Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

korsan mevzusu

• nalan81 • 15 Haziran 2006 18:41 • #562533
    serdar ortaç v.b. insanların albümlerini bedava verseler alıp dinlemem zaten

gerçek sanatçıları sonuna kadar destekliyorum.

aynen katılıyorum.
  • rubber soul • 15 Haziran 2006 20:35 • #562534
    çok duygusalca yaklaşmışsın fakat bu kadar büyük bir mevzu değil bu.çağın gerekleri bunlar. kimse artık bırakın korsancılığı download olayını konuşmamış.Birilerinin ekmeksiz kaldığı lafı bence klişe bir laf kusura bakma.hangi meslek grubu bir anlatırmısın bana bu korsan yüzünden mağdur olanlar?
  • nalan81 • 15 Haziran 2006 21:27 • #562535
    download olayı çağın gereğidir haklısın kimse de geçemez önüne ama korsan cd ya da kasetlerin üretilip satışa sunulması çok farklı ve
    bunu yapanlar emin ol ki başka işlerle de profesyönelce ilgilenen insan?lar,korsan mafyası, dilenci mafyası,organ mafyası, uyuşturucu mafyası...farketmez çeşidi, bir pislikten kazanılan para ötekine aktarılır,kullanılır v.s. memleketin hayrına gayet güzel değerlendirilir
    Birilerinin ekmeksiz kaldığı lafı bence klişe bir laf kusura bakma.hangi meslek grubu bir anlatırmısın bana bu korsan yüzünden mağdur olanlar?

her işte,cüzi paralarla çalışanlar ve işin kaymağını yiyen ensesi kalınlar vardır ve o işi sekteye uğratacak bir durum karşısında da mağdur olanlar da ensesi kalınlar değildir elbette sadece bunu anlatmaya çalışmıştım
    SAYGILAR...
  • DEPRESYON HALİ • 15 Haziran 2006 22:24 • #562536
    ulaşmamın mümkün olmadığı bazı yurtdışı kayıtları/konser görüntüleri için KOPYALARI alıyorum, hediyeler oluyor, onları kabul ediyorum.
    sevdiğim adamların hasretle beklediğim albümlerini mutlaka satın alıyorum.

ama parası bazı örgütlere akan (bunu satıcısından da anlarsınız) kıyı köşedeki KORSAN cd lerden asla almıyorum.

müziğini beğendiğim yerli gruplara da kesinlikle destek veriyorum!

helal aynen katılıyorum
  • rubber soul • 16 Haziran 2006 02:23 • #562537
    bence bu işte mağdur olmaz kimse fabrikasyon bir iş bu ve iş gücüde ;vasıfsız insanlar.zanaat değil yani.
  • nalan81 • 16 Haziran 2006 18:48 • #562539
    peki şu korsandan kazanılan paraların gittiği yerler konusunda ne düşünüyorsun merak ettim, hiç bir yere gitmiyor deme sakın:)
  • rubber soul • 16 Haziran 2006 20:14 • #562540
    İyide ben korsana karşıyım taraf değilimki.sadece; artık cd olayı bitti!belli bir zaman sonra bu korsancılarda silincek demek istiyorum.ayrıca kapitalist bir dünyada yaşıyoruz:)zaten düzenin kendi korsan,böyle düşünsek fena olmaz.
  • nazmiyyeaah • 16 Haziran 2006 22:54 • #562541
    hadi bi de acil ihtiyaçtan saldırdığımız downloadları ekleyelim.
    bende yok, olanlara 4 bir yana haber salıyorum, bulun gmail'ime atın diyorum.
    hocam sizce de caiz mi :Ppp
  • nalan81 • 17 Haziran 2006 17:21 • #562544
    geçen hafta bir haber okumuştum, istanbul da sadece kadıköy de yılbaşından bu yana 90 bin küsür(tam sayıyı hatırlamıyorum) korsan cd vcd dvd ele geçirilmiş bir de ele geçirilemeyen kısmı düşünürsek...
    haklısın belli bir zaman sonra korsancılar da silinir de eldeki verilere bakınca o zaman pek de yakın görünmüyor insanın gözüne
    ve şu an varolan bir soruna bir zaman sonra bitecek zaten rahatlığıyla bakamıyorum hiç.
    SAYGILAR...
  • rubber soul • 17 Haziran 2006 20:32 • #562545
    ben şahsen bizzat doğma büyüme kadıköylüyüm ve artık o dediğin yerde ki satıcılardan kimse bişey almıyor.Artık ergen çocuklar ihtiyaçları olan ruh gidalarını(bu tartışılır tabi=)...)download yapıyorlar.Korsan çıkmazda anlayacağın.Bende ufakken kopya kaset satmıştım kadıköyde bu arada.O zamanlar PİNK FLOYD un dark side ını çekme kasetten dinlemiş ve öğrenmiştim.Ya şunu demek istiyorum parası olmayan bi adama sen ne dersen de o gene ihtiyaçlarından vazgeçmeyecektir.Ve adam parası oluncada gider sakız kokulu müzik marketlerden buyrun efendim nidalarıyla davet edildiği hoş, leziz ve yasal(!)eşyalardan alacaktır.Bu arada türkiyenin sürekli artmakta olan dış borcunu ve sadece İstanbulda 14470(2001 kasım verileri) sokak çocuğunun olduğunu hatırlatayım.Herşey korsan...bi bu değil..=)