Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Zuhal Müzik

• kkurt • 4 Ağustos 2006 07:37 • #562763
    Zuhal Müzik noktalı üyeyi delirtti!!!!!!!

yok eğer bunu beceremiyorlarsa orayı süpermarket gibi işletsinler. isteyen istediğini alsın çıksın. alırkende malın üstündeki fiyatı da bilsin.

bence güzel fikir. fiyatları açıkça ilan etsinler. her gelene ayrı fiyat söyleme olasılıkları böylece ortadan kalksın. en iyisi bu.
  • rubber soul • 4 Ağustos 2006 12:52 • #562764

bana üstünde epiphone g400 550 ytl ye bırakıldı yazan bir kartvizit verdi anlaştık ve çıktım dükkandan.

Bunun üzerine fiyat attırıldıysa; buna ne denir bilemiyorum. Bu yaşadığın hadise çoklarının başında dert.Ayrıca 'fiyatı yanlış vermişim'lafına inanmak çok güç.
  • kkurt • 4 Ağustos 2006 13:07 • #562765

[zuhaldekinin aklından geçenler]: "öyle bi fiyat vermiştim ama... seni pek hevesli gördüm bu gitarı almak konusunda... acaba biraz daha fazla kazıklayabilme şansımı denesem mi....:D"
  • rubber soul • 4 Ağustos 2006 13:10 • #562766

Bak lafı ağzımdan aldın :) yaşa!
  • g25 • 5 Ağustos 2006 22:43 • #562773
    Zuhal müzik kesinlikle satış elemenları özellikle benimde başıma gelmiştir aynı durumlar.100 watlık anfide dandik wasburnu geçirdiler ama yanlış adama. gittim attım gitarı ki bana satarkene geri iade olmaz demişti , değiştirir başka veririz demişti ama karşısında işletmeci olduğunu bilmiyorlardı alınan mal ne olursa olsun 8 gün içinde mala bir zarar verilmeksizin iade edilir. Adam geri almamak için çok zorladı ama bal gibi geri verdim gitarı oda aldı
    isterse almasınlar ve gerçekten tünelde dürüst bir satıcı yok gibi az istisnalar olabilir ama genelde insanlara iyi yol gösterilmiyor hele yeni başlayanlara onun için sert olun taviz vermeyin gerektiğinde metal yumruğunuzu göstermesini bilin çünkü ondan anlayan insandışı var özellikle zuhal müzikteki o ... satıcı
  • Serpent_King • 5 Ağustos 2006 23:53 • #562774
    "guitar music shop" tüneldeki dürüst satıcılardan biridir.çünkü arkadaşlarım benim ordan biliyorum.
  • mustin • 7 Ağustos 2006 10:07 • #562780
    istanbuldakini bilmem ama ankaradaki zuhal elemanları çok artist.o yüzden ben ve arkadaşlarım alışverişi kestik.bir insan müşteriye bu kadar mı alttan bakar anlayamıyorum.her gittiğimizde ayrı bir tavır.ankaradaki arkadaşlara tavsiyem sizde alışverişi kesin.müşteriye daha saygılı efendi insanlardan alışveriş yapın.herşeyden önce insanlık önemli derim.
  • davetsiz • 8 Ağustos 2006 01:07 • #562781
    arkadaşlar rica ediyorum kimsenin dükyanını veya falancanın ismini savunmasın burda.hepsi orda bir ateş çemberi içerisindeler.ellerinden gelenleri biz müziğe ,müzisyenliğe gönül vermiş arkadaşları ellerinden geldiğince yolan.kazzıklayan bir zihniyet anlayışındalar.savunulacak en küçük bir noktayı bırakın,bir atom molekülü kadar savunulamazlar.birde şu dükyanda bana indirim yaptı diyen arkadaşımın belliki piyasa ve piyasa insanından pek te haberi yok.adamlar sana %150 den fiyat söylüyor,sonra vay efendim şöyle iskonta yaptım böyle iskonto yaptım.ağız yaparlar anca başka hiçbir şey deyil.sana o indirimi o dükyanın sahibi arkadaşın bile olsa yapmaz.kimse kimsenin babasının oğlu deyil ki babasının oğlu olsa bile ayakta götürür.bir ikincisi de gerçektende zuhal de o yürek o cesaret varsa internette verirler fiyatlarını.bizde görürüz.bakalım ozamanda biz toptancıyız yok bizim iso kalite güvencemiz var cartımız var curtumuz var,kapılara isoyu asmalarını görürüz ozaman.veremezler hem eğer verirlerse mal dağıttıkları adamlarla yüz göz olurlar.neden diyeceksiniz şimdi hani bunlar toptancı ya doğal olarak ta fiyatları daha az olacak,çünkü kendi tabirleriyle en ucuzu onlar..eeee sonra ne olacak, piyasa bir birine girecek.sen bize hem mal veriyon hemde elimizdeki malları sabota ediyorsun demez mi diyer dükyanlar.o yüzden bir kaçtane adam almış bu işleri ellerine istedikleri gibi oynatıyorlar milleti.
  • davetsiz • 8 Ağustos 2006 01:16 • #562782
    bildiğim kadaıyla istanbulda çok iyi ustalar varmış.istanbuldaki arkadaşlar çok şanslı bu konuda.ben olsam sizin yerinizde en iyi ustalarla tanışır muhabbet ederim.sonra istediğiniz model vede yapacağınız müzik tarzında gitar yaptırırdım.şöyle bir örnek vereyim nasıl ki türkiyeye orginal levis veya Tommy Hilfiger gelmiyorsa veya defoluları geliyorsa veya şöyle açıklıyım gözle görülmeyecek belkide kusurlu ürünlerin geldiğini.aynen türkiyeye gelen gitarlardada öyle.o yüzden gidip adam akıllı bir ustaya yaptırmak daha iyi.örneğin serdar öztopla istanbuldaki arkadaşların tanışma fırsatı oldukça yüksek.serdar öztopun bir tane gitarı var el yapımı. sanırım bu gitarı bir türk usta yapmış kendisiyle bir program yapılırken bir demecinde geçmişti yanılmıyorsam.diyeceğim bence serdar öztop bile bu konuda yardımcı olur,yazışma veya telefon,yüzyüze görüşme.yine dediğim gibi ben olsam değerlendirir dim
  • acatalepsyst • 8 Ağustos 2006 04:08 • #562783
    ya şöyle söyleyeyim,benim bi akrabam mali müşavir,müsteşar..alınan ürün t-shirt olsun,meyva suyu olsun,bilgisayar olsun,geliş fiyatının (toplu aldıkları için) 2 ila 8 katı oynadığına şahit oldum..bazı ürün istisnaları da olabiliyor..gitar içinse örneğin 300 dolarlık malı 500 e sattıkları aşikardır kanaatindeyim.genel olarak konuşuyorum zuhal için değil.bu işler 20 - 30 ytl kar yapmakla zaten dönmez..geçirmelerde olabiliyor o ayrı..

sonuç olarak tavsiyem,herhangi x mağazasının devamlı müşterisi olun,tele penaya kadar ordan alın,arada müşteri götürün ya da mesela gitar alınacağı zaman gitar almayı düşünen 1-2 arkadaş daha bulun.öylece gidin,sağlam bir diplomasi ve güler yüzle o malı tahmin edemeyeceğiniz -fiyata- alırsınız.mutualist yaşamdır bu,iki tarafta mutlu olur,sevinir,neşe yerine gelir.ben denedim,kendimden biliyorum.