Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

ESKİ ÜYELER ANLATIN BAKALIM ESKİ GARAJ NASILDI?

• BLACK SOUL • 5 Nisan 2005 01:44 • #567641
    Ciddi anlamda merak ediyorum ilk üyeler bu konuda bilgi verirse üyesi olduğum site hakkında bilgi almak istiyorum. Bekçi affına sığınıyorum bu konuda üye arkadaşlarımdan bilgi almak istiyorum. Cevap veren herkese şimdiden teşekkürler.Değişimi kuruluşundan bu yana hep beraber görelim...
  • Affedilmeyen • 5 Nisan 2005 02:05 • #567642
    GaRaJ forumlarında toplam 1819 mesajınız var

:))
    işte boyle birşeydi garaj. ben daha bir yılımı doldurmadım
  • thriller • 5 Nisan 2005 03:01 • #567643
    Eski garajın şimdiki garajtan pek farkı yok aslında...

en büyük farklılığı sohbet odasının artık olmaması...Sohbet odası varken bahsettiğin eski üyeler :) oraya girerdi...Daha sonra kapandı...Bunun dışında forumlardaki bir kaç değişiklik dışında bişey değişmedi...
  • BLACK SOUL • 5 Nisan 2005 12:34 • #567644
    bu foruma ilk yazacak kişinin sen olduğundan emindim AFFEDİLMEYEN :)
  • gitarTELi • 5 Nisan 2005 13:11 • #567645
    eski garaj mı
    ahh dostluk ve kardeşliğin yeri idi :(
    kumdan ın hepınıze selamı var...

kopmayantekteL
    by gitarTELi
  • Ktulu • 5 Nisan 2005 15:03 • #567647
    GaRaJ forumlarında toplam 2371 mesajınız var

En aktif 1. ben
    2. karete
    3. cc_baran
    4. Affedilmeyen

...şeklinde gidiyor...

En çok online olma süresi açısından bakarsan

1. ben
    2. bekçi
    3. nem'dir heralde :)

sohbet ve cırcır forumu kapandıktan sonra epey soğudu ortam.

Tabii ki yeni insanlarla tanışma, dolayısıyla bilgi paylaşımı da azaldı. Ben grup elemanlarımı bu söylediğim yerlerden bulmuştum.

Ama şimdi ilanlardan ya da forumlardan aramaya kalksam heralde 6 aydan aşağı sürmez sadece istediğim birisini bulmak... Sonuçta bi müzisyeni sadece çaldığı enstrümana göre değerlendirmiyosun gruba alırken. Kişiliği, insnlarla olan uyumu, davranış şekilleri, karakteri hakkında da bilgi sahibi olmak gerek. Bunun için en iyi ortamlar garajda vardı. Sadece bilgi alışverişiyle olmuyo bu işler. İnsanların birbirini tanıması da gerekiyo.

Müzisyenlerin kendi aralarındaki iletişimin sağlanması daha hızlı olmalı bence. Bir ilannın yayında kalma süresini ve garmes ya da maiille iletişimin zoluğunu düşünürseniz bunun ne kadar zor olduğunu daha da kolay anlayabilirsiniz. Garaj, müzisyenlerin aralarındaki iletişimi en kolay sağlayacak yer Türkiye'de ama bu iletişim türünün de hızlı olması gerek. Zamanında sırf garaj sohbet var diye MSN almayan ve sohbet kapandıktan sonra MSN alan çok insan tanıyorum.

Şekil 1A: metaligirl, leeryan2911, ben :)

Bu ortamlar kapandıktan sonra iletişim zorlaştı ve sadece alışveriş ve enstrüman forumları işe yarar olarak kaldı. Tabii bu forumları kullananan arkadaşların sayısının azlığı ve kullanım sıklığına da bakarsanız zaten çok yetersiz olduğunu görürsünüz. Bence bu forumların blog'lar kadar sık değişmesi gerekiyordu ama dünden beri 1 tane mesaj geldi mesela enstrüman forumuna..

Aradaki fark burda.

Dünden beri sohbette en az 20 kişiyle konuşmuştum bu arada. İlla ki aralarında istediğim bilgiye sahip birisi de olacaktı.

Gitarda tellerin yükseklik ayarı nasıl yapılır diye bi soru sor, 1 ayda anca kesin cevabı alabiliyosun.. Ki gitarı elime aldığımdan 15 gün sonra ilk parçamı çalıyorum yani düşün...

İletişim çok yavaşladı garaj içinde... Eskiden böyle değildi...
  • karete • 5 Nisan 2005 15:27 • #567648
    GaRaJ forumlarında toplam 2436 mesajınız var
    aRtı öteki üyeliğimde kareteden öncekinde 1200 mesaj vardır :) söz notalar cart ..
    onlıne suresıde siz garaja geldiğiniz zamanlarda ben pc mi 2 gun kapatmadıgımı hatırlıyorum şimdi bi deişiklik yap istersen :)
  • Ktulu • 5 Nisan 2005 15:32 • #567649
    Söz nota bilmemne onları eklersem benim 10.000 de olur karete :)

olay pcyi kapamamak diíl ki sitede gezip tozmak :)

eş-dostta ben seni günün 3-4 saati anca görüyorum. Muzikpark'ta da gizli yapmışsın heralde hiç online olduunu görmedim :P
  • karete • 5 Nisan 2005 15:34 • #567650
    onları eklemedım zaten bazen garajdan çok mesaj gelınce uyelıkten çıkıyorum okadar yazacagım bişey olursa tekrar açıyorum sen bu sıralar fazla takılmaya başladın heralde .)

şunuda yazma gereği duydum garajda 100 mesajı olupta çok etkin kişilerin olduğunu biliyorum
  • Ktulu • 5 Nisan 2005 15:41 • #567651
    Evet yaklaşık bi 8 aydır :)

Ya konu popülerite yarışması diíl :)

Adam eskiler nasıldı şimdi nasıl diye soruyo 1 sayfa yazı yazmışım 1 satırına takmışsın :)