Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Forumda Çifte Standart

• BOY ON DI EDGE • 22 Ekim 2007 21:37 • #589131
    ?!

?!
    ne demek?
  • NeGüZeL_İsTnbL • 22 Ekim 2007 23:28 • #589138
    Bi söz vardı karetenin neyini iyilik için kullanıcam, ağzına ağzına vurucam işte.

Yani bazı arkadaşlara burası fikir paylaşım yeri değil laf sokma senpozyumu gibi geliyor. Adam reelde kişisel ezikliğini gidermek için gelip forumda ona buna laf atıp stres atıyosa, anlamaya değil azmaya devam ediyorsa, Nem in bi sözü geldi aklıma; millet için "Garaj bitmiş" gibi hala buranın suyu çıkarılıyorsa , ben bile beni rencide eden insana susmayıp cevap veriyorsam, sayın admin tarafından ciddi ve son bir uyarıyı alıyorsam, birileri birilerinin arkasına saklanıp, üç beş kolpa üyelik alıp kimliğini gizleyip ortalığı ve özellikle forumu bulandırıyorsa, Garajın toptan temizlik zamanı gelmiş demektir. Sevdiğim bu sanal mekanı bulandıranlara hep saldırcam yine saldırcam, ne kadar dışardan benim haksız olduğum görülsede sevdiğim nickimi kaybetsemde Garaj üyeleri artık kaybettikleri hoşgörü ve nezaketi kazanmalarının vakti geldi. Bir tek kişiyle kişisel çatışmam var bu uğurda onunla bile el sıkışırım.
  • linde_ • 22 Ekim 2007 23:53 • #589139
    Bir bakıma haklısın. Ama kişisel çatışma içine kimse durup dururken girmez. Millet alakasız anket, forum gibi yerlere sadece sataşmak için giriyor. Kimileri hava peşinde tamamen gazoz ağacı yazılar yazıyorlar. Akılları sıra ikilem oluşturacaklar. Birde anarşist takılanlar var. Yönetim ne yaparsa yapsın yaranamaz. Garajda herkes eşit kimse kimdeden üstün değil. Ben 2004 üyesiyim 2003 üyesiyim çok karizmayım. Çok şekil yazılar yazıyorum yeri değil. Garaj müzik birimi ama çoğu insan burayı başka amaçlarla kullanıyor. Mesela ben burada çok konuşan adam öneren adam gördüm ama icraat görmedim. Millete laf atmak çok kolay hele klavyeyi de çözmüşsen.

Burada herkes eşit. Sadece kendilerini çok üstün gören ve şekil yazılar yazan insanlar gruplaşıyor. Bunun önüne geçilse gerçekten büyük bir adım atılmış olacak. Şöyle bir çelişki var. Bu adamlar garaja sayıyor, sayıyor. Yönetime onu bunu atıp tutuyor. Millete sataşıyor. Ama hala GRJ'ın içinde. Madem GRJ kötü bir yer zengin fakir ayrımı yapılıyor. Girmeyin kardeşim sizde kurtulun bizde. Boşuna parmaklarınızı yorup heba olmayın.

Benimde bir takım insanlarla problemim var. Ama gerektiğince onlarla diyoloğa girmemeye çalışıyorum. Çünkü girersem kendilerini daha çok adam zannediyorlar. Sende öyle yap. Kendi çaplarında eğlensinler biraderler, kafadarlar.
  • NeGüZeL_İsTnbL • 23 Ekim 2007 00:13 • #589140
    Aslında asıl ana amaç daha farklı birbirine üstünlük kurmaktan daha öte popülerizm düşüncesi hakim. Garajın hemen hemen %95 i rock ve metal dinleyicisi ve bu %95 kitleye sorsan popülerizme karşı olanları %98. Ama gel gelelim senin söylediğin tavırları, kişisel çatışmaları tamamen Garajda popüler bir üye olabilmek için yapıyorlar. Bana kimse sen 2-3 kişiden fazla kişiyle herhangi bi sebeple atıştın diyemez.

Ben atışıp tartışıyorsam ya savunduğum bi konu üzerinde seviyeli bi tartışmadır ya da çok rencide edilmişdir saldırıyordumdur. Pek senin gibi dialoga girmemeye çalışıyorum ama öfkeme hakim olamıyorum zaman zaman. Ama yeri geldiğinde tam noktasında bitirmek daha mantıklı geliyor.

