Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Utanç..

• Netalllica • 9 Mayıs 2007 02:02 • #585862
    Demin nedir konu diye okumaya yeltendiğim ve karşıma 112 adet kırmızı harfler ile bu mesaj forum kurallarına uymadığı için silinmiştir ibareleri çıkan bir konu başlığı var idi
    Müziğin bir tür protesto sanatın muhalefet olarak sayıldığı konuşma ve düşünce özgürlüğünün ise insani bir hak olarak görülmesi gereken bu sitede ne yazıkki karşımıza bu tür görüntüler çıkıyor.
    Tahminimce bu konu ve bu mesaj da kırmızı renk ile beni selamlıyacak bir kaç dakika sonra.
    Bunca zahmet ve emeğim yüzünü dahi görmediğim beni tanımayan insanlar tarafından ellerinin altındaki ( sil ) butonu ile hiç olacak.

Peki bu yazılar müzik olarak karşınıza çıkınca neden benimsiyorsunuz ?
    Asiliği dik duruşu yeri geldiğinde iyi niyetli anarşistliği müzik eşliğinde tempolu alkışlar ile ( bknz. the wall ) destekler iken üzerine müzik yazılmamış görüşleri ve duruşları neden yok sayıyorsunuz.

Elbette bilmem kaçıncı maddenin C bendinin şunca fıkrasınca bir nedeni vardır ancak bu maddeleri koyanlar bahsi geçen konularda fikir sahibi değillermi ?
  • beklicem321 • 9 Mayıs 2007 02:19 • #585863
    Anarşistliği müzik eşliğinde templolu alkışlar ile destekliyoruz. Hadi hep beraber Bush'a, Tayyib'e, Bill Gates'e sövelim burda. Ama unutmayalım bunu müzik eşliğinde yapalım. Nasıl olsa burası bir müzik sitesi ve müzikle alakalı olmak zorunda. Alakalı olunca da hiçkimse sesini çıkaramaz. Değil mi?

dipnot1: "Müziğin bir tür protesto sanatın muhalefet olarak sayıldığı konuşma ve düşünce özgürlüğünün ise insani bir hak olarak görülmesi gereken bu sitede" tekrar etmek istedim. Şimdi yukarıda yazdıklarım, parantez içerisinde yazılanla uyuyor mu? Bence uyuyor.
  • sandiago ramon • 11 Mayıs 2007 09:41 • #585867
    Utanç.. bende yıllardır bunun için konuşuyorum!!!

evet benimde demek istediğim bu idi tamam belli kalıpları olabilir garajın,elbetteki haklı gerekçeleri olabilir,forum mesajlarını silmek için; ama artık bu gelenek halini alıp,keyfi tutum halinde,kişilere göre yapılıyorsa o zaman sahidende üzücü bir durum!yani sözün özü:gıcık listeleri hakkında ki forumum silindi,saygıyla karşıladım,ama en azından artık şu durduk yerde keyfi,taraf tutmalı mesaj silmelere yeniden bir çeki düzen getirilsin lütfen artık!!!
  • beklicem321 • 11 Mayıs 2007 10:53 • #585870
    Utanç

Açıkçası ben de üzülüyorum. Provake etmeye çalışıp, bazı şeylerin değişmesini istiyorsun. Benimle ya da diğer müdür arkadaşlarla ilgili bir sorunun varsa lütfen Garaj Bekçisi'ne ulaş. O sana yardımcı olacaktır eminim.
    Keyfi hiçbir mesaj silinmiyor. Üstelik bunu inan açıklamak zorunda değilim ama silmeden önce 2 kere düşünüyorum. Senin mesajın silindiği için haykırıyorsun. Eminim başkalarının mesajlarının silinmesi umrunda bile değildir, aynen başkalrının gıcık listelerinin boşaltma isteğin gibi.
    Kolay gelsin. Bekçiye ulaşınız lütfen.
  • ruhi hadi gül • 11 Mayıs 2007 11:07 • #585871
    Utanç

