Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

turk rock

• uuucar • 6 Nisan 2004 14:21 • #431819
    bazı insanların türkçe rock olmaz düşüncesine çok sinirleniyorum.bunu düşünen ve söyleyen insanlara mavisakal,zardanadam,cem karaca,erkin koray,şebo,moğollar... v.b. örnekler vererek görüşlerinin çok saçma olduğunu belirtmek istiyorum.
  • poo_fighter • 6 Nisan 2004 14:59 • #431820
    Turkce rock olur cok gusel de olur ancak bizim rockcilarin Anadolu Rock diyerekten yaptiklari seyin gercekten rock olup olmadigi tartisilir diyorum. Cok turkce rock dinlemem ama bence Pentagram iyidir, hojtur.
  • poo_fighter • 6 Nisan 2004 18:07 • #431823
    ingilizce turk sanat muzigi heralde olmaz cunku turk sanat muzigi adi ustunde TURK sanat muzigidir. Ama batidaki unlu rockcilar rock'in evrensel oldugunu soyluyolarsa bi bildikleri vardir elbet. Sorun ingilizcenin (bence) rock muzik tarzina cok uygun bir yapisi olmasindan ileri gelebilir ancak (bence) bu sadece rockin batida dogmus olmasindandir bu turkce rock yapilamayacagi anlamina gelmez sadece bizim daha rock muzik yapmayi ogrenemedigimiz anlamina gelir.
  • Loogie • 6 Nisan 2004 21:42 • #431824
    turk rock olabilir... Ama böyle rock n roll şeklinde falan olmuyor. Sözler gerçekten uymuyor. Yavuz Çetin tek örneğidir benim için!... Müziği çok güzel... Sözler muhteşem ama şarkıya çok iyi uyduğunu söyleyemem!
  • uuucar • 13 Nisan 2004 12:09 • #431878
    peki rock müzik yapmak nasıl öğrenilir?rock yapmak için amerikalı olmak gerekmez herhalde?
  • bitliturist • 13 Nisan 2004 13:16 • #431880
    birisi nin dediklerine katılıyorum ben ama genede mavi sakal, pentagram ve ne yazık kı dumanın ılk albumunden bı kac sarkı da tamamen rock bana kalırsa.
    rock ın da anadolusu mu olurmus? ne kırac, ne haluk ne de digerleri tabiki rockla alakası yok.
  • pepperrina • 13 Nisan 2004 19:32 • #431891
    yapmayın rock müziktir müzik evrenseldir.. türk sanat müziği ayrı bir olay.. yani o müziği türkçe konuşsa bile diğer türki devletler de yapamaz.. eh biz de amerikan country müziği yapamayız. ama rock bi ülkenin müziği değil karşıtlığın müziğidir ve rock müziği hisseden ve isteyen herkes rock yapabilir bkz. bulutsuzluk özlemi, şebnem ferah.. ama haluk levent ve kıraç değil tabii..
  • Loogie • 13 Nisan 2004 21:06 • #431893
    Türkiye'de hiç bir rock grubu tam istediğim hard rock'ı yapmış değildir. Bir Guns N Roses , bir Deep Purple , bir Mr Big , Bir Europe , bir Steelheart , .... Çok sayabilirim... Bu şekilde gruplar yok... Tek kişi bilirdim Yavuz Çetin. Ama maalesef...
  • uuucar • 14 Nisan 2004 12:44 • #431901
    yavuz çetin dedinde içim cız etti.onu ayrı bir platformda konuşmak gerekir.türkçe rock olur,ama haluk levent,kıraç v.b- bu tür isileri pek dinlemediğimden aklıma gelmedi başka-bu isimler dişinda türkçe roch ı iyi yapanlar var ve ben severek dinliyorum.yani rock dinlemek için ingilizce bilmek zorunda değilim ki.
  • Silvermage • 14 Nisan 2004 13:26 • #431902
    Ya buna biz söz yazmayı bilmiyoruz desek?
    ya da yazdığımız sözleri müziğe uyduramıyoruz desek (veya farketmez tam tersi) ?

haluk levent konusuna da katılıyorum... anadolu death yapıyor bence :)