Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Garmes'teki tehlike

• linde_ • 10 Nisan 2007 18:53 • #585408
    bence birde makale yazmalısın bunun hakkında haksızlık diye
  • sadecemüzik • 10 Nisan 2007 20:50 • #585409
    Eğer mesajın, "Selam ismin ne?" Tarzında değil de, "Pardon, bir arkadaşım sürekli bu nicki kullanıyor, onun olup olmadığını merak ettim, ismini öğrenebilir miyim?" şeklinde olsaydı dondurulmazdın.

Bence "Yeni arkadaşlar edinmek istemiyor" seçeneği çok gerekli ve yerinde bir seçenek. Mesela ben sırf geyik muhabbeti yapmak isteyenlerin mesaj yollamasını istemiyorum, bunu da "Yeni arkadaşlar edinmek istemiyor" şeklinde profilimde belirtiyorum ama buna rağmen geyik muhabbeti yapmaya gelenler var. Görüyorsun işte o kişi geyik muhabbeti istemiyor. Niye ısrarla mesaj atıyorsun ki? Ama ben sadece eş-dost listemden mesaj almak da istemiyorum çünkü o zaman Garaj'ın önemli bir fırsatını tepmiş oluyorum. O da üyelerle paylaşım yapmak. Her gelen mesajda "Rahatsız oldum" butonuna basmıyorum, önce mesajın içeriğine bakıyorum. Çünkü Garmes yoluyla birçok insanla payaşım yapıyorum ve bu insanlarla sıkı dostluklar kuruyorum.

Ha bir de en sinir olduğum şeylerden biri koloni tanıtımı vb. için toplu Garmes yollanması. Hatta bir üye birden çok kez aynı mesajı yolladı ve hiç düşünmeden "Rahatsız oldum" butonuna bastım.
  • beklicem321 • 10 Nisan 2007 21:27 • #585410
    Bence çok yerinde bir "buton". Yeni arkadaşlar edinmek istemiyorsa o üye yeni arkadaş olmaya yeltenme. Müzikle alakalı birşey soracaksan sor ya da diğer türlü merak ettiğin birşey varsa sor. Zaten karşı taraf (Mesajı gönderdiğin taraf) onu anlar ve o butona basmaz. Art niyetli kişi değiklerinize zaten mesaj atmazsınız. Ne diye mesaj atacaksın ki? Zaten eğer müzikle alakalı birşey sorduysa kişisel birşey sormuyorsan (bu daha iyi oldu) ve o üye o butona bastıysa ve sen dondurulduysan dondurulduğun zaman senden bir savunma isteniyor. Oraya belirt ve üyeliğin geri açılsın. Ha çok zor durumda kaldın, donrudulmayı sineye çekemiyorsan Bekçiye Garmes(Bekçi de basmaz ya da art niyetli değildir herhalde :) )'ten ulaş o sana yardımcı olur hiç merak etme ;)

Dipnot1: Ben şahsen adın ne gibi soru sorulduğunda üyenin kim ya da "ne" olduğuna bakmazsızın o butona basıveriyorum ve hiç de acımıyorum. O butona basmadan önce kinayeli bir mesaj da atmayı unutmuyorum tabi ki de :)
    Dipnot2: Sadece "isim ne" gibi sorularla da üyeler rahatsız edilmiyor tabi ki. Sabahın 6sı ve GaRaJ'da 4-5 üye mevcut. "aa sen de benimgibi sabahın köründe GaRaJ'dasın. Ne tesadüf :):)" gibi mesajlar gelince de o butona basarım! ;)
  • syarar • 10 Nisan 2007 21:48 • #585411
    Dipnot2: Sadece "isim ne" gibi sorularla da üyeler rahatsız edilmiyor tabi ki. Sabahın 6sı ve GaRaJ'da 4-5 üye mevcut. "aa sen de benimgibi sabahın köründe GaRaJ'dasın. Ne tesadüf :):)" gibi mesajlar gelince de o butona basarım! ;)

Ben öyle bir mesaj yollama potansiyeli yüksek bir üyeyim. Aklınızda olsun. :D Sabah sabah sakata gelmeyelim. Az biraz mesajlaşmışlığım var sayın "•beklicem321•" ile. Umarım bana da yapmaz =) Geceleri hep "•sacredsoul•" giriyor siteye. Ben başkasını görmüyorum. Bir kez mesaj atmak geldi aklıma, sonra boşver;belki sabah kahvesini yudumluyor,belki melankoli yapıyordur diye düşündüm. =) Bulaşmadım. =)
  • SlipknotSlave • 11 Nisan 2007 01:30 • #585412
    o değilde...

böyle laf atıp geri çekiliyosun çıkan kavgayı izliyosun sonrada efenim yok bana saldırdılar şuşuşu donsun oku baştan şurda cıngar çıkartan kaç yorum var +19 bi muhabbet istiyosan yaşının gereği olarak sessiz kalabilirsin dimi ? hadi silinsin bu mesajda konuyu dağıtıyor diye...
  • NeGüZeL_İsTnbL • 11 Nisan 2007 01:55 • #585413
    Yani kısacası izmirli_teo nun düşüncesi kimsenin işine gelmiyor :S
  • sönmez • 11 Nisan 2007 03:48 • #585414
    evet çok güzel fikir bence de
  • nazmiyyeaah • 11 Nisan 2007 10:48 • #585415
    Garmesin karın boşluğu

bu özellik benim hoşuma gidiyor. ancak biraz torna tesviyeye soksak iyi olur.
    gelen her mesajın arkadaşlık etme isteği olmadığının şuurundayım.
    iki - üç ampul kafayı normal insanlardan ayırdedbiliyor ve butonu yerinde kullanıyorum.
    yeni arkadaşlar edinmek istemiyorum düşüncesindeki bir kişiyi yalnızca eş dost listesindekilerle sınırlamayı istemek trajikomik.
    itiraf ediyorumki, yeni arkadaşlar edinmek istemiyorum'u garajda hormanları fazla çalışan insansılara karşı bir zırh olarak kullanmak için işaretledim. yoksa garaj buluşmalarına eski - yeni arkadaşlarımı görmek için giden gayet sosyal bir canlıyım.

zilyon tane müdür var. sadece bekçi bakmıyorki bu işlere. 0 zaman o buton askıya alma butonu olsun. müdür de sorun nedir ? desin, yargılayıp salıversin garibi.
  • A Dead Castle • 11 Nisan 2007 15:35 • #585416
    o değilde...

Konu benim için kapanmıştır...

Düzeltme : İşte bir çoluk çocuk yorumu ;) Bu nedenle 19 yaş üzeri işte.

HereticSlave
    ahahah çok olgunsun..
  • 2_ • 11 Nisan 2007 18:03 • #585418
    bence gec bıle kalınmıstı senın dondurulman ıcın cunkı sende bılıyorsunkı sureklı aero kolonısıne davet mesajları atıyordun ve garajda reklam yapmak yasak ;)