Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Zuhal Müzik

• kkurt • 15 Ağustos 2006 17:16 • #562827
    el yapımı gitar?

arkadaşlar el yapımı gitardan bahsetmiştim size.

Bu klibi izleyene kadar bende mantıklı bir fikir olduğunu sanırdım:

http://www.youtube.com/watch?v=sUEQgQ8Z-uU

Bir iki önemli noktayı tercüme edeyim:

Gövdenin ağacı yapıştırılmadan önce 2 ay fırında kurutuluyor
    Yapıştırıldıktan sonra tekrar 2 ay kurutuluyor
    Sapı oluşturan tahtalar yapıştırıldıktan sonra özel makinede vakumlanıyor (bir bölmeye konuyor sonra o bölmenin havası boşaltılıyor) - artık ne işe yarıyorsa anlamadım.
  • ibanetze • 15 Ağustos 2006 18:22 • #562828
    kardeş bunu ciddi söylemiyosun heralde...

bi kaç yıl önce aynı mantıkla gittim murat sezen'e (pentagramdaki gitaristin gitarını yapan kişidir kendisi..) dedim ne kadara malolur sağlam bi gibson es335 kopyası,2900 euro+manyetik parası diye fiyat çekince,neyse dedim gibson da iyidir düşündüğümüzde..yani senin yaptığın kadar olsaz tabi ama 1800 dolar zaten hayalini kurduğum gitar...
  • davetsiz • 15 Ağustos 2006 18:26 • #562829
    el yapımı gitar?

yaa ben izleyemedim malesef.linkte bir sorunmu var acaba.sadece resimler var görsel olarak bir şeyler var.
  • kkurt • 15 Ağustos 2006 18:36 • #562830
    el yapımı gitar?

youtube'de sorun var, düzelir daha sonra...
  • Soulforger • 20 Ağustos 2006 11:15 • #562836
    2900 Euro = 3600 Dolar

Ken Lawrence'a gitar siparişi veririm ben bu kadar param olsa be =)
  • ludingirra • 3 Şubat 2007 02:23 • #563476
    istanbuldakinlerin de pek bi farkı yok, bikeresinde büyük bir ihtimalle alacağım bir ürünün fiyatını sorup cevap alana kadar geçen sürede arkadaşımızla canımız sıkılmıştı, soru sorarsın yanıtlamazlar, ama yüksek ücretli aletlere bakarken alet hakkında iyi yazarlar taki satana kadar.
    bikeresinde arkadaşıma bas gitar almak için gittiğimizde ilk başta bizimle kimse ilgilenmedi sorularımız yanıtlanmadı vs.. ama ciddi alıcı olduğumuz anlaşılınca oradaki görevli gitarı satabilmek için ağızımın içine düşmüştü nitekim gıcıklık değilmi almadık gitarı oradan.
    İsmini vermiyeyim yine başka bir tüneldeki mağazaya her gittiğimde ise (aldığım şeyler bikeresinde çantaydı genelde ise tel, pena vs.. olur) adamla espirileşiriz sohbet ederiz ki birbirimizi hiç tanımayız da.
    Önce insanlık...
  • beklicem321 • 3 Şubat 2007 10:10 • #563477
    Kullandığın kelimelere biraz dikkat edersen mutlu oluruz.
  • davetsiz • 4 Şubat 2007 18:39 • #563487
    bence çok güzel tanımladın,söylediklerine sonuna kadar katılıyorum.bende zuhale gitmiştim amfi fiyatı öğrenmek için.15dakka mağzada dolandım adamların ilgilendikleri yok.kendilerini ne zannediyorlarsa,herkezin onlara muhtaç olduklarınımı zannediyorlar.kimse gitmesin ozaman bukadar burunları havada olacakmı.gerçi millet pek gitmiyor gibi,öğrenmişler artık orayı.pek fazla müşteri göremedim orda bulunduğum sürede,zaten gelende sorup çıkıyorlar.kimsenin aldığıda yok,çünkü güvenlerini kaybettirmişler.ben amfi sorouyorum alıyor eline hesap makinası sanki bişey yapacakta hesaplıyor,pahalı diyorum ozaman şöyle yapak yok böyle yapak.böyle yapınca güvenemiyorsunda.kendileri kaybeder biz kaybetmeyiz.
  • SilverBullet • 11 Şubat 2007 14:03 • #563536
    Türkiyede müzik aletlerinin fiyatları (nasıl kazıklanıyoruz)

arkadaşlar ben 3 senedir ukrayna-kievde üniversitede okuyorum. öncelikle aşağıda bahsedeceğim şeyler için burayla ilgili bazı yanlış bilinen şeyelr kafalardan kaldırmak amacıyla biraz buranın ekonomik durumundan bahsedeyim.

