Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

korsan mevzusu

• janinelacroix • 14 Temmuz 2005 18:09 • #561426
    korsan almaya devam fiyatlar düşene kadar.
    bu nedir ya yani maliyeti 1 ytl bile değil ken 15 ytl ye album satılıyor.
    sonrada çıkıp benim onda emeğim var korsan almayın geyikleri falan
    yazık halkın cd ye ayırdığı para da havadan geliyo zaten onda emek yok bu kadar aşşağılık bi durum görmedim yazık yazık fiyalar yarı yarıya düşmeden orjinal cd almayacağım o kadar.....
  • janinelacroix • 14 Temmuz 2005 18:17 • #561428
    ahah beni çelişkide bırakmayın ya sonra da türkiye'ye yabancı grup gelmiyo diye şikayet edersiniz...yazmak için yazmayın tepki ve istek için yazılr
  • nightmare • 14 Temmuz 2005 20:39 • #561429
    korsanı destyekliyoruz ve seviyoruz tahtakale piyasasına destek
  • Serpent Rider • 23 Temmuz 2005 09:30 • #561464
    Korsan ın sonuna kadar yanındayım..destekliyorum..işallah bu korsan piyasası devam eder...YAŞASIN KORSAN!!!
  • Serpent_King • 24 Temmuz 2005 02:33 • #561468
    ben korsan cd hiç almadım ama kaset ya da telif hakkı olmayan mp3 dolu odam.Peki vicdanım rahat mı ? değil.Ha peki neden orjinaller pahalı çünkü herkez korsan alıyo o yüzden.Zaten az satılan şeyi bi de 5 milyona satarsa şirket batmaz mı ? o yüzden fiyatlar da öyle oluyo.Bence korsanın kökünü her pazarda kurutmak gerek.Bu müzik pazarı da olabilir yazılım pazarı da olabilir.Siz korsana milyonlarca para verdiğiniz için Türkiyede yazılım sektörü hindistandaki kadar gelişmedi.Herkes orjinal alsa fiyatlar aşağı düşer tabi korsandan her halde pahalı olur gene ama verdiğiniz paraya çok daha değer...
  • Single_FACTOR • 24 Temmuz 2005 13:31 • #561469
    Siz korsana milyonlarca para verdiğiniz için Türkiyede yazılım sektörü hindistandaki kadar gelişmedi.Herkes orjinal alsa fiyatlar aşağı düşer tabi korsandan her halde pahalı olur gene ama verdiğiniz paraya çok daha değer...

orjinal cd ya da kaset satış fiyatlarının yüksek olmasının nedeni korsan değil.bence yanlış politika yürüten İMC dir. gecen senelere ve düşen maliyetlere rağmen,korsana karşı fiyatlarını daha da aşağı çekmelerei gerekirken; İMC fiyatları sürekli arttırmış ve müziği lüks haline getirmiştir.
    kendi kuyusunu kendisi kazmıştır yani.
  • Serpent_King • 24 Temmuz 2005 14:16 • #561470
    Ya tamam kardeşim siz bu kafayla gidin verin korsana paralarınızı , ya da en azından alıyorum ama vicdan azabı çekiyorum demeyin , biri verdiğimiz paralar ona buna yemeye içmeye gidiyo demiş orjinal için , e peki korsana verdikleriniz nereye gidiyo düşündünüz mü ? Garibanlar yapmıyor arkadaşlar korsan cd leri lütfen burda saçmalamayalım.

İlerde sizde programcılıkla veya sanatla uğraştığınız da , bir sokak köşesinde eserinizin telif hakkı olmadan satıldığını gördüğünüzde buraya yazdıklarınızdan pişman olabilirsiniz.Belki korsan satışının etkisi yüzünden bu ülkede artık sanatçı kıtlığı denen şey var , o yüzden televizyonlarda süper gerizekalı salak salak insanları sanatçı diye çıkarıp yutturmaya çalışıyolar , çünkü meydan boş , çünkü sanatçı değerinin bu ülkede verilmediğinin farkında.

