Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Hayko Cepkin'e Yapılan Saldırı Hakkındaki Basın Açıklaması

• darkest_person • 10 Ağustos 2009 00:00 • #638208
    arada bi iki denyomuz hayko cepkine sanatçı değill demiş hayretle okudum canlarım sizin düşünceniz o olabilir bağırıyomuş ediyomuş diye sanatçı mı olmuyo insan? adamın tarzı o yani seni duyan bütün şarkılarında bağırıyo sanır. sen önce al albümlerinide bi dinle dur şurayı özellikle yazayım "ÖNCE ALBÜMLERİNİ SATIN AL!! DİNLE İNTERNETTEN İNDİRME" özellikle dedim sakın indirme al ve dinle diye. ondan sonra buraya gel yaz bakalım kaç şarkısında öyle bağırıyo sonrada sanatçı olup olmadığını tartışabiliriz "furkanmacit" arkadaşım
  • kyakuz • 10 Ağustos 2009 00:00 • #638209
    Davut Güloğlu sevilir ya da sevilmez ama sonuç olarak bu ülkenin sanatçılarından olduğu için saygılı, edepli ve kişilikli olması gerekirdi. Sanatçı olarak görüyorsa kendini öncelikle saygısını korumalı, kendini bilen biri olarak görünmeliydi.

Hayko Cepkin bir müzisyen olarak, yorumcu olarak, söz yazarı vs.. vs.. kısacası sanatçı olarak saygısını bozmadan televizyon ve dergilerle evlerimize kadar girmekte. Davut güloğlunun yadırgamaya çalıştığı adam, o görünüşü ile bizimle yaşıyor seviliyor ve takdir ediliyor. Peki Davut güloğluna ne veriliyor ? ne saygı nede sevgi. Sanatçı kişilik denildiğinde öncelikle saygısını koruyan birisi olduğunu göstermeli.

Olmadı davut elendin (:
  • zodiacdrumm • 10 Ağustos 2009 00:00 • #638210
    Davut Güloğlunun albümü yeni çıkmış albüm kapağını gördüm yanlışlıkla gay gibi fotoğrafları var tabi albümün tutması imkansız ne yapıcak ilk single yayınlanmış birilerine laf atıcak en kolay kime atar hayko ya attı lafını haberde oldu şimdi davut güloğlu reklamını yapmıs oldu bunun gibileri şaklaban demiş kendisi ama asıl şaklabanın kendisi olduğunu tüm türkiye zaten biliyor.
    sadece türkçemizi kirleten bu iğrenç adamın
    komürlanmiu yazilmuş anam senun kaderun sözlerini dinleyin ve bana lütfen etnik köken kıl yün muhabbetler yapmayın
  • alicanelagoz • 10 Ağustos 2009 00:00 • #638211
    bu davut güloğlu kendini ne sanıyor yahu, karadeniz müziğinin bile içine etmeyi başarabilen bir adam kalkıp da hayko cepkine nasıl laf atabiliyor hayret doğrusu. Ayrıca bazı akl-ı evvel arkadaşlar, Hayko Cepkin için sanatçı olmadığı kesin falan demişler. Evet yaptığı işin hiçbir sanatsal değeri olmadığı için, hiç bir birikimi olmadığı için yıllarca Moğolların tonmaisterlığını yaptı.Türkiye müzik tarihinde bir çok başarılı düzenlemeye imza attı. Ve ayrıca, bağırmak sanat değildir diyosunuz ama, brutal/scream vokal denilen bir şey duydunuz mu çok merak ediyorum. Türkiyede Bahadır Uludağlar'ın tahtını sallayacak bir ses kalitesine sahip bu anlamda.
  • cadıoz • 10 Ağustos 2009 00:00 • #638212
    Hayko önüne kemik mi attı Davutcum, yoksa seni keser diye mi korktun? Korku filmlerine konu olan maymun görmedim ama senin gibi tiplerden en az 3 tane bulunmakta her birinde… Bunların büyük bir çoğunluğu da kendi salaklıklarından filmin ilk 5 dakikasında nalları diken saf kurban rolünde; lakin onların Laz olmaması ne kadar kötü değil mi? Sende bu potansiyel varken 1 dakika bile şansın yok. Kendi korku filmini yarattın Davut şimdi sana İYİ SEYİRLER!...
  • mayfly • 10 Ağustos 2009 00:00 • #638213
    davut güloğlu'nun dikkat çekmek için yaptığı bu yorumun magazinsel boyutu olmadığı gibi sanat ve sanatçı olgusuna sığmayan saçma sözleri olması (vururum vs.) durumun ne kadar içler acısı olduğunu göstermeye yeter umarım.. belli bir yozlaşma sonucu bu adamların hak etmedikleri popüleriteye gelmeleri ve bunları kaldıramayışlarının örneğidir.. ek iş olarak müzik yapan bu tahsilatçılardan nasıl bir mantık bekliyordunuz ki.. kanuni hakkı aramak en mantıklı çözüm olmuş o yüzden hayko gereken cevabı vermiş..
  • igzas • 10 Ağustos 2009 00:00 • #638214
    ey davut senin nerden cıktıgın bile belli değil
  • meTal baget • 10 Ağustos 2009 00:00 • #638215
    kendisine bakmadan başkaları hakkında yorum yapan kendini bilmez biri daha...sen önce git bir aynaya bak be yeni imaj diye kendi tasarladığı elbiseleri giyiyor mal(!) karı gibi göğüsü açık çok mal bir kıyafet yırtık pırtık güya karadenizli elbiselerinde karadeniz yöresini andıracakı şeyler var ama hiç yakışmamış...ayrıca sen kim oluyorsunda hayko hakkında ileri geri konuşuyorsun...
  • sheltox • 10 Ağustos 2009 00:00 • #638216
    beyler..
    sen scream vokal nedir bilmeyebilirsin bilmek zorunda da değilsin ama kişilerin fiziksel özelliklerine laf söyleyemessin.. bu zaten senin inancına göre günah davut efendi..sen kimsin.. müzikten ne anlarsın.. iki tane nota adı biliyo musun acaba.elin silah bırakıp bi gün bi enstruman tuttu mu acaba.. ( kemençe haricinde)

