Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Zuhal Müzik

• Aria GalaCtiCa • 2 Temmuz 2006 15:12 • #562586
    Ya arkadaşlar bi de şöyle bişey var ibanezin resmi sitesinde 'sahte ibanezler kol geziyo resmi dağıtıcılar dışında kimseden ibanez almayın' tarzı bi yazı var; aynı sitede türkiyede distributor olarak zuhal müzik gösteriliyor ne yapacağımı şaşırdım ben de...
  • bimilyon1 • 2 Temmuz 2006 16:05 • #562587
    bu mağazalarda çalışan bizler gelen müşterilere kazık atmaya meraklımıyız sanıyosunuz anlamıyorum. her gün ortalama 20 tane gitar almak isteyen insan geliyor. 100$ a elektro gitar verdiğim zaman daha ucuzu yokmu diye bile soruluyor. ne kadar para verirseniz bu işe o kadar güzel gitarınız olur. kimse kimseyi kazıklamak için oralarda çalışmıyor. ama insan aptal olursa kendi kendini her daim kazıklar. dış yardımlara ihtiyaç duymaz kazıklanmak için.
  • Serpent_King • 2 Temmuz 2006 19:29 • #562588
    evet dimi.. aptal sb dreams lere 300 500 dolar fiyat çeken biz diiliz.küçücük çocuklar paralarını biriktirmişler gözümün önünde soyulmuşlar bu gitarın köprüsü niye böyle yamuk diye ağlıyolardı ne anlasınlar... satıcı dürüst olmalı...
  • ibanetze • 3 Temmuz 2006 18:48 • #562593
    müşteri de bilinçli olcak tabi.

ben evkurda bilgisayar reyonunda çalışıyorum,geliyo bi müşteri diyo ki "hediyesi var mı bunun","yok" diyorum "bu marka performansıyla bilinir" adam diyo "ama şu marka kamera kulaklık bi de yazıcı veriyo yanında" "gel" diyorum "Allah belanı versin,ben de veriyim sana kameraydı cartdı curttu" bilmiyo ki hangi bilgisayara taksa çalışır kamera kulaklık...benden onları koparmayı kar sayıyo,ne yapcaksın? onların da fiyatını koycaksın üzerine bu müşteriyi eli boş göndermiyceksin ama gelse bi müşteri bana bunun işlemcisi nedir?servisi nedir?dese...kendisi bilmiyo mu,tabi ki bilmek zorunda değil,ama hiç mi bilgisayardan anlayan tanıdığın yok be kardeşim..

yani ben kendi payıma tanıdığım yüzlercesi çağırsa hem bilgisayar hem gitar alırken fazlasıyla yardımcı olurum,hatta arkadaşımın arkadaşı için bile giderim gitar seçmeye bi dükkana ama noluyo,adam gidip almış aleti,bana gösteriyo,diyorum "sokmuşlar sana olum,bu gitar daha sana zarar verir,sap ayarı yok,perdelerde koma var" (ki genelde sap ayarı olmuyo zottirik gitarların alındığında)

hakediyolar bazan..ne diyorum yani,böylelerine müstahak,insan aylarca para biriktirir de hangisini alcağını gidip satış elemanına mı sorar o tabi ki kötü demeyecek malına :)
  • ibanetze • 3 Temmuz 2006 19:38 • #562595
    ille de zuhalden al demek değil o,git bi bak sahtesi belli eder kendini ben valla kokusundan anlarım basswoodu :o)
  • Serpent_King • 3 Temmuz 2006 22:12 • #562596
    :) öyle bir şey söylüyosun ki , gerçekten hiç tanıdığı olmayan biri gitar almaya gittiğinde kazıklandığında , hakkını arama gibi bi lüks yok :) "satıcı sattığı malın kusurlarını söylemek zorundadır".gitarın köprüsü yamuksa yamuk demeli , ona göre fiyat vermelidir.bunun tersi muameleyi hiç bir insan haketmez bana göre.senin düşüncen , yani "hakediyorlar aslında" lafın sadece bu ürünleri satan insanların gönüllerini ferah tutmak için söyleyebilecekleri bir laf.kaldı ki , müşterinin yanında anlıyor diye getireceği kişi de o köprünün yamuk olduğunu göremeyebilir , ya da çok iyi anlamıyordur vesaire... ne yapmak lazım yani kazıklamak mı lazım.elbette satıcı malı satmak için uğraşmalı ancak az önce de söylediğim gibi , iyi ve kötü yanlarını , eksiklerini , bozukluklarını söylemeli...
  • ibanetze • 4 Temmuz 2006 15:05 • #562598
    yav serpent,sen o müşterilerden değilsen,satıcı da değilsin bilemezsin yani..

genelde bu kazıklandım diyenler nasıl adamlar biliyo musun..mağazaya geldiğinde,adama sayıyosun şöyle özellikleri var,şunları kaldırır en son oyunları oynamayabilir duruma göre falan...,sonra öldüren soru geliyo;"ben onlardan anlamam kardeşim sen bana şunu döyle;bunla oyun oynanıyo mu,bunun kamerası var mı,hızı iyi mi,hafızası ne kadar?"
  • ibanetze • 4 Temmuz 2006 15:06 • #562599
    özelliklerini zaten çarpıtma gibi bi durumun olamaz,adama 512 "ram"li olanı 1 gb diye satamazsın ama adam zaten merak etmiyo ki,ya en ucuzu olsun diyo,diyosun abi bu senin dediğinm işleri yapmaz gene diyo boşver ucuz olsun,ya da işte benim işimi görür mü diye soruyo ne kadar ucu açık bi soru evet desen de olur yani..
  • ibanetze • 4 Temmuz 2006 15:09 • #562600
    geçen bi arkadaşımla gitar almaya gittik,çocuğa gösterdim,"bak" dedim "bu fiyata alabileceğin en sağlam gitar,trem falan yok sorun çıkarmaz,sap ayarı tam,manyetikler de h-h istediğin gitar tam olarak",sonra çocuk ne yaptı; orda başka bi gitar vardı superstrat kasa,kilitli köprü falan...anlattım "abi alınmaz ucuz gitarın böyle köprülü olanı...yapma,etme"..dinlemedi..ben de çektim gittim satışın sonunu beklemeden, şimdi gitarı kullanamıyo,köprü dağıldı iki ay içinde,vidaları arıyodu eleman harıl harıl..bu adama tabi müstahak,ben sanmıyorum ki bu isyankar arkadaşlarımıza kimse yardımcı olmaya çalışmamış olsun..adamlar kaşınıyo kardeşim..
  • ibanetze • 4 Temmuz 2006 15:12 • #562601
    mesajları aslında tek bi mesaj olarak yazdım ama malum garajın dejenere olayları,böyle bölünce engelleyemiyo..