biz buraya gelirken bize söylenen şuydu : herkes aşağı yukarı 100 dolara çalışıyor, zaten ekonomi berbat herşey çok ucuz, benzin, doğalgaz desen gırla gidiyor, orda aylık 100 dolar kazansan kral olursun falan...

fakat ben size biraz gerçeklerden bahsediyim. apartman dairesinde yaşıyorum ve gayet şehir merkezinden dışardayım yani zaten şehirde bi merkez var bizim istanbul gibi değil, oraya da en aşağı 1 saatte gidiyorum, evim 2 odalı (1 oda bir salon) kirası 370 dolar bunun nedeni evi 2 sene önceden tutmuş olmam, şu an 2 odalı ev fiyatları evin konumunu benimkiyle aynı tutarsan 600 dolar en aşağı, ayrıca 110 dolar sadece gaz,elektrik ve suya ödüyorum.

yılbaşından itibaren tüm belediye ve devlet hizmetlerine %300 zam yapıldı...

okulumda asılan iş ilanlarında c++ ve freebsd bilen 3.sınıf öğrencisine part time aşağı yukarı 800 usd maaş veriyorlar...

yiyecek içecek giyecek hepsi türkiyedekinden pahalı, sanırım ekonomik durumu anlatmam konusunda bunlar yeterli olur...

fakat müzik enstrümanlarına gelince birden ortam ucuzluyor gibi geliyor çünkü türkiyede fiyatlar abartı...

ben buradan sıfır esp ltd ex400 aldım. bilenler bilirler, istanbulda 1000 euro çektiler bana. galatasaray lisesinin karşısında esp nin distrübütörü vardı... bense buradan tam olarak 750 dolara aldım... farkı görüyormusunuz. bimilyon1 yukarıda epiphone lespaul fiyatı söylemiş. Epiphone Les Paul Standart Plus Vintage Sunburst 2524,5 grivna. 1 dolar 5,1 grivna yapıyor bu günün kuruyla... buyrun 495 dolar ediyor...

farklı gitar markaları ile karşılaştırma yapmanız için birkaç tane internet sitesi vereceğim (bunlar internetten satış değil, dükkanların internet siteleridir, siteler rusça)

http://www.muztorg.ua/catalog/?id=3518V0burada fender, epiphone,gibson, ibanez, jackson, peavey, prs gibi markaların fiyatlarını göreblirsiniz.

http://www.muztorg.ua/catalog/?id=3547V0 bu da aynı mağazanın bas gitarları

http://www.jam-music.com.ua/catalogue.php?cat_id=1 buradan esp, dean, framus, cort, line6, yamaha gitarları görebilirsiniz.

http://www.jam-music.com.ua/catalogue.php?cat_id=2bu da aynı mağazanın bas gitarları.

1 dolar = 5,1 grn tekrar söylüyorum para birimlerini çevirmekte yardımcı olsun diye.

umarım aklınızda bir fikir oluşmasına yardım etmiştir. türkiyede fiyatın yüksek olmasına tabi ki vergilerin etkisi falan var fakat ukraynada da vergiler var, hem de türkiyedekinden daha bile yüksek, kdv %20 ödüyoruz. düşünün artık. piyasayı yüksekte tutuyorlar türkiyede. bu da kazıklanmamıza yol açıyor.
  • gökhank • 11 Şubat 2007 18:09 • #563540
    Türkiyede müzik aletlerinin fiyatları (nasıl kazıklanıyoruz)

ukrayna'da kaç para dedin? (bkz:kiev otobüsü)