafana göre birisini bulman.Onunla muhabbet etmen.Yoksa gelen geçen mesaj atıyor.Bence böyle gayet iyi.