şu sebeplerden dolayı diyerek sadece belirli kişilerin mesajları silinmemiş.müdür olduğunu şimdi öğrendiğim biri ve garajın kurucusu olarak bilidğim kişininde mesajları aynen silinmiş demekki bir şeyleri ters bulup silmişler üyelerin iyiliği içindir diye düşünüyorum ayrıca sebebini öğrenmeden burda yargılamak da yanlış.sonuçta bursaı bizim için var üyelerine gıcıklık yapmak isteyen site yönetiileri diye bir şey olmaz ki önce bir sorup öğrenmek lazım yargılamadan önce.
  • Netalllica • 11 Mayıs 2007 11:22 • #585872
    Utanç

ruhi yazdıklarından provake ettiğimi düşündüğün sonucu çıkmıyordur umarım :)
    Zira ben sadece bu durumun hoş olmadığını gayet açıkça ifade ettiğimi düşünüyorum ilk yazımda
  • ruhi hadi gül • 11 Mayıs 2007 11:32 • #585873
    Utanç

geyik içerikli konuları uzatmayın diye yazılmış işte forum kuralı olarak.ben mesajları silinen foruma cevap yazdığımda gerçekten geyik almış başını gidiyordu hatta kendi görüşlerimi o ortamda fazla ciddi bile buldum.müzikle hiçbir ilgisi olmayan bir mevzu vardı ortada ve de bir sonuca çıkmıyordu.

sen daha duygusal bir açıdan baktın sanırım kendine göre haklı olabiirisn bakış açından dolayı saygı duyuyorum:)
  • teo_izmir • 11 Mayıs 2007 11:53 • #585874
    Utanç

forum müdürü olaya söyle bakalım 112 mesaj yazilana kadar daha önce niye silmediniz daha sonradan mesajlari sildiniz o zaman o kadar ilerlemesine izin vermiyeceksiniz ya da konunun dişina çikan mesajlari silceniz hepsini silmeniz yanliş bence saygilar
  • sandiago ramon • 11 Mayıs 2007 13:04 • #585876
    Utanç

ya arkadaşlar güzel açıklamalar yapmışsınız evet doğru dedikleriniz,yani garajda bazı forumlar hatta garajın yöneticilerinin bile mesajları silenebiliyormuş buda doğru,ama kasıtlı olarak maksatlı bir şekilde silinen mesajlarda var!bu gerçeği kabul etmek zorundayız!inanırmısınız benim konum tam 112 mesaj sonra silindi!hoppala!ya baştan siliceksin; veya sonradan sildiğin zaman kafalardaki acabalar oluşunca,önyargılı olmayın canım; bak müdürlerinde önemli kişilerinde mesajı silenebiliyor diye geçiştirmeyeceksin!çünkü bazı şeyler kanıtlanmadanda,olabiliyor ve işin kötüsü anlatamıyorsun,çırpınıyorsun ama olmuyor işte!
    Sözün özü,bu site inanırmısınız bu yasaklar,ne bileyim revizyonlar olmadan daha güzel işliyordu,biraz daha realise dık!şimdi tam tersi katı kurallar,sayısız müdürler,vs!Bu tartışmaları daha önce yapmıyorduk!mesaj silinmeleri ise,hakaret,adap,küfür,kısacası ahlaki unsurlar çiğnenince siliniyordu ,şimdi ise az biraz sanki tartışma ortamı oluyor gibi gerekçesiz(Bu ülkede bilgi edinme kanunu çıktı!bir çok kuruluş gerekçesiz red kararlarını geri çekti!yani artık açıklama yapmak zorunda değiliz diyemiyor bir çok kuruluş! ama maalesef buraya gelemedi.Gerekli görüldüğü taktirde silinir ve açıklama yapılmaz.Bu söylem artık mazi oldu. )sebeplerle siliniyor!istediğim sadece biraz daha serbestlik ve düşünce özgürlüğü!
  • syarar • 11 Mayıs 2007 16:53 • #585885
    Utanç

Örnek

Benim mesajlarım niye silinmiyor? Çünkü kurallara uyyorum.. Silinirse de "Ha Uymamışım" Diyorum... Müdürler de insan ve işlerini iyi yaptıkları kanaatindeyim..
    Bu forumun yasakları yok.. Kuralları var.. Kurallar çerçevesinde hareket edilir.. Özgürsünüz ama çerçeve dışında yazmak kaydıyla.. Müzik sitesinde müzikten bahsedilir..

Mesajınızı, konuyla ilgili foruma yazın. Eğer mesajınızı yazabileceğiniz uygun bir forum yoksa mesajınızı konuyla ilgili olabilecek başka sitelerin forumlarına yazın. diye de belirtilmiş.. Bahsettiğin başlık da konu dışına sapmış.. Topiği kaldırma yetkisi olmayan müdür de cevap yazılmasın diye hepsini silmiş.. Garaj'da alışıldık bir durum.. Özel bir sebep yok yani.. Bak müdürlerin bile mesajı siliniyor.. Örnek Alışveriş Bölümündeki Tişört Topiği.. :)