Ayrıca anlamamakta ısrar ediyorsunuz , plak şirketlerinin başındakiler gerizekalı mı ? bugün korsanın orjinalden çok ezici bir şekilde satıldığı ortada değil mi ? az satılan şeyi adam nası 5 milyon yapsın ya bi anlatın da dinleyelim ya da geçin şirketin başına yönetin güzel mesleğiniz de olur.Durumun farkında oldukları halde fiyatları nasıl aşağı çekicekler ? Bir albümün türkiyede maliyeti ne kadar acaba bilmiyorum ama şöyle bi 70 lere 80 lerin başına gidin bakın bakalım kimlerde korsan cd var kimlerde orjinal , herkesin rafı orjinal kaset doluydu , ne zamanki korsan üretimi türkiye de başladı o zamandan beri fiyatlra böyle uçuklaştı insanlar 2 kuruş daha ucuza almak için korsana gitti , zamanla o aradaki farkı kapatmak için yapılan fiyat politikaları durumu buralara getirdi işte.Yok şirketler zararına satış yapsın veya daha az karla yapsın diyorsanız orasını bilemem...
  • Single_FACTOR • 25 Temmuz 2005 02:06 • #561474
    o yüzden televizyonlarda süper gerizekalı salak salak insanları sanatçı diye çıkarıp yutturmaya çalışıyolar , çünkü meydan boş , çünkü sanatçı değerinin bu ülkede verilmediğinin farkında.

Korsan almaktan kimsenin memnun olduğunu sanmıyorum çünkü ses kalitesi vs ..iğrenç.

süper gerizekalı insanlar albüm satışından para kazamnıyorki zaten adam kendi albümünü kendi para verip basıyor.Kliplerini TV larda parayla döndürüyor zaten. etilerde bir gece sahne alıp 3-4.000$ la 100 defa o yatırımını çıkarıyor zaten. burada yapımcı ve sanatçılık kavramlarından söz edilemez.

Ayrıca anlamamakta ısrar ediyorsunuz , plak şirketlerinin başındakiler gerizekalı mı ? bugün korsanın orjinalden çok ezici bir şekilde satıldığı ortada değil mi ? az satılan şeyi adam nası 5 milyon yapsın ya bi anlatın da dinleyelim ya da geçin şirketin başına yönetin güzel mesleğiniz de olur.Durumun farkında oldukları halde fiyatları nasıl aşağı çekicekler ?

Bu zor bişey değil pazarlamada sürümden kazanmak diye bir yöntem vardır ki bunu uyguayan insanlar süper akıllı değildir.

Türkiyede Yabancı albüm maliyetinin Yerli albümden ucuz olduğunu biliyormuydun? bunu öğrendiğin anda aslında ne kadar kar amaçlı bir sektör olduğunu kavrayamadıysan. başka birşey söyleyemem sana.
  • Serpent_King • 25 Temmuz 2005 04:49 • #561475
    ya tamam korsan alın..size laf annatılmaz..
  • Single_FACTOR • 25 Temmuz 2005 15:06 • #561476
    bana anlatma tabi.. ;
    çok uzun yıllar kaset cd aldım öyle ki okul harçlıklarımla her hafta 4-5 lbüm aldığım olurdu. şimdiki arşivime bakktığımda Müzik sektörüne destek vermek konusunda Elimden gelebileceğinden çok çok fazlasını yapmışım zaten. ( Elimdeki orjinal arşiv sayısını yazıp görgüsüzlük yapmayayım ama İMÇ görse kesin bana madalya takarlar.)

1988 civarı albüm almaya başladım. o zamanlar çok iyi biliyorum
    3 cola > 1 kaset fiyatınaydı. dönemin teknolojik zorluklarını ve basım vs.. gibi maliyetleri göz önüne alındığında; bu iş bu kadar ucuza da yapılabiliyormuş demekki.