Onlar yine kendi çaplarında eğlensinler yine milleti rencide edici sıfatlarla yargılasınlar, yorumlarıyla dalga geçsinler, bu üyeler demekki bunu hak ediyor. therion tshirtünün üstüne giydiği fb şapkasını malzeme olarak kullansınlar yine. Uzaktan izliyorum.. beklemedeyim.
  • Aria GalaCtiCa • 23 Ekim 2007 00:59 • #589143
    Anlamadığım çok fazla şey oluyor bu sitede.

En çok göze batanlar bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlar, 19 yaşında lafa "ben gençken" diye başlayanlar, genellemenin allahını yapıp kurunun yanında ne yaşları götürenler, çakma Peder Zicklerler, geyik yapmasını bilmeden geyik yapanlar, "ben eskiyim adımızı anmadan salavat getirin" diyenler, eleştiri yapmaka müzmin muhalefetliği birbirine karıştıranlar, nickinin başındaki iki noktayı veya aldığı bir müdürlüğü matah birşey sananlar...

"Garaj'ın yazılarını beğenmediğiniz üyeleri" başlığına vereceğim örnek yazılar bunlar. Kişi bu davranışlardan kaçını sergiliyor ise bununla doğru orantılı olarak da sevmiyorum üyeleri. Ama insanların algılayamadığı olay buraının sadece sanal bir dünya olduğu. İnsanlar buradaki üyeliklerini kimlikleri ile karıştırıyorlar. Aria Galactica buraya gelmek için aldığım, yazılarımın altına tanınması için imza niyetine kullandığım bir rumuzdan fazlası değil. Ama işte, öyle insanlar var ki, sanki nüfus kağıtlarında buradaki nickleri yazıyor. Bir de karşılarında bir ekran ve önlerinde bir nickten fazlası olmayınca artık gerisini siz düşünün. Sosyal kimliklerinden çok da memnun olmayacaklar ki burada yeni bir kimlik yaratmaya çalışıyorlar kendilerine.

Ve bu çok sinir bozuyor. Karşımdakinin iyi niyetinden şüphe ettiğim anlarda gerçekten beyin yerine bir fincanlı sigorta olmasını dilemiyor değilim.
  • beklicem321 • 23 Ekim 2007 21:40 • #589155
    Biz forumda bu yüzden sevilmiyoruz. yazı siliyoruz, uyarıyoruz.. Ben bunu yaparım! Kimse bundan şikayetçi değil sanırım(yazıları silinenler hariç).. Burası geyik yapılacak yer değil. Burası bu yüzden seviyeli (forumdan bahsediyorum).. Anketler, yorumlar vs. vs. gibi bölümlerde ne oluyor ne bitiyor bilemem ama ben forumda böyle yazılar görmek istemiyorum, kimse istemez ben en başta istemeyenlerdenim. Çünkü bu forumu idare etmeye çalışanlardan birisiyim.. Görürsem silerim.. Bu ahkam kesme değil. Bu sadece sizden isteğimdir. Ne kadar yanlış düşünürseniz düşünün ama doğru olan da bu.

Yanlış yapılır.. Doğaldır.. garmes ile düzelitlmesini isteriz.. Doğaldır.. Düzeltilmezse o yazı öyle kırmızı kırmızı durmaya da devam eder.. Bu da Gerçektir..

Kolay gelsin :)
  • duygumm333 • 27 Ekim 2007 17:18 • #589235
    ya bişiy daha istiycem ben şu mesajları silinmiş konuları tamamen kaldırsanız nasıl olur??amma yer kaplıyoo yawwww.....
  • beklicem321 • 28 Ekim 2007 07:50 • #589247
    Bizim öyle bir imkanımız yok ama isteriz elbet :)
  • metalikmanyak • 28 Ekim 2007 09:22 • #589248
    Bu ne zamandan beri forum müdürlerinden isteniyor, ama daha önce hiç forumda görülmemiş birisi ukala bir biçimde dejenere bir Türkçe ile istediğinde mi kabul ediliyor?
  • NeGüZeL_İsTnbL • 28 Ekim 2007 09:33 • #589249
    al birini vur ötekine.. kolpalardan biri bu da beren apaçık belli olmuyor mu?