Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

ESKİ ÜYELER ANLATIN BAKALIM ESKİ GARAJ NASILDI?

• Yiaa • 5 Nisan 2005 21:38 • #567665
    nihahahaha.

eski garaj neydi biliyomusunuz?

perşembe günü iş çıkışı arkadaşlarla buluşmaktı.
    gecenin 11'inde müzik aşkıyla stüdyo aramaktı.
    forumlarda ve sohbet odasında konuşmaktı fikir alış verişi yapmaktı.
    Affedilmeyen'le, KILLER ile bilibilibop yapmaktı. (annadınız siz annadınız)
    sonra karetenin yemek yemeye gidişi ile ilgili konuşmaktı.
    ramazan'da sahurdan sonra beraber sabahlamaktı.
    Oğlum hadi bi grup kuralım demekti
    Abi ben klavye çalarım ama öğretirseniz demekti. :)
    Abi bir sıkıntın mı var demekti hiç sohbette yazmadığında.
    Bekçiyi Ktulu veya karete zannetmekti garaj.
    baranthalas'ın yazılarına gülmekti garaj.
    gitist'i online görmediğimizde elektrikler kesildi diye düşünmekti garaj.

ahanda benim gözümde garaj buydu. çok acıklı konuştum lan ağlıycam.
  • Ktulu • 5 Nisan 2005 21:43 • #567667
    Bu yaz geçen yazdan daha güzel olucak Kemal!

• HardrocK • 5 Nisan 2005 21:51 • #567668
    Çok eski değilim ama belirli bir tecrübem var bu sitede.Belki İstanbul da otursam herşey daha farklı olabilirdi,şimdi garajın çok aktif üyeleriyle gözle görülür bir samimiyetim yok ama garaj buluşmalarına falan gelseydim çok iyi olurdu.Neyse bende yorumumu getireyim o zamn:

Eski garajdaki sohbet odası ve cırcır vırvır olayı çok iyiydi en ufak bir derdi olan adam gelip cırcır vırvır a yazabiliyordu,mesela biri Aşığım üleyn var mı diye bi topic açmıştı,söylemek istemiyorum (ktulu:) veya bi arkadaşta 10 kurşununuz olsa kimleri vururdunuz gibi değişik konu açmıştı (666) yani bi samimiydi garaj.
    Şimdide öyle ama o kadar değil.

Ha birde sapık yoktu eskiden garajda dikkat ediyorum şimdiki yeni üyelere yaşını göz rengini bilmemnesini yazmış yani gereksiz bence bunlar.

Eskiden bir şey eklendiğinde siteye bekçi hemen onay verip koyardı siteye.Ama 1.5 ay önce siteye bi edevat ekledim,eklenmedi bekçiye mesaj attım,tamam şimdi aktif yaparım dedi ama hala bişey yok.

nesse aklıma bu kadar geldi şimdilik..

The Wolfram
  • Ktulu • 5 Nisan 2005 22:00 • #567669
    Eski garajdaki sohbet odası ve cırcır vırvır olayı çok iyiydi en ufak bir derdi olan adam gelip cırcır vırvır a yazabiliyordu,mesela biri Aşığım üleyn var mı diye bi topic açmıştı,söylemek istemiyorum (ktulu:) veya bi arkadaşta 10 kurşununuz olsa kimleri vururdunuz gibi değişik konu açmıştı (666) yani bi samimiydi garaj.
    Şimdide öyle ama o kadar değil.

+1

• metaligirl • 5 Nisan 2005 22:02 • #567671
    Bu yaz geçen yazdan daha güzel olucak

inşallah Tuncay...

Eskiden garajda sabah 9 akşam 1 online'dım... bekçinin bana "gözlerin bozulmuyor mu monitör karşısında?" diye garmes yolladığını çok iyi hatırlıyorum.... keşke o çok eski garmesleri saklıyor olsaydım.... GaRaj'ın bu kadar değişeceğini bilseydim bir tekini silmezdim o mesajların... şimdiyse günde gelen garmeslerin nerdeyse tamamını okuduğum an siliyorum....