asıl üzücü şey garaj üyesi bir arkadaşın "bu da sanatçı mı?" diye yorum yapması.Kendisini haykoyu tanımamak cahilliği ile itham ediyorum.. açık konuşmak gerekirse ben de haykonun son yaptığı işlerde, son derece güzel olan şarkılarını scream vokallere boğarak o tarafa kaymasını fazla abartılı buluyorum .. ama haykonun sanatçılığından ,sağlamlığından, adamlığından kimsenin şüphesi olmasın...
  • sheltox • 10 Ağustos 2009 00:00 • #638218
    (alıntıdır) olayı ben bilmiyordum.. ama cidden herif bayaa içerlemiş.. küsmüş zavallı yavrucak.. niye ilgilenmiyosunuz olm davutla niye alkışlamıyosunuz onu.. :)

hayko cepkin' e kinini kusan türkücü. 'nerden bu kin' diye soracak olursanız; cevabım disko kralı. davut güloğlu, ışın karaca ve hayko cepkin'in katıldığı disko kralı' nı izleyenler bilir. o programda hayko ve ışın mükemmel bir ikili oluşturmuş ve herkesi coşturmuşlardı. nasıl coşturmasınlar, ikisinde de ses muhteşem. her neyse bu sırada okan bayülgen davut' u da sürekli bu performansa katmaya çalışıyor, yalnız davut ısrarla gitmiyordu onların yanına. gitmez tabi haklı; iki tane müthiş ses ve yetenek var abi ortada, davut onlarla nasıl aşık atsın. ama anladığım kadarıyla bu olay davut' ta hazımsılık yapmış. kendisi yeni albüm yapmıştı halbuki. 'hep beraber coşaluum bari' diye şarkısını da söylemişti. neden böyle olmuştu peki? neden tüm seyirciler hayko ve ışın' ı delice alkışlıyor, kimse onunla ilgilenmiyordu? tabi ya, tek suç hayko' nun.. bir an önce intikamını almalı, hayko' yu incitmeli herkesin önünde küçük düşürmeliydi. ve davut sonunda öyle saçma sapan sözler etti ki, herkese kalitesini göstermiş oldu. gördüklerimi abartıyor, saçma bir senaryo kuruyor da olabilirim, ama ne fark eder ki? sebep ne olursa olsun,bir insanın fiziksel özelliklerini böylesine eleştirmek, 'maymuna benziyor' filan demek nedir yahu? eleştireceksen git müziğini eleştir adamın, ama yok işte kapasite. ama hayko' yu tebrik ediyorum avukatı aracığıyla cevap verip muhattap olmadığı için.