Yemeğimizi bile monitör karşısında yediğimiz günlerdi o günler... ev halkının kafayı üşüttüğümüzü düşündüğü günlerdi... sohbet odasında sabahlara kadar sohbet ederdik... kanalda sanal "alem" yapardık.... Ufuk Abim (Affedilmeyen) açardı rakıyı... ben eski dostları söylerdim.... Tuncay'dan (Ktulu'dan) gizli çekirdek çıtlatırdık kanalda o away olduğunda... hep op olduğu için "çekirdek yasak yerleri ben süpürüyorum" derdi :)

Garajdayken sanki bir internet sitesinde değil de bizim biraraya gelmemiz için oluşturulmuş bir çatının altında gibiydik...Hatta bekçiye minnettardık bize böyle bir ortam sundu, bizi biraraya getirdi diye...Herkes severdi bekçiyi... hatta bazen adımız "bekçi yalakası"na çıkardı kimizin :))... kimi zaman kavga ederdik müzik hakkında konuşurken... :)) kimimiz metallica'yı savunurduk, kimimiz megadeath'i :)) sonra da hiçbir şey olmamış gibi açardık rakıları yine :))

GaRaj eski GaRaj değil.... eski tadı yok... aylar önce girmek için bilgisayarın açılmasını bile sabırsızlıkla beklediğimiz siteyi şimdi açmaya üşeniyoruz bazen... kim suçlu? kimse "ben" demiyor...
  • karete • 5 Nisan 2005 22:50 • #567673
    selamın alındı ;)
  • ADIO • 5 Nisan 2005 23:24 • #567674
    eskiden şuralar dutlukta...şurda da bağlarımız vardı...şindi hepsi gitti..
  • gitarTELi • 5 Nisan 2005 23:28 • #567675
    garaj eskiden sabah işe giderken patrona ben sabah gelemem 11 e kadar dersim var deyip
    evden 8,00 de çıkıp cafeye koşmaktı...

sohbet odasında 2 kişi gördüğümde bayram yapmaktı..

eskiden herkezi garaja uye yapmaya çalışmaktı..

kopmayantekteL
    by gitarTELi
  • m_use • 5 Nisan 2005 23:30 • #567677
    kesinlikle katılıyorum.garaj eski garaj degil gercekten.her taraf krolarla doldu,sacmasapan mesajlarla.ve en önemlisi(yani benim acımdan) sohbet odasının kapanışı gercekten cok kötü oldu sırf karate,killer,kumdan...ve hatırlamadıgım bi sürü kafa insanlarla muhabbet edebilmek için evden kacıp cafeye giderdim.ve annem beni seni eve almıycam diyene kadar durmaktı:) ama şimdi nerdeee..
  • pesimist • 6 Nisan 2005 01:30 • #567678
    Şöyleki bir mesaj lara bakıyorumda ...
    Müzik biriminden daha çok aile ortamı gibi bir yermiş garaj çoğu kişinin gözünde...
    Aile içinde ne kadar samimiyse burdada öyle samimiymiş garaj üyeleri...
    Müzik için bişeyler yapmaya çalışanların biraraya geldiği bir mekanmış garaj...
    Bu sitenin en çok online olan üyelerindenim.. halada öyleyim...
    Ve bişey söyleyim müzik adına herşey eskisi gibi...
    Yanlızca ortadaki aile samimiyeti dağıtılmaya çalışıldı... Ama samimiyet dağıtılamdan başka bir kanala süpürüldü garajdan...
    Samimiyetide bir kaç salak abaza kız-erkek aramaya gelen gerizekalılar başka yere süpürdü...
    Daha doğrusu süpürmesine sebep oldu...
    Garaj saadetinin bozulmasına izin vermeme çabalarımızı "garajda ağalık sistemi var eski üyeler yenileri istemiyor" diye yorumlandı...
    Sonuç...

Eski üyelerden sadece birkaçının ziyaret ettiği, 100 ü aşkın kişinin online olduğu ama sadece garmesler yoluyla arkadaş aradığı bir internet sitesi...

Forumlarda ktulu,karete kadar mesaj ım yok ama ktulu da bilir benim hiç forumlara mesaj yazmadan bütün gün garaj da olduğumu...

neyse...
    bekliyoruz...

saygılarımla
    pesimist